Vybíráme freeware pro Windows Mobile

Dnes se těšte na chytrého hlídače hovorů a SMS, naučíme váš systém poslouchat prsty a přidáme elegantní analogové hodiny.

Software Týden nám uběhl a opět se shledáváme nad dalším dílem seriálu o zajímavých titulech z freewarové sekce downloads. Dnes se můžete těšit na chytrého hlídače příchozích hovorů a SMSek pro komunikátory jménem CallFireWall. Příznivcům obsluhy PDA za pomocí prstů jsme nachystali aplikaci ThumbCal; prsty pohodlně ovladatelný kalendář. Do třetice tu máme utilitku nuePerformance monitorující zajímavé systémové události (doba bootu, počet resetů, ...). A dnešním čtvrtým mušketýrem do party budou elegantní analogové hodinky na plochu Retro PPC.

CallFireWall

Utilitka CallFireWall patří mezi spolehlivé strážce našeho již tak stále více se zmenšujícího soukromí. Pokud vás obtěžují nechtěné telefonáty adresované předchozímu majiteli SIM karty či zkrátka nechcete mrhat drahocenným časem, v obou případech vám přijde dnes zmiňovaný prográmek vhod. CallFireWall umí filtrovat příchozí hovory na základě předem zadaného hlediska. Jediným klepnutím na ikonku lze změnit "volací politiku" na mnohé režimy. Lze přijímat nebo odmítat všechny hovory či akceptovat pouze ty od kontaktů v našem adresáři. Je tu funkce "white list" (pouze uvedení se dovolají) i "black list" (vypsaní zde se pro změnu nedovolají nikdy - platí i pro SMSky). A lze dokonce napsat automatickou odpovídací SMSku typu "Zavolám po schůzce večer". Velmi silnou funkcí programu je i tzv. "black list pattern", která odmítne hovor na základě toho, zda vyhovuje zadanému řetězci čísel. Uživatel tak může blokovat hovory z určité sítě, země, ze všech mobilů, zkrátka, co jej napadne...

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 4/5
Stáhnout


 
ThumbCal

Aplikace ThumbCal je určena osobám, které hledají kalendář snadno obsluhovatelný přímo prsty. K rychlému procházení měsíců i let již tím pádem není třeba lovit stylus a my tak můžeme bleskurychle listovat opravdu za jakékoliv situace. Aplikace umí zobrazit týdenní a měsíční náhled. Lze přidávat, mazat i prohlížet schůzky a úkoly. Taktéž lze pro události nastavovat dobu opakování či datum a čas připomenutí zadané věci. Program je samozřejmě široce nastavitelný a uzpůsobitelný. Bezesporu největším trumfem je ovšem jeho obsluha - listování na displeji prstem ve virtuálních listech podobně jako v opravdovém kalendáři skutečně nemá chybu. ThumbCal vyžaduje OS minimálně řady Windows Mobile 2003 nebo lepší.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 4/5
Stáhnout


 
nuePerformance

Systémová mikroutilitka pro všechny uživatele a zejména "tuniče" výkonu. Informace prezentované majiteli PDA nebo komunikátoru obsahují řadu zajímavých čísel. Namátkou kolik paměti RAM bylo k dispozici po bootu handheldu, jak dlouho trvalo nabootování či kolik soft resetů jsme provedli od posledního hard resetu. Titulu nuePerformance stačí k běhu libovolný operační systém řady Windows Mobile a také paměťové nároky jsou při velikosti 24 kB doslova zanedbatelné.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 3/5
Stáhnout


 
Retro PPC

A na závěr tu máme na odlehčení jedny pěkné hodiny na plochu. Jste utaháni z přemíry digitálně podaných informací? Vadí vám u PDA výchozí styl informující o čase stejně jako strohé digitální hodinky s dvojicí čísel? Pak zkuste Retro PPC, velmi sympatický analogový časoměřič na plochu. Hodiny jsou kompletně skinovatelné a jejich antialiasová grafika dává jednoznačně najevo, že se nejedná o žádnou druhořadou splácaninu v "Kreslení.exe". Hodiny lze nechat zobrazovat centrovaně nebo zarovnané vlevo či vpravo. Hodinky na Today obrazovce mohou díky svým grafickým efektům vypadat velmi reálně - vrhat stín, být jakoby průhledné, zkreslovat obraz pohledem skrze sklo apod.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 3/5
Stáhnout


 
Článek vyšel na webu WindowsMobile.cz

Diskuze (7) Další článek: Exkluzivně Mio Moov 300: jak to jde i bez iGo (první pohled)

Témata článku: Windows, Smartphony, Software pro mobily, Mobil, Windows Mobile, Free

Určitě si přečtěte