Vybraný freeware pro Windows Mobile

Dnes budeme hlídat umírající baterie, domácí účetnictví, jednoduše snímat obrazovku a zmenšovat soubory.

Software Týden nám uběhl a opět se shledáváme nad dalším dílem seriálu o zajímavých titulech z freewarové sekce downloads. Pro dnešní den jsme si nachystali šikovný prográmek UPX4PPC, který umí zmenšit velikost EXE a DLL souborů. Druhým představeným bude PowerGuard sledující stav baterie s možností alarmu při příliš vysokém odběru. Do třetice se můžete těšit na vSnap, softwarové řešení Print Screen klávesy na PDA. A dnešní kvarteto uzavře Bill Buddy zpříjemňující práci s poplatky a fakturami. 

UPX4PPC

Cest k úspoře kapacity paměti na PDA je mnoho (ať již RAM či na paměťové kartě). Od těch nejjednodušších v podobě prostého neinstalování mnoha aplikací, až po ty pokročilejší, jako je třeba komprese. Apropos, komprese. Většina lidí si pod tímto slovem představí aplikaci ZIP či RAR, která se spustí a v ní se něco zkomprimuje do archivu nebo spustitelného souboru. Utilitka UPX4PPC jde ovšem na kompresi tak trochu jinak. Provádí ji na EXE a DLL souborech. To znamená, že aplikace umí zkomprimovat všechny spustitelné EXE soubory a DLL knihovny. Tato zmíněná funkce by ještě nebyla jistě nikterak zázračnou. Vtip je ale v tom, že UPX4PPC není třeba k následnému spuštění dané knihovny či aplikace! Ke každému "zpakovanému" souboru totiž přidává program vlastní dekompresní hlavičku. Program vyžaduje nejméně Windows Mobile 2003. Mimochodem, pokud se program chová "divně" a není schopen něco zkomprimovat, většinou to znamená nedostatek paměti RAM. UPX4PPC zatím nepodporuje Unicode. A ještě jedno varování, některé programy nemusí podobný proces přežít (aplikace hlídající si délku namátkou), proto testujte raději pomalu a systematicky.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 5/5
Stáhnout


 
PowerGuard

Systémová utilitka PowerGuard slouží ke sledování stavu baterie na libovolném Microsoft Windows Mobile/Windows CE stroji (platí samozřejmě pro PDA i komunikátory). Monitorováno je více věcí, nejdůležitější z nich jsou ale rozhodně stav baterie, proudový odběr a hlídáno je i napětí a teplota baterie. Všechny zmíněné atributy (a ještě některé další) nám PowerGuard předkládá v podobě textové i grafické. Vedle svých monitorovacích schopností PowerGuard umí také jednu velmi praktickou věc - pohlídá a upozorní nás, když proudový odběr překročí určitou nastavenou limitní hodnotu. To je rozhodně praktické v případě hledání nejhladovějších procesů. Pokud se baterie nabíjí, má toto číslo hodnotu kladnou, v případě odběru identicky zápornou. Aplikace PowerGuard je určena pro Windows Mobile 5.0 nebo lepší a vyžaduje .NET CF v2.0.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 4/5
Stáhnout


 
vSnap

Používáte občas při práci tlačítko [PrtSc] k "vyfocení" obrazovky a odeslání celé či výřezové části v podobě obrázku někomu jinému? Pokud k tomu navíc pracujete často i na PDA, jistě jste si již někdy posteskli nad absencí podobné funkce na mobilních udělátcích. Ta bohužel podobnou klávesu nemívají, a tak nám nezbývá, nežli si vypomoci softwarově právě aplikací vSnap. Během procesu snímání obrazovky můžeme ještě zadat, kam screenshot uložit a za jak dlouhý časový okamžik po klepnutí na "Capture" dojde k sejmutí obrazovky. Program vyžaduje Windows Mobile 2003 či lepší. vSnap je aplikací naprosto miniaturní, jejích 15 kB délky se ztratí absolutně kdekoliv.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 3/5
Stáhnout


 
Bill Buddy

Pokud se každý měsíc pravidelně ztrácíte v záplavě složenek a přijatých i vydaných faktur, zkuste nového pomocníka pro usnadnění práce. Jmenuje se Bill Buddy a jeho jediným úkolem je zpřehlednit naši práci s účty všeho druhu. Dá se také použít k rychlému náhledu a zjištění doby splatnosti různých účtů a faktur. O každém záznamu lze vyplnit celkem pětici informací: věřitel / datum začátku / datum konce splatnosti / částka / stav zaplacenosti. Program o velikosti 11 kB vyžaduje minimálně Windows Mobile 2003 nebo lepší a .NET CF v2.0. Podporovány jsou různě velké i natočené displeje.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 3/5
Stáhnout


  
Článek vyšel na webu WMHelp.cz

Diskuze (8) Další článek: Navigace na CeBITu (fotogalerie)

Témata článku: Windows, Smartphony, Software pro mobily, Mobil, Free, Podobný proces, Windows Mobile


Určitě si přečtěte

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80