Výhoda OLEDů končí. Čtečku otisků pod displejem nově dostanou i LCD panely

Optická čtečka otisků prstů pod displejem byla až dosud doménou displejů typu OLED, které jsou tenčí a pro prosvětlení snímačem daleko vhodnější, než jiné displejové technologie. Tato výhoda však již brzy skončí. Čínská společnost BOE na veletrhu MWC v Šanghaji oznámila, že úspěšně dokončila vývoj LCD displeje se zabudovanou čtečkou otisků, který bude moci být nasazen i u těch nejlevnějších smartphonů.  

BOE se tak muselo poprat s větší tloušťkou displeje, která je dána i přídavnou vrstvou v jeho struktuře, která zajišťuje samotné podsvětlení. BOE slibuje, že LCD displeje kompatibilní s optickou čtečkou otisků prstů začne vyrábět na konci roku 2019, do prvních levných smartphonů by se tyto displeje mohly dostat začátkem příštího roku. BOE nasazením čtečky otisků pod LCD panely ospravedlňuje analýzami, podle kterých se v roce 2018 se prodalo 85% smartphonů s LCD displeji, a jen 15% telefonů s OLED panely.

Tento trend se sice pomalu přesouvá k OLEDům, a to nejen v prémiovém segmentu, ale i u telefonů vyšší střední třídy, ale i tak je zde obrovská základna levných mobilů, které tak brzy přijdou o mnohdy nevzhlednou proláklinu pro čtečku otisků na zadním krytu.

S poddisplejovou čtečkou otisků přišlo loni v lednu jako první Vivo:

Zdroj Digitimes

Diskuze (28) Další článek: V roamingu EU jako doma, ale ne víc než doma. Kdy mohou operátoři služby zpoplatnit

Témata článku: Smartphony, Čtečka otisků v displeji, Čtečka otisků prstů, MWC, Nižší třída, Lowend, LCD, BOE, Levný smartphone, Šanghaj, Čtečka otisků, Panel, Displej, Čtečka, Otisk


Určitě si přečtěte

Samsung Galaxy Note 10: Legendární náčrtník se rozdvojil a dostal duhová záda

Samsung Galaxy Note 10: Legendární náčrtník se rozdvojil a dostal duhová záda

** Samsung představil dva modely řady Galaxy Note 10 ** „Náčrtník“ dostal chytřejší S Pen, displej s průstřelem i ToF kameru ** Éra 3,5mm jacku končí, základní Note 10 nemá ani slot pro microSD.

Martin Chroust, Filip Kůžel, Jakub Michlovský | 157

Jak na platby mobilem a chytrými hodinkami? Vše, co potřebujete vědět

Jak na platby mobilem a chytrými hodinkami? Vše, co potřebujete vědět

** V Česku máme mnoho možností, jak platit bezkontaktně ** Na výběr jsou různé platformy i typy zařízení ** Co je potřeba udělat, abyste mohli platit taky?

Jan Láska | 73

RECENZE: Honor 20 – když politika vtrhne do technologií

RECENZE: Honor 20 – když politika vtrhne do technologií

**Procesor Kirin 980 stále neztrácí dech, pořád je to špička **Čtečka otisků prstů v rámu telefonu funguje skvěle **Na díru v IPS displeji si prostě musíte zvyknout, schovat moc nejde

Jakub Michlovský | 17