Vodafone zlevní mezinárodní hovory do zemí EU týden před termínem regulace

Vodafone zlevní mezinárodní hovory do zemí EU týden před termínem regulace

V zemích Evropské unie začne od 15. května 2019 platit regulace pro výši poplatků za mezinárodní hovory. Minuta hovoru nebude stát více než 6 Kč, SMS poslaná na zahraniční číslo nesmí být dražší než 1,90 Kč. Tohle nařízení budou muset do uvedeného termínu aplikovat všichni čeští operátoři včetně virtuálů.

Operátor Vodafone sníží ceny s předstihem už od 7. května 2019. Jeho ceny činí 5,80 korun za minutu, za SMS zprávu 1,80 Kč (včetně DPH). Nižší ceny se týkají povinně všech zemí Evropské unie, operátor navíc přidává i Island, Lichtenštejnsko a Norsko. Ceny klesnou také pro některá zámořská území, která patří pod státy Evropské unie, jako je Guadeloupe, Martinik, Francouzská Guyana a další.

Naopak ceny v ostatních světových regionech zůstávají stejné, složení zemí se ale proměnilo. Změny platí jak pro firemní, tak nefiremní zákazníky Vodafonu. Více se dozvíte na webu Vodafonu, kde je k dispozici i přehled jednotlivých regionů a cen.

Diskuze (22) Další článek: Huawei navyšuje tržby i zisk. Operátorská divize očekává další růst díky budování 5G

Témata článku: Vodafone, Evropská unie, EU, Evropská komise, SMS, Mezinárodní hovory, Regulace, Telekomunikace, Termín, Hovor, Francouzská guyana, Island, Martinik, Norsko, Operátor