Vyber mobil: najděte si mobil podle svých představ

Na staré MobilManii běžela výborná funkce pro výběr mobilu z naší databáze, která bohužel po přechodu na verzi novou zmizela. Po několika měsících je tu ale zpět a mnohem lepší, než dříve. Zkuste si tedy najít mobil podle svých tajných přání.
Vyber mobil: najděte si mobil podle svých představ

Protože nám stará databáze mobilů, jejich výběr a porovnávání nevyhovovalo, rozhodli jsme se s přechodem na nový redakční systém Media Factory vytvořit tuto funkci znovu od základu a lépe. Bohužel, vše se trochu zdrželo, proto je funkce kompletní až nyní.

Plně variabilní databáze

Nyní je naše databáze variabilní, umožňuje nám přidávat a ubírat funkce za chodu, není tedy nutné strukturu databáze navrhovat už při jejím zakládání. Kdykoliv můžeme přidat další položku do srovnání a stejně tak starší mazat.

U každého mobilu jsou nově odkazy na články na MobilManii, ať už preview, recenze nebo tipy. Kromě toho lze ke každému mobilu přidat libovolný počet obrázků, které vlastnosti mobilů skvěle dokreslují. U každého mobilu navíc najdete slovní hodnocení, které nelze vyjádřit stručnými parametry.

Díky variabilitě databáze jsme schopni pružně reagovat na jakékoliv změny v nabídce mobilních výrobců i operátorů, přidávat nové mobily, a to i když neznáme všechny jejich vlastnosti (tehdy je u dané funkce či parametru napsáno „neuvedeno“), a měnit aktuální ceny. Časem se v ní objeví i ceny našeho spřáteleného obchodu Cybex s možností mobil rovnou koupit.

Co tedy naše datáze nyní umí?

  • Vypsat detaily k danému mobilu. Seznam modelů najdete vždy v domku každého výrobce, kteří jsou vypsáni v levém sloupečku.
  • Srovnat až tři mobily vedle sebe. V každém domku výrobce a na titulce najdete pod mozaikou tři roletky, v nichž je seznam všech modelů v databázi. Zde si tyto mobility vyberete a MobilMania vám srovná jejich základní parametry vedle sebe. Pod každým mobilem je pak odkaz na detaily.
  • Vybrat mobil podle zadaných požadavků. V titulní liště je odkaz Vyber mobil, který zobrazí stránku pro zadání vyhledávacích parametrů, jako velikost, maximální cena, základní funkce a parametry. Poté vám MobilMania najde všechny mobily, které požadavkům vyhovují.

Jedinou vadou na kráse (alespoň podle našeho názoru) na naší databázi je její dočasná nekompletnost. Postupně do ní doplňujeme nové i starší mobily, jejich obrázky a slovní popisy. Všechny ceny však jsou u již zapsaných mobilů aktuální, tj. můžete podle nich mobil skutečně vybírat a můžete si být jisti (zejména u cen operátorů), že se nebudou od skutečných cen lišit.

Poznámka: Aktuální ceny operátorů do databáze doplňujeme ihned, jakmile známe ceny na další měsíc. Může se tedy stát, že tam najdete ceny, které začnou platit až za pár dní. Ostatní ceny budeme aktualizovat jednou měsíčně.

Pokud byste chtěli na funkci výběru mobilu cokoliv upravit, napište nám do diskuse. Bude-li váš požadavek relevantní, pokusíme se jej splnit.

 

Diskuze (16) Další článek: Oficiálně: Ericsson + Sony = Ericsson Sony Mobile Communications

Témata článku: Ostatní, Mobil


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11