Vrátí se fotoaparát do chytrých hodinek? Američané patentovali kameru pro Apple Watch

Fotoaparát je nedílnou součástí smartphonů, zvykli jsme si ho mít i v tabletu. U chytrých hodinek v minulosti s vestavěnou kamerkou experimentoval Samsung (byla u modelů Galaxy Gear a Gear 2), pak ale od této funkce upustil. Ukázalo se, že foťák v hodinkách nemá tak široké využití a navíc se začaly objevovat i případy „šmírování“, protože vyfotit někoho hodinkami jde mnohem diskrétněji, než když pořizujete snímek mobilem.

Přístup k foťáku v hodinkách by se ale do budoucna mohl změnit, jak ukazuje nový patent od Applu. Jak lze vidět na obrázcích, kamera je integrována přímo ve speciálním pásku, což zároveň umožňuje mnohem větší flexibilitu. Pokud by totiž kamera byla součástí těla, jednak by zabírala hodně místa v samotné konstrukci a zároveň by omezovala možnosti focení – tedy pokud si nedokážete vykroutit ruku do všech možných úhlů.

Videohovor pomocí hodinek

 

Díky speciálnímu pásku si můžete kameru nastavit do různé polohy a poté snímat věci pod různými úhly, aniž byste si vykloubili ruku. Část s kamerou je dle návrhu umístěná v dodatečné koncovce pásku a standardně se nejspíše magneticky přichytí k obvodu, jako je tomu u některých druhů pásků. Konec s kamerou ale můžete snadno a rychle odklopit a začít fotit.

Systém počítá s tím, že součástí budou dva optické senzory, takže by měl bez problémů fungovat i videohovor přes FaceTime či jiné aplikace. Aby byla zaručena stabilita a zaměření na obličej, bude mít kamera i speciální vyrovnávací mechanismus. Apple v patentu sám uvádí, že tímto způsobem řešená kamera v hodinkách může uživatele zbavit závislosti nosit telefon (iPhone) při mnoha příležitostech.

Diskuze (20) Další článek: Změřili jsme rychlost 5G sítě Vodafonu ve Varech. Který smartphone natočil nejvíc?

Témata článku: Apple, Chytré hodinky, Hodinky, Smartwatch, Fotoaparát, Koncepty, FaceTime, Apple Watch, Patent, Galaxy Gear, Kamera, Videohovor, Foťák, Pásek


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 34

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 125

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 140

RECENZE: Garmin Forerunner 945 jsou hodinky nabušené k dokonalosti. Umí téměř vše!

RECENZE: Garmin Forerunner 945 jsou hodinky nabušené k dokonalosti. Umí téměř vše!

** Tohle je vrchol mezi sportovními hodinkami. ** Forerunner 945 umí prakticky vše, co se sportovního měření týká. ** Navíc jsou lehké a potěší i výdrž kolem 30 hodin při zapnuté GPS.

Pavel Tomek | 21