Voláme ve firmě zdarma: je lepší Oskar nebo T-Mobile?

Oskar a T-Mobile v těchto dnech představili tarify pro firemní zákazníky umožňující volání v rámci firmy zdarma. Je ale volání zdarma výhodné? To se dozvíte v našem článku.
Voláme ve firmě zdarma: je lepší Oskar nebo T-Mobile?

Jak volat zadarmo

Pokud chcete s Oskarem nebo T-Mobilem volat zadarmo, musíte splnit několik podmínek. Především musíte být firemním zákazníkem, který má právo mít aktivovánu službu VPN. V případě Oskara si můžete službu s voláním v rámci VPN zdarma - VPN Firma bez limitu -aktivovat pouze k tarifům Na jistotu a Na zisk a to tehdy, když má vaše firma alespoň 3 SIM karty. V případě T-Mobilu můžete využívat tarif s voláním v rámci VPN zdarma - Team Call - v případě, že máte aktivováno alespoň 5 SIM karet (ty mohou mít libovolný tarif, včetně partner karet) a nebo jste Významným zákazníkem (od 1 SIM karty, závazek útraty 4000 Kč měsíčně).

Tip: Přečtěte si naše zpravodajství z včerejší tiskové konference T-Mobilu.

Tarif VPN Firma bez limitu + Na jistotu VPN Firma bez limitu + Na zisk T-Mobile Privátní síť + Team Call
Měsíční poplatek za VPN 300 Kč 300 Kč 0 Kč
Měsíční poplatek za VPN s jiným tarifem 40 Kč 40 Kč 35 Kč
Měsíční paušál 100 Kč 250 Kč 700 Kč
Měsíčně celkem 400 Kč 550 Kč 700 Kč
Volání v rámci VPN Zdarma Zdarma Zdarma
Volání v rámci VPN s jiným tarifem 1 Kč 1 Kč 1,50 Kč
Volání do vlastní sítě 4/3/2 Kč* 3/2/1 Kč** 2,50 Kč
Volání do ostatních sítí 4 Kč 3 Kč 5 Kč
SMS 1 Kč 1 Kč 1,70 Kč
Hlasová schránka Zdarma Zdarma 1 Kč
Aktivace Do 31. 12. 2004 Do 31. 12. 2004 Do 31. 12. 2003
Platnost Do 31. 12. 2004 Do 31. 12. 2004 Do 31. 12. 2004
*1. – 35. min./36. – 75. min./76. a další min.
**1. – 125. min/126. – 250. min./251. a další min.
Ceny jsou uvedeny bez DPH

Vyplatí se VPN Firma bez limitu?

Firma bez limitu je, ostatně stejně jako ostatní Oskarovy VPN, limitována na využití tarifů Na zisk a Na jistotu. SIM karty s jinými tarify do VPN u Oskara nelze zařadit. Výpočet toho, zda se VPN Firma bez limitu vyplatí či ne, je velice jednoduchý – pokud uživatel dané SIM karty provolá do firmy více než 260 minut měsíčně, pak se služba vyplatí. Ceny za ostatní volání zůstávají stejné jako u tarifů Na jistou a Na zisk, takže zde není třeba nic dalšího porovnávat.

Vyplatí se T-Mobile Team Call?

V případě T-Mobile Team Call již odpověď tak jednoduchá není, jedná se zde o samostatný tarif stojící vedle jiných tarifů s různými cenami za volání. Již z prvního pohledu na tabulku je ale zřejmé, že daný uživatel by určitě musel v rámci firmy provolat alespoň 444 minut. Pak je ale nutné zvážit ještě druhý aspekt celé věci – a to srovnání cen za volání mimo firmu. Team Call nabízí stejnou cenu za volání do T-Mobilu jako Tarif 80, Tarif 200 a Tarif 400 bez doplňku HIT (u něj je cena za minutu o 0,50 Kč nižší). Cena za volání do ostatních sítí je nižší než u Tarifu 20 Start (HIT) a Tarifu 80, ale vyšší než u ostatních tarifů.

Team Call je však zároveň také jediným tarifem bez volných minut. Pokud tedy uvažujete například o přechodu z Tarifu 200 na Team Call a všechny vaše volné minuty směřují do sítě T-Mobile, pak se vám T-Mobile Team Call vyplatí již od 244 provolaných minut, to je ale spíše čistě hypotetický příklad, neboť v takovém případě byste asi již dávno používali výhodnější Tarif 80 a nebo některou z Partner karet. Pravda je ale taková, že v případě Team Call versus ostatní tarif T-Mobile je situace trochu složitější a vyžaduje konkrétní analýzu pro každou jednu SIM kartu.

VPN Firma bez limitu versus Team Call

Porovnání těchto vzdáleně podobných tarifů je v podstatě nemožné. Nejde jen o to, že každý z tarifů se „chová“ trochu jinak, ale jde také o to, že každý z operátorů pro své firemní zákazníky nabízí jiné služby a jiné podmínky. Obecně lze ale říci, že VPN Firma bez limitu se na 100 % vyplatí při provolání 260 minut v rámci firmy, nic víc, nic míň.

V případě T-Mobile Team Call je situace již o něco méně jasná. Pokud provoláte ve firmě nad 500 minut měsíčně, asi ušetříte vždy. V některých případech ale ušetříte i tehdy, když provoláte minut méně.

Pro oba zmiňované případy však obecně platí, že:

  • jejich platnost je časově omezená (u T-Mobilu je časově omezená i možnost jejich aktivace)
  • až si je aktivujete, pravděpodobně budete v rámci VPN volat výrazně více než předtím, což recipročně bude znamenat, že jsou tyto tarify vlastně ještě výhodnější než jste původně čekali

Třešnička na dortu

 Když už je tu řeč o VPN a novinkách v této oblasti, určitě bude stát za zmínku novinka T-Mobilu ve formě mezinárodní VPN. Tu je možné vytvořit mezi uživateli sítě T-Mobile Česká republika a EuroTel Bratislava. Daná firma přitom musí působit jak na území ČR, tak i SR. Volání v rámci této VPN z ČR do SR stojí 5 Kč/min., přičemž za každou ze SIM karet, která bude moci volat do pobočky na Slovensku, je nutné zaplatit měsíční paušál ve výši 100 Kč.

Diskuze (12) Další článek: Eurotel: datové novinky aneb ještě více internetu

Témata článku: Operátoři, O2, T-Mobile, Zdarma, Oskar, Lep, Mobil, Libovolný tarif


Určitě si přečtěte

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14