Vybírat dříve mobilní telefon, nebo operátora?

Na začátku si ujasněte, jaké služby byste chtěli využívat.
Především si musíte uvědomit, že si nevybíráte operátora, ale službu. A tento výběr udělejte dříve, než se rozhodnete pro telefon. Když se rozhodnete pro operátora a pro služby, které nabízí, teprve poté si vyberte telefon, se kterým tyto služby budete moci využívat. Např. ti, kdo si vybrali EuroTel, by si měli pořídit telefon s podporou EFR, budoucí zákazníci RadioMobilu by neměli chtít jiný telefon než s podporou SIM Toolkitu.

Je možné sice postupovat i obráceně – zvolit si mobilní telefon, potom operátora a ty služby, které budete moci s tímto telefonem využívat, jenže v tomto případě budete blokováni schopností telefonu. A v okamžiku, kdy si pořídíte lepší telefon, budete možná litovat výběru operátora. Nezapomínejte, že mnohem důležitější než telefon jsou služby, které vám zpřístupní – proto považujte volbu operátora, tarifního programu a poskytovaných služeb za prioritu číslo jedna.

Diskuze (1) Další článek: Kde pořídit neblokovaný mobilní telefon

Témata článku: Ostatní, Služba, Podpora, Dobrý telefon, Výběr, Poskytovaná služba, Mobil, Tarifní program, Operátor, Budoucí zákazník, SIM Toolkit, Telefon, Mobilní telefon, EFR, RadioMobil

Určitě si přečtěte