Vyberte si nejlepší tarif EuroTelu I.

Minulý týden jsme se věnovali analogové síti EuroTelu T!P, dnes pokračujeme přehledem tarifů v digitální síti a věnujeme se předplacené kartě Go. Pomůžeme vám s výběrem té správné služby.
Vyberte si nejlepší tarif EuroTelu I.
EuroTel je nejstarší český operátor mobilních telefonních sítí, ať již NMT nebo GSM. V současné době provozuje analogovou síť EuroTel T!P a digitální síť EuroTel GSM Global. Ať již reklama říká cokoliv, tak EuroTel má v ČR nejvyspělejší GSM síť, a to hlavně díky technologiím HSCSD a GPRS, které nabízí jako jediný operátor u nás. V minulém článku jsme se věnovali jeho analogové síti T!P, nyní se zaměříme na síť EuroTel GSM Global. Jaká je současná nabídka služeb?

Tarifní programy

EuroTel nabízí tři předplacené tarify – Original Go, Quatro Go a Fun Go, šest běžných tarifních programů – Relax, Relax Plus, Start Týden, Optimum, Global Týden a Business Týden a dva speciální tarify Komplet a SMS/Data. Za aktivaci tarifního programu zaplatíte jednorázový poplatek ve výši 1675 Kč (včetně DPH). V případě, že budete chtít využít zvýhodněné nabídky telefonů, pak za aktivaci zaplatíte poplatek 3864 Kč. Přechod z předplacené karty Go na tarifní program je zcela zdarma.

Zvláštnosti EuroTelu: doplňkové služby pro tarify

 • EuroTel, stejně jako Oskar, u tarifních programů (běžných i speciálních) účtuje první minutu celou a po první provolané minutě účtuje po vteřinách.
 • Zákazník může libovolně měnit svůj tarifní program, a to zcela zdarma a maximálně jednou měsíčně.
 • Podrobný rozpis hovorů lze získat i dva měsíce zpětně za poplatek 263 Kč za měsíc.
 • Při platbě inkasem má EuroTel u všech tarifních programů levnější měsíční paušál nebo nějaké zvýhodnění v podobě minut či SMS zpráv zdarma navíc (platí i v síti EuroTel T!P).
 • EuroTel nabízí všem zákazníkům využívajícím tarifní programy věrnostní program EuroTel Benefit. Body, které v rámci tohoto programu získáte můžete vyměnit např. za volné minuty, příslušenství k mobilním telefonům, mobilní telefony, zájezdy, CD, apod.

Pod názvem Mobil+ se skrývá služba pro zákazníky, kteří mají smlouvu na dobu neurčitou a nebo jim smlouva na dobu určitou již skončila. Za poplatek 2620 Kč (s DPH) získáte možnost pořídit si mobilní telefon za dotovanou cenu, získat zdarma Go kartu a k tomu ještě další aktivaci s dotovaným telefonem. Pokud nabídky využijete, tak musíte uzavřít účastnickou smlouvu na 24 měsíců. Nabídku mohou využít ti zákazníci, kteří využívají některého z tarifních programů EuroTelu alespoň po dobu 4 měsíců a všechny jejich faktury za poslední 3 měsíce byly zaplaceny včas a v pořádku.

Roaming je u EuroTelu zdarma dostupný všem zákazníkům, kteří využívají některého z tarifních programů alespoň po dobu tří měsíců a mají dobrou platební morálku. Pokud by si některý ze zákazníků přál využít roamingu dříve než po třech měsících, tak musí složit vratnou zálohu ve výši pět tisíc korun.

Co ale má EuroTel opravdu na výborné úrovni, jsou datové přenosy. Nabízí přenosy CSD rychlostí 14,4 kb/s, HSCSD rychlostí 43,2 kb/s (+ 14,4 kb/s pro upload) a GPRS s teoretickou rychlostí někde okolo 100 kb/s (dnes je zatím v provozu pouze 2+1 timeslot).

Duo karta je služba, kdy k jednomu telefonnímu číslu obdržíte 2 karty SIM. Tato služba je určena všem zákazníkům, kteří využívají libovolný tarifní program v rámci sítě EuroTel GSM Global. Aktivace je zdarma a měsíční poplatek činí 100 Kč (s DPH). Pokud byste chtěli tuto službu zrušit nebo byste rozvázali účastnickou smlouvu se společností EuroTel, pak zaplatíte jednorázový poplatek ve výši 525 Kč (s DPH). Služba je vhodná zejména, pro ty uživatele, kteří používají jeden telefon v automobilu a druhý nosí s sebou nebo kteří používají komunikátor a s sebou nosí nějaký menší telefon. V síti může být přihlášena vždy pouze jedna SIM karta. Pokud by se stalo, že by byly přihlášeny obě karty najednou, tak nebude ani jedna karta funkční (tzn. nepůjde z ní telefonovat ani posílat a přijímat SMS).

Zasílání SMS neboli služba zasílání krátkých textových zpráv není u tarifních programů Start Týden, Global Týden a Business Týden implicitně aktivována. Za její aktivaci musí zákazník zaplatit měsíční poplatek ve výši 47,25 Kč (s DPH) po jehož zaplacení získá možnost zaslat 15 textovek měsíčně zdarma.

Předplacená karta Go

EuroTel jako jediný operátor u nás nabízí možnost vybrat si u předplacené karty celkem ze tří tarifů. Bohužel také jako jediný operátor u nás neposkytuje u předplacených karet možnost datových a faxových přenosů. Každý ze tří tarifů Go nabízí jiné rozdělení dne do časových pásem.

Nejstarší Go tarif, Original Go, je určený především pro ty, kteří volají po celý den hlavně do sítí EuroTel a Paegas a na Oskara nevolají vůbec. Den je rozdělený na dobu ve špičce (Po–Pá 7:00–19:00) a mimo špičku (Po–Pá 19:00–7:00, víkendy a státní svátky).

Druh volání Špička Mimo špičku
Do sítě EuroTel 5,50 Kč 5,50 Kč
Do sítě Paegas 5,50 Kč 5,50 Kč
Do sítě Oskar 15,50 Kč 15,50 Kč
Do pevné sítě 15,50 Kč 5,50 Kč
WAP 3,30 Kč 1,00 Kč
SMS 3,30 Kč 3,30 Kč
Záznamová služba 2,50 Kč 2,50 Kč

Tarif Quatro Go přišel na trh jako druhý a je vhodný pro ty, kteří volají ve větším množství do sítě EuroTel po 16. hodině nebo chtějí mimo špičku hodně wapovat za nejnižší sazbu v ČR. U Quatro Go je špička Po–Pá od 7:00 do 16:00 a doba mimo špičku je ve všední dny od 16:00 do 7:00, o víkendech a státních svátcích.

Druh volání Špička Mimo špičku
Do sítě EuroTel 6,90 Kč 2,70 Kč
Do sítě Paegas 9,90 Kč 7,90 Kč
Do sítě Oskar 9,90 Kč 7,90 Kč
Do pevné sítě 9,90 Kč 7,90 Kč
WAP 3,30 Kč 1,00 Kč
SMS 3,30 Kč 3,30 Kč
Záznamová služba 2,50 Kč 2,50 Kč

Nejmladším tarifem Go je pak Fun Go, který používá stejný způsob tarifikace, s kterým přišel na český trh Oskar – stejné ceny po celý den při volání na všechny sítě. Je vhodný zejména pro ty, kteří volají ve všední dny mezi 7. a 19. hodinou na pevnou linku nebo volají hodně na Oskara. Fun Go také nabízí jedny z nejnižších cen za SMS v síti EuroTel a u předplacených sad v ČR vůbec (levnější SMS má jen Oskarta 1500 – za 1,75 Kč).

Druh volání Celý den
Do všech sítí 6,60 Kč
WAP 3,30 Kč
SMS 1,80 Kč
Záznamová služba 2,50 Kč

Co Go karty umožňují:

 • Plný roaming (formou tzv. callbacku)
 • EuroTel GSM InfoText
 • Mobilní email
 • Dobíjení kreditu z bankomatů
 • WAP
 • Volání do zahraničí přes Internet
 • EuroTel Asistent

Karty Go neumožňují:

 • CLIR – zamezení vaší identifikace
 • Přesměrování hovorů
 • Datové a faxové přenosy
 • Konferenční hovory

V průběhu tohoto týdne se budeme věnovat tarifům EuroTelu a srovnání jejich výhodnosti s kartami Go.

Diskuze (6) Další článek: Paegas: jak jsem měl problémy s reklamací sady Twist

Témata článku: Operátoři, O2, EU, Tarif, Euro, Digitální síť, Faxový přenos


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

** Špička portfolia Huawei nepřipouští žádné kompromisy ** Má atraktivní, zapamatovatelný design a spoustu výkonu ** Hlavním lákadlem je unikátní fotoaparát Leica se třemi objektivy

Jan Láska | 70

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21