„Volání za babku“ bude nejlevnějším virtuálem

Aktualizováno. Revoluce teprve přijde hlásá nový virtuál a slibuje volání do vlastní sítě pod 1 Kč a pod 2 Kč za minutu do ostatních sítí. Nabídku odhalí už za týden.
„Volání za babku“ bude nejlevnějším virtuálem

Neuspokojila vás dosavadní mobilní revoluce? Nepotřebujete neomezený tarif za sedm stovek? Pak si v kalendáři zakroužkujte datum 30. května 2013. Své služby totiž právě za týden představí a za osm dní spustí nový virtuální operátor, který slibuje „volání za babku“. Půdu pod nohama si dělá už nějaký ten pátek na Facebooku a nedávno také spustil do ruda laděný web volanizababku.cz, kde prozatím běží odpočet.

Nový virtuál slibuje cílit své služby na domácnosti. Jeho Facebook prostupují varování před tzv. šedými virtuály, ale hlavně slíbil následující: volat se u něj bude pod 2 Kč za minutu, ve vlastní síti pak pod jednu korunu! Pokud tedy budou platit sazby řekněmě 1,90 Kč/min., respektive 0,90 Kč/min. do vlastní sítě, opravdu půjde o nejlevnější předplacenku na trhu.

Klepněte pro větší obrázek
Revoluce se prý zatím nekonala, vše se ale změní už za týden (obr.: volanizababku.cz)

Pro připomenutí: u nikoli neomezených tarifů O2 i T-Mobile platí sazba mimo vlastní síť 3,50 Kč, u Vodafonu zaplatíte rovnou pětikačku. Tedy alespoň než červený operátor představí nové tarify Red. Aktuální srovnání tarifů najdete v tomto článku.

Volání za babku ale u jednoho tarifu skončit neplánuje. Operátor prý chystá rovnou čtyři tarify: „Chápeme, že z nabídky nově vzniklých operátorů jste po právu naštvaní. Můžeme vám ale slíbit, že nehodláme kopírovat ceny konkurence. Můžete se těšit na čtyři tarify, které vás jistě zaujmou!

Červená barva jakožto firemní barva napovídá, že nový virtuál by mohl působit v síti Vodafonu, ale to už jen hádáme. Nevíme ani do jaké míry bude nový virtuál nezávislý na svém MNO, zatím totiž na českém trhu žádný opravdu komplexní MVNO nepůsobí a chtělo by to onu pověstnou první vlaštovku.

Tak či onak, pokud „Volání za babku“ dodrží své sliby a nabídne volání pod dvě koruny za minutu, strčí do kapsy Bleskmobil i Tesco Mobile. V souboji s Mobil.cz rozhodne disciplína mobilní data. Uvidíme za týden.


Aktualizováno: V redakční poště přistála pozvánka na tiskovou konferenci k uvedení výše diskutované služby. Provozovat ji bude virtuální operátor 99mobile. Níže vidíte jeho logo, webové stránky www.99mobile.cz jsou zatím přesměrované na už známé volanizababku.cz. Tisková konference se koná ve čtvrtek 30. května ve 14:00.

Klepněte pro větší obrázek 
Logo 99mobile
Diskuze (71) Další článek: Zapomeňte na Google Glass, přichází Meta

Témata článku: Operátoři, Virtuální operátoři, Nákup a ceny, Vir, Volání

Určitě si přečtěte