Všichni čeští operátoři zdarma zpřístupnili informační kanály o nouzovém stavu

Všichni čeští operátoři zdarma zpřístupnili informační kanály o nouzovém stavu

Mobilní operátoři oznámili, že prohlížení webových stránek s aktuálními informacemi o koronavirové pandemii a souvisejících opatřeních nebude zákazníkům spotřebovávat data z jejich tarifů. Vždy však musí mít nějaký datový tarif aktivní, třeba i s vyčerpaným FUP limitem.

Konkrétně se jedná o stránky www.vlada.cz a www.mzcr.cz včetně podstránek, nikoliv však odkazovaných videí. Opatření platí pro O2, T-Mobile a Vodafone, ale i virtuální operátory, kteří působí v jejich sítích.

Vzhledem k tomu, že zavedení nezpoplatňování (tzv. zero rating) určitých stránek naráží na pravidla síťové neutrality, připravila APMS toto řešení ve spolupráci s regulátorem ČTÚ, který naši iniciativu podpořil,“ vysvětluje Jiří Grund, výkonný ředitel APMS.

Každý z operátorů současně v průběhu posledních dní svým zákazníkům představil speciální benefity, které je možné využívat po dobu stavu nouze:

Diskuze (2) Další článek: Jako houby po dešti. Samsung Galaxy A31 dostal velkou baterii a čtyři foťáky

Témata článku: Operátoři, Koronavirus, Internet v mobilu, APMS, Zdarma, Jiří Grund, Operátor, Český operátor, Nouzový stav, Kanál, Žďár, Tarif, Informační kanál


Určitě si přečtěte