Vyber mobil: najděte si mobil podle svých představ

Na staré MobilManii běžela výborná funkce pro výběr mobilu z naší databáze, která bohužel po přechodu na verzi novou zmizela. Po několika měsících je tu ale zpět a mnohem lepší, než dříve. Zkuste si tedy najít mobil podle svých tajných přání.
Vyber mobil: najděte si mobil podle svých představ

Protože nám stará databáze mobilů, jejich výběr a porovnávání nevyhovovalo, rozhodli jsme se s přechodem na nový redakční systém Media Factory vytvořit tuto funkci znovu od základu a lépe. Bohužel, vše se trochu zdrželo, proto je funkce kompletní až nyní.

Plně variabilní databáze

Nyní je naše databáze variabilní, umožňuje nám přidávat a ubírat funkce za chodu, není tedy nutné strukturu databáze navrhovat už při jejím zakládání. Kdykoliv můžeme přidat další položku do srovnání a stejně tak starší mazat.

U každého mobilu jsou nově odkazy na články na MobilManii, ať už preview, recenze nebo tipy. Kromě toho lze ke každému mobilu přidat libovolný počet obrázků, které vlastnosti mobilů skvěle dokreslují. U každého mobilu navíc najdete slovní hodnocení, které nelze vyjádřit stručnými parametry.

Díky variabilitě databáze jsme schopni pružně reagovat na jakékoliv změny v nabídce mobilních výrobců i operátorů, přidávat nové mobily, a to i když neznáme všechny jejich vlastnosti (tehdy je u dané funkce či parametru napsáno „neuvedeno“), a měnit aktuální ceny. Časem se v ní objeví i ceny našeho spřáteleného obchodu Cybex s možností mobil rovnou koupit.

Co tedy naše datáze nyní umí?

  • Vypsat detaily k danému mobilu. Seznam modelů najdete vždy v domku každého výrobce, kteří jsou vypsáni v levém sloupečku.
  • Srovnat až tři mobily vedle sebe. V každém domku výrobce a na titulce najdete pod mozaikou tři roletky, v nichž je seznam všech modelů v databázi. Zde si tyto mobility vyberete a MobilMania vám srovná jejich základní parametry vedle sebe. Pod každým mobilem je pak odkaz na detaily.
  • Vybrat mobil podle zadaných požadavků. V titulní liště je odkaz Vyber mobil, který zobrazí stránku pro zadání vyhledávacích parametrů, jako velikost, maximální cena, základní funkce a parametry. Poté vám MobilMania najde všechny mobily, které požadavkům vyhovují.

Jedinou vadou na kráse (alespoň podle našeho názoru) na naší databázi je její dočasná nekompletnost. Postupně do ní doplňujeme nové i starší mobily, jejich obrázky a slovní popisy. Všechny ceny však jsou u již zapsaných mobilů aktuální, tj. můžete podle nich mobil skutečně vybírat a můžete si být jisti (zejména u cen operátorů), že se nebudou od skutečných cen lišit.

Poznámka: Aktuální ceny operátorů do databáze doplňujeme ihned, jakmile známe ceny na další měsíc. Může se tedy stát, že tam najdete ceny, které začnou platit až za pár dní. Ostatní ceny budeme aktualizovat jednou měsíčně.

Pokud byste chtěli na funkci výběru mobilu cokoliv upravit, napište nám do diskuse. Bude-li váš požadavek relevantní, pokusíme se jej splnit.

 

Diskuze (16) Další článek: Oficiálně: Ericsson + Sony = Ericsson Sony Mobile Communications

Témata článku: Ostatní, Mobil

Určitě si přečtěte