Vychází benchmark Antutu 8 pro Android. Smartphony budou mít vyšší skóre

Vychází benchmark Antutu 8 pro Android. Smartphony budou mít vyšší skóre

Antutu dnes konečně zveřejnilo finální podobu svojí aplikace Antutu Benchmark verze 8 pro smartphony s Androidem. Zájemci si ji už nyní mohou stáhnout z obchodu Google Play. Betaverze aplikace byla dostupná už od poloviny srpna, ale uživatel ji musel instalovat „vývojářským“ způsobem mimo market s aplikacemi.

Klepněte pro větší obrázek

V osmé verzi Antutu budou smartphony ve většině případů vykazovat vyšší skóre než u starší verze 7. Vývojáři aplikace totiž změnili metodiku, přidali nové sledované parametry a změnili váhy pro jednotlivé kategorie. Důkladněji se testují paměti, grafika a také prostředí (UX). Pokud bude telefon obsahovat starší verzi Androidu než 7.0 a nebude podporovat API Vulkan, bude bodově znevýhodněn.

Nová verze oblíbené aplikace přináší přesnější a komplexnější hodnocení výkonu telefonů, na druhou stranu ale znemožňuje srovnávání s výsledky získanými ve starších verzích – neexistuje totiž žádný přepočtový koeficient. Podle našich měření lépe vybaveným telefonům narostlo skóre proporcionálně víc než těm základním. Např. Samsung Galaxy Note10+ ve starší verzi získal hodnocení 334 tisíc bodů, v nové verzi ale dosáhl až na 432 tisíc bodů.

Diskuze (6) Další článek: Ultralevný Alcatel 1V za dva tisíce je v prodeji. Zvládá i LTE sítě

Témata článku: Android, Mobilní aplikace, AnTuTu, Benchmark, Aplikace, Google Play, Skóre, API Vulkan, Stará verze, Verze, Antutu Benchmark, Vysoké skóre, Telefon