Vyberte si nejlepší tarif EuroTelu I.

Minulý týden jsme se věnovali analogové síti EuroTelu T!P, dnes pokračujeme přehledem tarifů v digitální síti a věnujeme se předplacené kartě Go. Pomůžeme vám s výběrem té správné služby.
Vyberte si nejlepší tarif EuroTelu I.
EuroTel je nejstarší český operátor mobilních telefonních sítí, ať již NMT nebo GSM. V současné době provozuje analogovou síť EuroTel T!P a digitální síť EuroTel GSM Global. Ať již reklama říká cokoliv, tak EuroTel má v ČR nejvyspělejší GSM síť, a to hlavně díky technologiím HSCSD a GPRS, které nabízí jako jediný operátor u nás. V minulém článku jsme se věnovali jeho analogové síti T!P, nyní se zaměříme na síť EuroTel GSM Global. Jaká je současná nabídka služeb?

Tarifní programy

EuroTel nabízí tři předplacené tarify – Original Go, Quatro Go a Fun Go, šest běžných tarifních programů – Relax, Relax Plus, Start Týden, Optimum, Global Týden a Business Týden a dva speciální tarify Komplet a SMS/Data. Za aktivaci tarifního programu zaplatíte jednorázový poplatek ve výši 1675 Kč (včetně DPH). V případě, že budete chtít využít zvýhodněné nabídky telefonů, pak za aktivaci zaplatíte poplatek 3864 Kč. Přechod z předplacené karty Go na tarifní program je zcela zdarma.

Zvláštnosti EuroTelu: doplňkové služby pro tarify

 • EuroTel, stejně jako Oskar, u tarifních programů (běžných i speciálních) účtuje první minutu celou a po první provolané minutě účtuje po vteřinách.
 • Zákazník může libovolně měnit svůj tarifní program, a to zcela zdarma a maximálně jednou měsíčně.
 • Podrobný rozpis hovorů lze získat i dva měsíce zpětně za poplatek 263 Kč za měsíc.
 • Při platbě inkasem má EuroTel u všech tarifních programů levnější měsíční paušál nebo nějaké zvýhodnění v podobě minut či SMS zpráv zdarma navíc (platí i v síti EuroTel T!P).
 • EuroTel nabízí všem zákazníkům využívajícím tarifní programy věrnostní program EuroTel Benefit. Body, které v rámci tohoto programu získáte můžete vyměnit např. za volné minuty, příslušenství k mobilním telefonům, mobilní telefony, zájezdy, CD, apod.

Pod názvem Mobil+ se skrývá služba pro zákazníky, kteří mají smlouvu na dobu neurčitou a nebo jim smlouva na dobu určitou již skončila. Za poplatek 2620 Kč (s DPH) získáte možnost pořídit si mobilní telefon za dotovanou cenu, získat zdarma Go kartu a k tomu ještě další aktivaci s dotovaným telefonem. Pokud nabídky využijete, tak musíte uzavřít účastnickou smlouvu na 24 měsíců. Nabídku mohou využít ti zákazníci, kteří využívají některého z tarifních programů EuroTelu alespoň po dobu 4 měsíců a všechny jejich faktury za poslední 3 měsíce byly zaplaceny včas a v pořádku.

Roaming je u EuroTelu zdarma dostupný všem zákazníkům, kteří využívají některého z tarifních programů alespoň po dobu tří měsíců a mají dobrou platební morálku. Pokud by si některý ze zákazníků přál využít roamingu dříve než po třech měsících, tak musí složit vratnou zálohu ve výši pět tisíc korun.

Co ale má EuroTel opravdu na výborné úrovni, jsou datové přenosy. Nabízí přenosy CSD rychlostí 14,4 kb/s, HSCSD rychlostí 43,2 kb/s (+ 14,4 kb/s pro upload) a GPRS s teoretickou rychlostí někde okolo 100 kb/s (dnes je zatím v provozu pouze 2+1 timeslot).

Duo karta je služba, kdy k jednomu telefonnímu číslu obdržíte 2 karty SIM. Tato služba je určena všem zákazníkům, kteří využívají libovolný tarifní program v rámci sítě EuroTel GSM Global. Aktivace je zdarma a měsíční poplatek činí 100 Kč (s DPH). Pokud byste chtěli tuto službu zrušit nebo byste rozvázali účastnickou smlouvu se společností EuroTel, pak zaplatíte jednorázový poplatek ve výši 525 Kč (s DPH). Služba je vhodná zejména, pro ty uživatele, kteří používají jeden telefon v automobilu a druhý nosí s sebou nebo kteří používají komunikátor a s sebou nosí nějaký menší telefon. V síti může být přihlášena vždy pouze jedna SIM karta. Pokud by se stalo, že by byly přihlášeny obě karty najednou, tak nebude ani jedna karta funkční (tzn. nepůjde z ní telefonovat ani posílat a přijímat SMS).

Zasílání SMS neboli služba zasílání krátkých textových zpráv není u tarifních programů Start Týden, Global Týden a Business Týden implicitně aktivována. Za její aktivaci musí zákazník zaplatit měsíční poplatek ve výši 47,25 Kč (s DPH) po jehož zaplacení získá možnost zaslat 15 textovek měsíčně zdarma.

Předplacená karta Go

EuroTel jako jediný operátor u nás nabízí možnost vybrat si u předplacené karty celkem ze tří tarifů. Bohužel také jako jediný operátor u nás neposkytuje u předplacených karet možnost datových a faxových přenosů. Každý ze tří tarifů Go nabízí jiné rozdělení dne do časových pásem.

Nejstarší Go tarif, Original Go, je určený především pro ty, kteří volají po celý den hlavně do sítí EuroTel a Paegas a na Oskara nevolají vůbec. Den je rozdělený na dobu ve špičce (Po–Pá 7:00–19:00) a mimo špičku (Po–Pá 19:00–7:00, víkendy a státní svátky).

Druh volání Špička Mimo špičku
Do sítě EuroTel 5,50 Kč 5,50 Kč
Do sítě Paegas 5,50 Kč 5,50 Kč
Do sítě Oskar 15,50 Kč 15,50 Kč
Do pevné sítě 15,50 Kč 5,50 Kč
WAP 3,30 Kč 1,00 Kč
SMS 3,30 Kč 3,30 Kč
Záznamová služba 2,50 Kč 2,50 Kč

Tarif Quatro Go přišel na trh jako druhý a je vhodný pro ty, kteří volají ve větším množství do sítě EuroTel po 16. hodině nebo chtějí mimo špičku hodně wapovat za nejnižší sazbu v ČR. U Quatro Go je špička Po–Pá od 7:00 do 16:00 a doba mimo špičku je ve všední dny od 16:00 do 7:00, o víkendech a státních svátcích.

Druh volání Špička Mimo špičku
Do sítě EuroTel 6,90 Kč 2,70 Kč
Do sítě Paegas 9,90 Kč 7,90 Kč
Do sítě Oskar 9,90 Kč 7,90 Kč
Do pevné sítě 9,90 Kč 7,90 Kč
WAP 3,30 Kč 1,00 Kč
SMS 3,30 Kč 3,30 Kč
Záznamová služba 2,50 Kč 2,50 Kč

Nejmladším tarifem Go je pak Fun Go, který používá stejný způsob tarifikace, s kterým přišel na český trh Oskar – stejné ceny po celý den při volání na všechny sítě. Je vhodný zejména pro ty, kteří volají ve všední dny mezi 7. a 19. hodinou na pevnou linku nebo volají hodně na Oskara. Fun Go také nabízí jedny z nejnižších cen za SMS v síti EuroTel a u předplacených sad v ČR vůbec (levnější SMS má jen Oskarta 1500 – za 1,75 Kč).

Druh volání Celý den
Do všech sítí 6,60 Kč
WAP 3,30 Kč
SMS 1,80 Kč
Záznamová služba 2,50 Kč

Co Go karty umožňují:

 • Plný roaming (formou tzv. callbacku)
 • EuroTel GSM InfoText
 • Mobilní email
 • Dobíjení kreditu z bankomatů
 • WAP
 • Volání do zahraničí přes Internet
 • EuroTel Asistent

Karty Go neumožňují:

 • CLIR – zamezení vaší identifikace
 • Přesměrování hovorů
 • Datové a faxové přenosy
 • Konferenční hovory

V průběhu tohoto týdne se budeme věnovat tarifům EuroTelu a srovnání jejich výhodnosti s kartami Go.

Témata článku: Operátoři, O2, EU

6 komentářů

Nejnovější komentáře

 • Kuzma 24. 2. 2009 14:54:53
  jsou u O2,pořád mi nabízejí tarif s paušálem,protože mám quatro go. Přitom...
 • wizard 17. 7. 2001 19:12:30
  sakra, na to jsem zapomel....
  sorry
  wizz
 • Martin Zikmund 17. 7. 2001 19:12:30
  Tento clanek pojednava o sluzbach v siti EuroTel GSM Global, nicmene v...
Určitě si přečtěte

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

** Když EU rušila roaming, šla přes mrtvoly ** Tou největší jsou virtuální operátoři ** Vlastně je překvapivé, že už nepadají jeden po druhém

12.  8.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan

Srpnový ceník O2: pět novinek a štědré slevy na iPhony a modely Huawei

Srpnový ceník O2: pět novinek a štědré slevy na iPhony a modely Huawei

** iPhone 7 32 GB nyní pořídíte těsně pod 20 tisíc korun ** Novinky náleží do střední třídy, Huawei Y6 2017 vyjde na 3 995 Kč ** Na konci léta nabízí O2 slevu až tři tisíce no nový mobil, za úpis

5.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 3

Za domácí ceny můžete volat i v Karibiku. Podívejte se na turistické ráje, které patří do EU

Za domácí ceny můžete volat i v Karibiku. Podívejte se na turistické ráje, které patří do EU

** I velmi atraktivní kousky Afriky, jižní Ameriky a Karibiku patří do EU ** To znamená, že i odtud voláte za domácí ceny ** Martinik, Madeira, Guadeloupe, Azory, Kanáry a další

4.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 24

O2 bude O2 nejméně do roku 2022, Španělům za to zaplatí 900 milionů korun

O2 bude O2 nejméně do roku 2022, Španělům za to zaplatí 900 milionů korun

** Než tzv. rebranding, raději poplatek za právo užívat známku O2 ** Původně měl operátor právo používat jméno O2 do ledna 2019 ** 39 % telefonů v síti O2 umí LTE, kolik prodatují operátor neuvedl

28.  7.  2017 | Pospíšil Aleš, Láska Jan | 15


komerční sdělení

Komerční sdělení