Vyděsili jsme vás složitostí Garmin Pay a Fitbit Pay? Dneska vám ukážeme, že nebude tak zle

V jednom z nedávných Týdnů mobilně jsme vás trochu vyděsili tím, o kolik je složitější zaplatit hodinkami Garmin a Fitbit než bezkontaktní kartou. Dneska si ukážeme, že to není tak zlé.

Ale než se do toho pustíme, chci vzkázat firmám, že má smysl integrovat nové technologie. Zrovna mě možnost platit hodinkami nadchla tak moc, že jsem si koupil hodinky od Garminu a přenesl jsem svůj bankovní účet k Monetě, která zatím jako jediná Garmin Pay a Fitbit Pay podporuje.

Moneta se dlouhodobě profiluje jako technologický průkopník bankovního sektoru a musím uznat, že ta uživatelská zkušenost je zatím skvělá. Založení účtu zvládnete v mobilu, nikam nemusíte chodit, jejich bankovní aplikace je skvělá, vedení účtu je zdarma, máte k dispozici Google Pay, nově tedy i Garmin Pay, Fitbit Pay a další vychytávky. Navíc do konce roku platí akce, ve které můžete získat až 1 500 Kč za přenos účtu od jiné banky.

Ale zpět k hodinkám. Uvidíte...

  • Fitbit Versa – lehké hodinky s dotykovým displejem, nádherným IPS displejem a velmi zajímavou cenou
  • Garmin Fénix 5 Plus – velmi drahé sportovní hodinky, které se ovládají výhradně tlačítky na bocích
  • Garmin Vívoactive 3 – lehké sportovní hodinky s dotykovým displejem

Proč tolik? Protože tokenizace karty do hodinek vypadá u každé firmy jinak a mírně se liší i platba.

A ještě jednu zajímavou mašinku v tomto videu uvidíte – jmenuje se Solitea Pay Smart 8 a je to platební terminál s Androidem, který zejména menším obchodníkům obstará veškeré kroky spojené s prodejem zboží. Umí skenovat čárové a QR kódy, nebo můžete vybrat produkt v databázi, odešle report do systému EET, zvládne platbu kartou (včetně té bezkontaktní, což se nám dnes hodí, jen kartu máme tokenizovanou v hodinkách), vytiskne účtenku a díky návaznosti na účetní systémy výrazně zjednoduší celou administrativní stránku podnikání. Terminál se začne prodávat v listopadu, kdy vám jej představíme podrobněji.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Dnes jste mohli vidět tlačítkové hodinky Garmin Fénix 5 a bílé Garmin Vívoactive 3...
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
...Fitbit Versa...
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
...a konečně Platební terminál Solitea Pay Smart 8

Proč chtít platit hodinkami?

Možná budete argumentovat tím, že u sebe neustále máte mobil, který díky Google Pay a brzy snad i Apple Pay nahradí platební kartu. Pak je všechno v pořádku a platba hodinkami jednoduše není pro vás. Je tu ale skupina lidí, typicky sportovců, kteří se při své oblíbené aktivitě nechtějí tahat s mobilem, ale cestou domů by si rádi koupili něco na doplnění energie.

Diskuze (8) Další článek: Huawei ukázal hybridní náramek TalkBand B5. Změří tep a můžete s ním i telefonovat

Témata článku: Android, Video, Týden mobilně, Garmin, Hodinky, Apple Pay, IPS, Fitbit, Mobilní platby, Bezkontaktní platby, Dotykový displej, Moneta, Bezkontaktní karta, Garmin Pay, Uživatelská zkušenost, Platební terminál, Terminál, Displej, Garmin Vívoactive, Garmin Fénix, Banka, Bankovní účet, Složitost, Nová technologie, Týden


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 7 Plus — takhle se zadělává na bestseller

RECENZE: Nokia 7 Plus — takhle se zadělává na bestseller

** Nokia 7 Plus je smartphone vyšší třídy s rozumnou cenovkou. ** Lákadlem je čistý Android, skvělá výdrž i fotoaparát Zeiss ** Bonusem je dostatek výkonu i paměti

Martin Miksa | 61

RECENZE: Honor Play — splněný sen pro mobilní hráče

RECENZE: Honor Play — splněný sen pro mobilní hráče

** Honor Play nabízí dynamické vibrace známé z konzolových ovladačů ** GPU Turbo režim dokáže zvýšit výkon grafické jednotky až o 60 % ** Výdrž telefonu je nadprůměrná, škoda jen pomalejšího dobíjení

Milan Měchura | 25