Volné telefonování za paušál: přes internet a na pevnou linku

Za 475 Kč měsíčně můžete volat do pevné sítě bez jakéhokoli omezení. Tuto novinku v tarifikaci internetového volání nabízí od včerejška Volný. Bude to pro vás impuls k opuštění pevné linky Českého Telecomu?
Volné telefonování za paušál: přes internet a na pevnou linku

Společnost Czech On Line včera spustila novou internetovou službu s názvem Volný TelefoNet. Jedná se o veřejnou telefonní a faxovou službu, která je provozována prostřednictvím internetové sítě. Internetové volání samozřejmě není žádná novinka. Nová je ale možnost za měsíční paušální poplatek volat na pevné linky v České republice bez dalších plateb nebo omezení.

Můžete zapomenout na pevnou linku

Pokud máte kvalitní internetové připojení (doporučuje se obousměrná rychlost alespoň 128 kb/s), můžete se vzdát pevné telefonní linky a nahradit ji internetovým telefonem. Kromě možnosti volání na běžná čísla dostanete přiděleno i své vlastní běžné devítimístné telefonní číslo. Na něj vám volají ostatní. Cena pro volajícího se nijak nezmění, je stejná jako na pevnou linku.

Kromě internetového připojení je nutný ještě speciální telefonní přístroj pro IP telefonii, případně příslušný program do počítače. Volný nabízí tři „hardwarové“ telefony, jejichž cena se pohybuje lehce nad dvěma tisíci korunami. Pokud se odhodláte služeb využívat dva roky, dostanete přístroj zdarma. K internetovému telefonování tedy není nutné mít stále zapnutý počítač, ten vlastně vůbec není potřeba. Telefon připojíte k internetové síti podobně jako počítač.

Vzhledem k tomu, že se telefon nepřipojuje do telefonní zásuvky Českého Telecomu, ale k internetu, můžete si ho vzít kamkoli s sebou a beze změny telefonovat třeba z druhé strany Země. Stačí si tam najít dostatečně rychlý internet. Odpadá starost o roaming a drahé volání ze zahraničí.

Zadarmo to není

Běžný zákazník si může pro soukromé využití vybrat ze dvou tarifů. Nejzajímavější je zmiňovaný paušál s Doma Nezavěšuji. Za 475 Kč měsíčně můžete telefonovat do pevných sítí bez omezení a stejně tak s jiným uživatelem v síti Volný. Za minutu volání do mobilní sítě ovšem zaplatíte 4,90 Kč.

Druhý tarif – Doma BezPaušálu – je bez měsíčního paušálního poplatku, ale za volání se už pak platí. Podobné ceny již dávno nabízejí i ostatní poskytovatelé internetového telefonování. Cena za aktivaci, neboli jedno přidělené číslo je 297,50 Kč. Ceny samozřejmě uvádíme s DPH.

  Doma Nezavěšuji Doma BezPaušálu
Měsíční paušál 475 Kč 0 Kč
Místní i meziměstská volání
- silný provoz (7:00 - 19:00)
zdarma 0,99 Kč
Místní i meziměstská volání
- slabý provoz (19:00 - 7:00, So, NE, svátky)
zdarma 0,58 Kč
Volání do mobilních sítí
(Eurotel, T-Mobile, Oskar)
4,88 Kč
Volání v síti Volný zdarma

Tip: podrobný ceník volání do zahraničí najdete zde

Firmám je určena zvláštní nabídka dvou tarifů. Neomezený s názvem Office NoLimit s měsíčním paušálním poplatkem 832 Kč a Office MiniPrice bez paušálu, nicméně s minimálním měsíčním plněním 356 Kč. V nabídce doplňkových služeb je za cenu 3 451 Kč i přenesení bývalého čísla pevné telefonní linky na nové, internetové. Do nejbližších zemí se volá za 2,32 Kč/min, ostatní ceny najdete zde.

  Office NoLimit Office MiniPrice
Měsíční paušál 832 Kč 0 Kč
Místní i meziměstská volání
- silný provoz (7:00 - 19:00)
zdarma 0,83 Kč
Místní i meziměstská volání
- slabý provoz (19:00 - 7:00, So, NE, svátky)
zdarma 0,46 Kč
Volání do mobilních sítí
(Eurotel, T-Mobile, Oskar)
4,40 Kč
Volání v síti Czech On Line zdarma
Minimální účtovaný měsíční poplatek za hovorné 0 Kč 356 Kč

Připojení a telefony

Internetové připojení můžete mít zřízeno u kteréhokoli poskytovatele. Důležitými podmínkami pro fungování služby je rychlost nejméně 128 kb/s a volný port 5060. Důležitým faktorem jsou také krátké odezvy.

V nabídce Volný si pak můžete vybrat ze tří koncových zařízení. Základní je IP telefon Well LP-302, který je vybaven malým displejem a z funkční výbavy dokáže zaujmout telefonním seznamem nebo hlasitým odposlechem. Na první pohled se nijak neliší od běžných telefonů pro pevné linky. Podobně vypadá i druhý nabízený IP telefon Vogue 8820 IP, který má již některé pokročilé funkce. Třetím v nabídce je zařízení Asus VP 100, které umožňuje připojení jednoho běžného analogového telefonu. Můžete tedy pracovat s telefonem, který jste používali u pevné linky a jste na něj zvyklí.

VoIP zařízení Model Minimální smluvní doba Bez minimální
smluvní doby
24 měsíců 12 měsíců
IP telefon Well LP-302 0 Kč 1059 Kč 2 249 Kč
IP telefon Well 8820IP 0 Kč 1178 Kč 2 368 Kč
IP brána ASUS VP100 0 Kč 821 Kč 2 011 Kč

Levné volání, drahý internet

Přes všechno úvodní nadšení je nutné připomenout, že k nákladům za telefonování je nutné připočíst ještě cenu na připojení k internetu. Je asi nesmyslné pořizovat si rychlý internet kvůli telefonování, to by se zřejmě vyplatilo jen velmi náruživým telefonistům. Pokud si však zároveň platíte pevnou telefonní linku a nezávisle na ní i dostatečně rychlý internet, je na zváženou, zda máte v internetovém připojení volnou kapacitu pro telefonování a zda se vám vyplatí za pevnou telefonní linku dále platit.

Zřejmě čirou náhodou zrovna včera skončilo volání do pevné sítě téměř zdarma se službou VoipBuster. Ta není provozována u nás a k jejímu využití musíte být vybaveni mezinárodní platební kartou s možností platby na internetu, znalostí angličtiny a k využívání je nutné používat počítač. Bylo s ním ovšem možné za směšný poplatek několika eur volat do pevných sítí nejen v České republice zdarma. Nyní je už volání do České republiky zpoplatněno, stále ale ještě zůstalo několik zemí, kam se s VoipBusterem telefonuje zdarma.

Témata článku: Operátoři, Ostatní, Paušál, Telefonování, Drahé volání, Druhý tarif, Internet, Soukromé využití, Telefon

Určitě si přečtěte

Chtěli „flat“ se 100 GB, operátoři se jim vysmáli. Přesto má Nové Město tarify pro občany

Chtěli „flat“ se 100 GB, operátoři se jim vysmáli. Přesto má Nové Město tarify pro občany

** Tarif A měl mít 100 GB, „béčko“ 5 GB. Nakonec mají 150 MB až 1 GB ** Tarif pro lidi, kteří hodně volají nabízí 3000 minut za 499 Kč ** Veřejnou soutěž vyhrál brněnský virtuální operátor Fayn

12.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 65

HBO Go si už můžete pořídit i bez operátora. Bude více konkurovat Netflixu?

HBO Go si už můžete pořídit i bez operátora. Bude více konkurovat Netflixu?

** HBO nově nabízí svoji videopůjčovnu s přímým předplatným ** Na stránce tedy vyplníte číslo karty a dostanete paušál za dvě stovky ** První měsíc je zdarma

19.  11.  2017 | Holčík Tomáš, Čížek Jakub | 6

Automatické prodloužení smlouvy už se nesmí, operátoři mění podmínky

Automatické prodloužení smlouvy už se nesmí, operátoři mění podmínky

** T-Mobile jasně a srozumitelně napsal, že říct si musíte sami ** Podmínky O2 musí běžný smrtelník přečíst několikrát, než porozumí ** Vodafone podmínky zatím nezměnil, má ale ještě čas

4.  11.  2017 | Pospíšil Aleš | 15

Vánoční nabídka T-Mobilu: Druhý mobil zdarma a neomezené surfování jeden den v týdnu

Vánoční nabídka T-Mobilu: Druhý mobil zdarma a neomezené surfování jeden den v týdnu

** Jako první přichází s letošní vánoční nabídkou T-Mobile ** Dárky má pro uživatele pevných i mobilních služeb ** Nejužitečnější je vybraný den v týdnu surfování zdarma

26.  10.  2017 | Láska Jan | 22

Zpátky do školy! Nejlépe s novým mobilem a výhodným tarifem, nejvýhodnější je...

Zpátky do školy! Nejlépe s novým mobilem a výhodným tarifem, nejvýhodnější je...

** Pokud vám ještě nebylo 27 let, máte dveře otevřené ** 10 GB s „občanským“ tarifem stojí přes tisícovku, pro mladé 499 Kč ** O2 připravilo akci na telefony, za úpis sleví až 3 000 Kč

24.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 18

Vodafonu můžete dát kvůli zhoršení datových podmínek košem. Poradíme jak

Vodafonu můžete dát kvůli zhoršení datových podmínek košem. Poradíme jak

** Na infolince operátora nemusíte dostat správné informace ** Pokud máte starší tarif, na výpověď bez sankce máte nárok ** Výpověď můžete podat na prodejně nebo poslat poštou

19.  7.  2017 | Pospíšil Aleš | 14

Srovnali jsme tarify a odhalili tři zlatá pravidla našich operátorů. Která to jsou?

Srovnali jsme tarify a odhalili tři zlatá pravidla našich operátorů. Která to jsou?

** Tři zlatá operátorská pravidla: komplikovaně, draze, připlať ** Operátoři letos změnili nabídku tarifů, ušetřit vás ale nenechají ** Ceny už sice nemají úplně stejné, ale rozdíly jsou minimální

10.  7.  2017 | Pospíšil Aleš | 56