Vodafonu můžete dát kvůli zhoršení datových podmínek košem. Poradíme jak

 • Na infolince operátora nemusíte dostat správné informace
 • Pokud máte starší tarif, na výpověď bez sankce máte nárok
 • Výpověď můžete podat na prodejně nebo poslat poštou
Vodafonu můžete dát kvůli zhoršení datových podmínek košem. Poradíme jak

Ještě než skončí letní prázdniny, zatrhne Vodafone zákazníkům se staršími tarify zpomalené surfování po překročení základního datového limitu. Psali jsme o tom zde. Redakci MobilManie se následně ozvali čtenáři, kteří na lince operátora dostali informaci, že odstoupení od smlouvy pro zhoršení podmínek není možné, ale opak je pravdou, což nám potvrdilo i tiskové oddělení Vodafonu.

Platí následující: máte-li některý ze starších tarifů Vodafonu (u těch nových představených letos už zpomalená data nejedou), kterého se avizované rušení zpomaleného surfování po vyčerpání základního datového limitu týká, můžete odstoupit od smlouvy bez sankcí. Změna platní od 25. srpna, do té doby máte čas výpověď podat, avízo byste měli najít i na faktuře:

Klepněte pro větší obrázek
Vodafone upravuje podmínky ve váš neprospěch, můžete vypovědět smlouvu bez sankcí

Od 25. srpna tak zaplatíte za data nad rámec tarifu dle ceníku, pokud máte nyní zpomalený režim aktivní, měl by vám Vodafone nastavit službu DataLimit na nulu, tzn. že se neprovede žádné automatické dokoupení dat. Tím pádem vám internet přestane fungovat a přijdete tak o „výhody skvělé datové sítě“, jak píše Vodafone ve sdělení na faktuře.

Jak na výpověď

Výpověď můžete podat na prodejně, nebo vyplňte tento formulář a pošlete ho na adresu Vodafone Czech Republic a.s., náměstí Junkových 2/2808, 155 00 Praha 5. Firemní zákazníci (na IČ) najdou formulář tady.

Postačí ale čistý papír, na ten je třeba uvést jméno majitele, telefonní číslo, kontakt, datum a vlastnoruční podpis. Nezapomeňte uvést důvod – zhoršení podmínek z důvodu blokace dat po vyčerpání základního datového limitu, viz sdělení na faktuře výše.

Součástí ČVOPu je také nejbližší možné datum přenosu. 1. až 3. číslice je kód pro původního poskytovatele. 4. až 7. číslice označuje první možné datum přenosu vašeho telefonního čísla ve formátu MM.DD.

Doporučení: výpověď podejte a počkejte si na telefonát s retenční nabídkou. Když nepřijde, můžete se rozhodout zda své ČVOP (14místné číslo oprávnění pro přenos) využijete či nikoli. Jen nezapomeňte, že ČVOP má omezenou platnost (60 dní po vystavení). Minimálně pro vás mohou být výhodnější letošní tarify:

Vhod vám může přijít diskuze na našem fóru a zkušenosti ostatních čtenářů týkající se ukončení smlouvy s mobilním operátorem a s retenčními nabídkami Vodafonu.

Jak vybrat mobil s nejlepším poměrem výkon/cena:

Témata článku: Operátoři, Vodafone, Mobilní data, Tarify, Paušál, FUP, Zhoršení podmínek, Výpověď

14 komentářů

Nejnovější komentáře

 • Matesboy 19. 7. 2017 12:25:28
  No jo, musíte mit známé na úřadě a máte flat s 3gb dat za 199,- včetně...
 • miami4533 19. 7. 2017 11:14:59
  ://mobil.bazos.cz/inzerat/77354592/SLEVA-NA-NOVY-TARIF-T-MOBILE-50-SLEVA-NA...
 • elef 19. 7. 2017 11:13:46
  Dnes už mě vodafone jednou vytočil. Napsali mi, že od září ruší můj tarif...
Určitě si přečtěte

Vodafone obohatil nabídku o Nokii 3, starší modely zlevnily [ceník]

Vodafone obohatil nabídku o Nokii 3, starší modely zlevnily [ceník]

** Novou Nokii 3 můžete mít za necelé čtyři tisíce ** Zlevňovaly iPhony, Huawei P10 (lite) a Xperia XCompact ** Suveréně nejdražším zařízením se stal 12.9 iPad Pro za 37 777 Kč

31.  7.  2017 | Pospíšil Aleš | 1

Vodafone Smart V8: kdeže loňské sněhy jsou [recenze]

Vodafone Smart V8: kdeže loňské sněhy jsou [recenze]

** Vodafone Smart V8 je letošní jedničkou modelové řady od Vodafonu ** Svou výbavou se řadí do nižší střední třídy ** Lákat bude na kovové zpracování nebo čtečku otisků prstů

30.  7.  2017 | Měchura Milan | 9


komerční sdělení

Komerční sdělení