Vše, co byste měli vědět o Twist Data Unlimited

T-Mobile od května nabízí nový datový program Twist Data Unlimited. Je unikátní tím, že jde o první a jedinou předplacenku s neomezenými datovými přenosy. V článku najdete, co všechno tento tarif nabízí a za jakých podmínek.
Vše, co byste měli vědět o Twist Data Unlimited

Smyslem a přední vlastností tarifu Twist Data Unlimited jsou neomezené přenosy dat prostřednictvím technologie GPRS. Za cenu měsíčního poplatku 850 Kč, který se strhává z předplaceného kreditu, získáte datovou SIM kartu s časově neomezenou možnosti přístupu na internet nebo wap. S operátorem není třeba uzavírat žádnou smlouvu.

Jelikož ale nic není jen tak, má nový tarif i svá drobná omezení. Na Twist Data Unlimited není možné přejít z běžné karty Twist a z datového tarifního programu nelze přejít na obyčejný twistový tarif. Je třeba koupit úplně novou kartu SIM. Uživatelům tohoto datového tarifu také není přístupná služba T-Mobile Nej a nejsou zařazeni do programu Twist Bonus. Z Tarifu Twist Data Unlimited je ale možné přejít na standardní paušální program.

Stačí zavolat

Pro využívání datových služeb je pochopitelně Twist Data Unlimited nejprve aktivovat. Je to snadné: stačí z karty zavolat na číslo 4607. Tím je automaticky aktivována služba GPRS, která vám zprostředkuje přístup k wapovým a internetovým službám. Automatická aktivace GPRS by měla proběhnout podle údajů operátora do šesti hodin.

Pro snadnější správné nastavení počítače pro datové přenosy prostřednictvím GPRS je určen program T-Mobile Communication Centre. Dostanete ho na cédéčku spolu s kartou.

Když nedobijete, je konec

Cena sady Twist Data Unlimited je 850 Kč. Obsahuje SIM kartu, CD-ROM T-Mobile Communication Centre, zahrnuje aktivační poplatek, první předplacený měsíční paušál a počáteční kredit ve výši 50 Kč. S kartou lze totiž i volat a posílat zprávy, sazby jsou stejné jako u tarifu Twist Standard, najdete je také níže v tabulce.

Za neomezená data se platí měsíčně s tím, že účtovací období začíná v okamžiku, kdy byla provedena aktivace tarifu. Operátor každý měsíc zkontroluje výši kreditu na kartě a pokud v den kontroly na kartě není alespoň 850 Kč, služba GPRS se zablokuje. Ostatní služby zůstanou v provozu, z karty bude obyčejná předplacenky. Aby k této situaci nedošlo, připomene vám operátor účtovací den s pětidenním předstihem zasláním textovky. Je-li na kartě dostatečný kredit, T-Mobile v den zúčtování strhne 850 Kč a můžete se zase další měsíc připojovat k internetu.

Jak si stojí nový tarif v konkurenci

Rozdíly mezi současnými datovými paušály ukáže nejlépe následující tabulka. Twist Data Unlimited jsme srovnali se samostatným paušálním programem T-Mobile Data Unlimited a s klasickým Eurotelem Data Nonstop. V tabulce bereme v úvahu ceny bez časově omezených akcí, jichž ještě někteří stávající zákazníci operátorů mohou využít.

Porovnání Twist Data Unlimited s dalšími tarify
 

T-Mobile
Twist Data Unlimited

T-Mobile
Data Unlimited

Eurotel
Data Nonstop

aktivace zdarma 118 Kč 580 Kč
měsíční paušál 850 Kč 832 Kč 951 Kč
přenos dat přes GPRS
internet neomezeně neomezeně neomezeně
wap neomezeně neomezeně neomezeně
vytáčené datové přenosy
ve vlastní síti (špička) 5,70 Kč/min 3,57 Kč/min dle tarifu
ve vlastní síti (mimo špičku) 3,40 Kč/min 3,57 Kč/min dle tarifu
ostatní sítě 7,90 Kč/min 7,14 Kč/min dle tarifu
wap 3,20 Kč/min 2,38 Kč/min dle tarifu
telefonování a SMS
ve vlastní síti (špička) 5,70 Kč/min 7,14 Kč/min dle tarifu
ve vlastní síti (mimo špičku) 3,40 Kč/min 7,14 Kč/min dle tarifu
ostatní sítě 7,90 Kč/min 7,14 Kč/min dle tarifu
SMS 3,40 Kč 2,02 Kč dle tarifu

Velice užitečnou vlastností nového tarifu Twist Data Unlimited je možnost dočasného odstavení služby: jednoduše si nepředplatíte paušál na další měsíc. Ještě více by ale potěšilo, kdyby T-Mobile umožňoval rozdělit předplácení tarifu na menší než měsíční období, například čtrnáct dnů nebo dokonce týden. To ale není možné a s největší pravděpodobností k tomu ani nedojde. Ale i současné podmínky Twist Data Unlimited jsou výhodné a možnost jednoduchého přerušení služby, např. pokud odjíždíte na dovolenou, je vítaná. I v tomto případě ale předplacená karta zůstává aktivní a můžete z ní volat a posílat SMS (zablokuje se jen GPRS). Až kartu dobijete na potřebnou úroveň, GPRS se znovu aktivuje a zůstane v provozu celý další měsíc.


Další informace na internetu

Diskuze (48) Další článek: O víkendu se volá levněji (přehled všech nabídek operátorů)

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, Twist, Data, Dočasné odstavení, Automatická aktivace


Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 13 povedených chytrých hodinek a náramků. Nejen pod vánoční stromek

Vybrali jsme 13 povedených chytrých hodinek a náramků. Nejen pod vánoční stromek

** Nositelnosti jsou specifická kategorie, vybírají se jinak než mobily. ** Co model, to charakter, unikátní mix vlastností, parametrů a funkcí. ** Začneme jednoduchým náramkem, skončíme našlapanými Apple Watch.

Filip Kůžel | 40

RECENZE: Sony Xperia XA2 — z ošklivého káčátka bujarou modelkou

RECENZE: Sony Xperia XA2 — z ošklivého káčátka bujarou modelkou

** Xperia XA2 již nevypadá jako omyl japonského designéra ** Vylepšení přišla snad ve všech směrech a jsou to vylepšení znatelná ** Tenhle kousek se prostě povedl již od prvního pohledu **

Jakub Vrbacký | 24

RECENZE: Huawei Mate 20 Pro — génius s hromadou technologií, které si zamilujete

RECENZE: Huawei Mate 20 Pro — génius s hromadou technologií, které si zamilujete

** Huawei vyrobilo nejinovativnější smartphone současnosti ** Obsahuje čtečku v displeji a podporuje zcela nový typ paměťovek ** Prvotřídní displej, foťák Leica a dlouhá výdrž jsou největší přednosti

Jan Láska | 69

RECENZE: Sony Xperia XZ3 — Japonci jsou zpátky v extralize

RECENZE: Sony Xperia XZ3 — Japonci jsou zpátky v extralize

** Sony výrazně zmodernizovalo vlajkový model ** OLED displej patří mezi nejlepší na trhu ** Opět se zlepšil i fotoaparát

Jan Láska | 102

RECENZE: Motorola One — iPhone X s Androidem One

RECENZE: Motorola One — iPhone X s Androidem One

** Střední třída bez zastaralých řešení ** Povedený design dává svou inspiraci hodně najevo ** Zajímavá alternativa, pokud vás Nokie neoslovují

Martin Herodek | 18