Vše, co byste měli vědět o Twist Data Unlimited

T-Mobile od května nabízí nový datový program Twist Data Unlimited. Je unikátní tím, že jde o první a jedinou předplacenku s neomezenými datovými přenosy. V článku najdete, co všechno tento tarif nabízí a za jakých podmínek.
Vše, co byste měli vědět o Twist Data Unlimited

Smyslem a přední vlastností tarifu Twist Data Unlimited jsou neomezené přenosy dat prostřednictvím technologie GPRS. Za cenu měsíčního poplatku 850 Kč, který se strhává z předplaceného kreditu, získáte datovou SIM kartu s časově neomezenou možnosti přístupu na internet nebo wap. S operátorem není třeba uzavírat žádnou smlouvu.

Jelikož ale nic není jen tak, má nový tarif i svá drobná omezení. Na Twist Data Unlimited není možné přejít z běžné karty Twist a z datového tarifního programu nelze přejít na obyčejný twistový tarif. Je třeba koupit úplně novou kartu SIM. Uživatelům tohoto datového tarifu také není přístupná služba T-Mobile Nej a nejsou zařazeni do programu Twist Bonus. Z Tarifu Twist Data Unlimited je ale možné přejít na standardní paušální program.

Stačí zavolat

Pro využívání datových služeb je pochopitelně Twist Data Unlimited nejprve aktivovat. Je to snadné: stačí z karty zavolat na číslo 4607. Tím je automaticky aktivována služba GPRS, která vám zprostředkuje přístup k wapovým a internetovým službám. Automatická aktivace GPRS by měla proběhnout podle údajů operátora do šesti hodin.

Pro snadnější správné nastavení počítače pro datové přenosy prostřednictvím GPRS je určen program T-Mobile Communication Centre. Dostanete ho na cédéčku spolu s kartou.

Když nedobijete, je konec

Cena sady Twist Data Unlimited je 850 Kč. Obsahuje SIM kartu, CD-ROM T-Mobile Communication Centre, zahrnuje aktivační poplatek, první předplacený měsíční paušál a počáteční kredit ve výši 50 Kč. S kartou lze totiž i volat a posílat zprávy, sazby jsou stejné jako u tarifu Twist Standard, najdete je také níže v tabulce.

Za neomezená data se platí měsíčně s tím, že účtovací období začíná v okamžiku, kdy byla provedena aktivace tarifu. Operátor každý měsíc zkontroluje výši kreditu na kartě a pokud v den kontroly na kartě není alespoň 850 Kč, služba GPRS se zablokuje. Ostatní služby zůstanou v provozu, z karty bude obyčejná předplacenky. Aby k této situaci nedošlo, připomene vám operátor účtovací den s pětidenním předstihem zasláním textovky. Je-li na kartě dostatečný kredit, T-Mobile v den zúčtování strhne 850 Kč a můžete se zase další měsíc připojovat k internetu.

Jak si stojí nový tarif v konkurenci

Rozdíly mezi současnými datovými paušály ukáže nejlépe následující tabulka. Twist Data Unlimited jsme srovnali se samostatným paušálním programem T-Mobile Data Unlimited a s klasickým Eurotelem Data Nonstop. V tabulce bereme v úvahu ceny bez časově omezených akcí, jichž ještě někteří stávající zákazníci operátorů mohou využít.

Porovnání Twist Data Unlimited s dalšími tarify
 

T-Mobile
Twist Data Unlimited

T-Mobile
Data Unlimited

Eurotel
Data Nonstop

aktivace zdarma 118 Kč 580 Kč
měsíční paušál 850 Kč 832 Kč 951 Kč
přenos dat přes GPRS
internet neomezeně neomezeně neomezeně
wap neomezeně neomezeně neomezeně
vytáčené datové přenosy
ve vlastní síti (špička) 5,70 Kč/min 3,57 Kč/min dle tarifu
ve vlastní síti (mimo špičku) 3,40 Kč/min 3,57 Kč/min dle tarifu
ostatní sítě 7,90 Kč/min 7,14 Kč/min dle tarifu
wap 3,20 Kč/min 2,38 Kč/min dle tarifu
telefonování a SMS
ve vlastní síti (špička) 5,70 Kč/min 7,14 Kč/min dle tarifu
ve vlastní síti (mimo špičku) 3,40 Kč/min 7,14 Kč/min dle tarifu
ostatní sítě 7,90 Kč/min 7,14 Kč/min dle tarifu
SMS 3,40 Kč 2,02 Kč dle tarifu

Velice užitečnou vlastností nového tarifu Twist Data Unlimited je možnost dočasného odstavení služby: jednoduše si nepředplatíte paušál na další měsíc. Ještě více by ale potěšilo, kdyby T-Mobile umožňoval rozdělit předplácení tarifu na menší než měsíční období, například čtrnáct dnů nebo dokonce týden. To ale není možné a s největší pravděpodobností k tomu ani nedojde. Ale i současné podmínky Twist Data Unlimited jsou výhodné a možnost jednoduchého přerušení služby, např. pokud odjíždíte na dovolenou, je vítaná. I v tomto případě ale předplacená karta zůstává aktivní a můžete z ní volat a posílat SMS (zablokuje se jen GPRS). Až kartu dobijete na potřebnou úroveň, GPRS se znovu aktivuje a zůstane v provozu celý další měsíc.


Další informace na internetu

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, Twist

48 komentářů

Nejnovější komentáře

  • test 30. 1. 2007 18:37:14
    test3
  • fotak 26. 5. 2004 10:50:44
    vem si jinou kartu blbe
  • k@strol 9. 5. 2004 5:06:42
    Asi těžko, mrkni do katalogu tady na MM - 3100 nemá HW modem, čili smůla
Určitě si přečtěte

Sigfox v praxi: Jak internet věcí pomáhá k lepšímu vínu

Sigfox v praxi: Jak internet věcí pomáhá k lepšímu vínu

** Internet věcí už není prázdná fráze ** Čekali byste chytrou elektroniku ve vinohradu na jihu Moravy? ** Čerstvé informace každých 30 minut umožní šetrně pracovat s chemií

17.  8.  2017 | časopis Computer, Michlovský Jakub

V srpnovém ceníku T-Mobilu najdeme Xperii L1 a Samsungy J3 a J5 (2017)

V srpnovém ceníku T-Mobilu najdeme Xperii L1 a Samsungy J3 a J5 (2017)

** V druhé půlce letních prázdnin bodují telefony střední třídy ** Pokud fandíte výhodným nákupům, zaostřete na Huawei ** Za dvouletý úpis vám operátor sleví až 4 000 Kč z ceny

3.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 1

TOP 10: Nejprodávanější smartphony v Česku za červen 2017

TOP 10: Nejprodávanější smartphony v Česku za červen 2017

** V červnu jsme nejvíc kupovali modely s cenovkou do 7 tisíc ** Ze značek převládá Samsung a Huawei ** Nejoblíbenějším smartphonem od Applu je iPhone SE

21.  7.  2017 | Láska Jan | 8

Aukce skončila. Pásmo 3,7 GHz si rozdělí dva stávající a dva noví operátoři

Aukce skončila. Pásmo 3,7 GHz si rozdělí dva stávající a dva noví operátoři

** Frekvence pro „městské“ LTE vydražili O2, Vodafone a dva nováčci ** Jmenovitě Poda a Nordic Telecom, který má největší kus spektra ** Cena za frekvence se nelíbila T-Mobilu, a tak se z aukce stáhl

11.  7.  2017 | Pospíšil Aleš | 73

Srovnali jsme tarify a odhalili tři zlatá pravidla našich operátorů. Která to jsou?

Srovnali jsme tarify a odhalili tři zlatá pravidla našich operátorů. Která to jsou?

** Tři zlatá operátorská pravidla: komplikovaně, draze, připlať ** Operátoři letos změnili nabídku tarifů, ušetřit vás ale nenechají ** Ceny už sice nemají úplně stejné, ale rozdíly jsou minimální

10.  7.  2017 | Pospíšil Aleš | 56


komerční sdělení

Komerční sdělení