Volání do zahraničí zlevňuje. Ale pozor, mimo EU číhají děsivé minutové sazby

  • Ceny klesají o 50 i více procent, ale pozor, jen v zemích (zóně) EU
  • Operátoři budou účtovat zhruba 5,90 Kč/min. a 1,80 Kč za SMS
  • Volání do zemí mimo EU zůstává drahé, počítejte s cenou 30 Kč/min.
Volání do zahraničí zlevňuje. Ale pozor, mimo EU číhají děsivé minutové sazby

Od středy 15. května začínají platit nová pravidla pro volání do zahraničí. Minuta hovoru nebude spotřebitele stát více než 6 Kč (19 eurocentů), SMS zpráva nejvýše 1,50 Kč (6 eurocentů), to vše bez daně. Operátoři se budou stropů více méně držet.

 

Ceny platí jen pro volání v zóně EU

 

Cenové stropy stanoví evropská regulace podobně jako v případě roamingu (volání ze zahraničí). Mějte proto na paměti, že ceny za volání a SMS mimo země EU, respektive mimo zónu EU, se nemění! Na řazení zemí do zóny EU si dávejte pozor, jejich seznam se může u jednotlivých operátorů lišit.

  • Nové nižší ceny oznámil jako první Vodafone, který je bude účtovat už od 7. května. Konkrétně to bude 5,80 Kč/min. a 1,80 Kč za SMS zprávu (ceny včetně DPH).
  • O2 bude od 15. května účtovat 5,89 Kč/min., cena odeslané SMS bude 1,86 Kč (ceny opět včetně DPH).
  • T-Mobile odmítl změny ve své nabídce komentovat, lze však očekávat, že ceny budou podobné jako u Vodafonu a O2, respektive se budou přibližovat stropům.

Výrazný pokles

Za volání do zahraničí si tuzemští operátoři v minulosti účtovali velmi vysoké ceny, řádově desítky korun za minutu. V čase sice poklesly, ale stále jsou vysoké.

Krom Slovenska účtuje O2 aktuálně jednotnou cenu 24,90 Kč za minutu. Vodafone účtuje za unijní i některé mimoevropské země 11,50 Kč za minutu a T-Mobile podle sousedství – sousední země (Německo, Polsko, Slovensko, Rakousko) vyjdou na 6,99 Kč za minutu, zbytek Evropy na 12 Kč za minutu. Jde tak nesporně o výrazný cenový pokles.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Aktuální ceníky za volání do zahraničí

Ceny do ostatních zemí zůstávají, orientačně počítejte s cenou 30 Kč za minutu (záleží kam voláte a s kým).

Diskuze (27) Další článek: V Xiaomi se někdo zbláznil. Vezmou Mi 9, vylepší ji, přejmenují a zlevní

Témata článku: Operátoři, EU, Roaming, Regulace, Evropská unie, SMS, Polsko, Volný trh, Zóna, SMS * * Volání, Zahraničí, Slovensko, Děs, Rakousko, Sousední země, Kč/min, Cena, Evropa, Minutová sazba, Německo, Vodafone, Operátor, DESI, Pozor


Určitě si přečtěte