Všechno, co jste kdy chtěli vědět o Ericssonu T39m

Dal jsem si tu práci a udělal kompletní přehled všech článků o mobilu Ericsson T39m, které kdy na MobilManii vyšly. A že jich je požehnaně! Máte-li tento mobil, případně uvažujete-li o jeho koupi, může být tento přehled pro vás velmi cenný.
Všechno, co jste kdy chtěli vědět o Ericssonu T39m

Historie mobilu Ericsson T39m začíná již v roce 2000, tedy více než před rokem a půl. Tehdy prosákly informace o mobilu Ericsson T36, který měl být triální, podporovat HSCSD, Bluetooth a vůbec všechny možné funkce, které se staly běžnými až o rok později; ovšem kromě GPRS. Protože tehdy ještě MobilMania neexistovala, jediný článek v češtině o T36 si můžete přečíst na webu Mobil.cz.

Ale co čert nechtěl: krátce na to se objevila zpráva, že Ericsson ve vývoji modelu T36 pokračovat nebude. Naštěstí byla následována jinou, pozitivnější: sice bude ukončen vývoj modelu T36, ovšem ten bude nahrazen modelem s jiným názvem, T39m. Mobil měl mít všechny důležité vlastnosti jako T36, navíc však přibylo GPRS; absence této funkce byla pravděpodobně hlavním důvodem, proč byl ukončen model T36.

Poznámka: Ještě před příchodem T39m se však měl na trhu objevit model R520m, který je zjednodušeně řečeno větší, ergonomičtější a vybavenější variantou malinké třicetdevítky. Místo v únoru se však začal prodávat až začátkem května, ale to jen tak na okraj.

Aby si uživatelé ukrátili čekání na T39m, vypustil Ericsson v březnu na trh zprávy o modelu T29s, který má stejně jako T28s třířádkový displej a jeho funkce jsou shodné s modelem T20e (ten se ale objevil až později). Ti, kdož opravdu chtěli malého Ericssona s flipem, si mohli s modelem T29s alespoň na pár měsíců zkrátit dlouhou chvíli. I na tento mobil najdete na MobilManii recenzi.

Krátce na to jsme si mobil mohli prohlédnout na veletrhu CeBIT, kde nás opravdu zaujal. Nicméně delší vyzkoušení nám hostesky a „hostesáci“ nedovolili. Navíc nás v té době více zajímal model R520m, jehož uvedení na trh se blížilo podstatně rychleji.

Od CeBITu uplynuly skoro čtyři měsíce a hle, mobil se začal prodávat v zahraničí; je polovina července. O týden později se objevuje i v nabídce našich dovozců, a to za 18900 Kč. Obě stručné zprávy vzbudily na MobilManii vzrušené diskuse našich čtenářů. A den nato se nám od jednoho distributora podařilo získat mobil do redakce, načež jsme zveřejnili velmi hezké fotografie a krátce poté jste si mohli přečíst i první recenzi v Česku.

Protože je Ericsson T39m mobil bezesporu kvalitní, nepřekvapilo nás, když ho Eurotel zařadil do datového balíčku Dataset II, který kromě tohoto mobilu obsahuje navíc kapesní počítač iPAQ s barevným displejem a operačním systémem PocketPC. Tento balíček se stále prodává za cenu okolo dvaceti tisíc. Recenzi tohoto balíčku najdete rovněž na MobilManii.

Klepněte pro větší obrázek

Tímto článkem by se zdála býti historie Ericssonu T39m na MobilManii uzavřena. Co se ale nestalo: na cestu do USA jsem potřeboval triální mobil, což moje (dnes už tehdejší) Nokia 6210 prostě neuměla. Volba padla na T39m, který jsem si zapůjčil s tím, že ho ihned po cestě vrátím. Bohužel (nebo bohudík?) telefon se mi zalíbil a po návratu z USA jsem jej začal používat místo Nokie 6210. Protože mi to nedalo, začal jsem zkoušet všechny programy, hrál jsem si s e-mailovým klientem, datoval z Psionu a počítače přes GPRS a posílal EMS. Výsledkem toho pak byla série šesti článků, které jste na MobilManii nacházeli vždy v pondělí po čtyři týdny:

Nakonec to tedy dopadlo tak, že jsem z Ericssonu T39m učinil svůj hlavní mobil.

Tip: Protože nové mobily Ericsson mají možnost nahrát si na displej vlastní logo, které je navíc možné stáhnout z wapové stránky, uživatelům jistě přijde vhod stránka, která radí, jak si takové logo udělat a jak vytvořit wapovou stránku, z níž pak půjde logo do mobilu nahrát. Různých adres se následně vyrojilo další množství, některé jsem také zmínil i v recenzi a v článku se zkušenostmi.

Klepněte pro větší obrázek

Tímto odstavcem jsem seznam článků o tomto mobilu na MobilManii téměř vyčerpal. Záměrně jsem neuváděl všechny, v níž byl Ericsson T39m zmíněn jen okrajově. Na každý pád, pokud máte tento mobil, jsou zejména diskuse u těchto článků cennou studnicí zkušeností, které vám dozajista pomohou.

I když teď budu několik dní mimo redakci, klidně se opět na Ericsson T39m ptejte do diskuse. Během příštího týdne vaše dotazy rád zodpovím, případně na ně odpoví některý z majitelů tohoto mobilu, který si přečte tento článek.

 

Diskuze (40) Další článek: Pravdy a mýty o bateriích I.

Témata článku: Smartphony, Ericsson, Ericsson T39m, Nokia 6210 Navigator, Jediný článek

Určitě si přečtěte