Vyjádření Oskara k bezpečnostní chybě v IQ Testu

O kousek níž najdete velký článek o zjištěné bezpečnostní chybě v Oskarově hře IQ Test. Zatím v něm však chybělo oficiální vyjádření Českého Mobilu k tomuto problému. Nyní jsme jej získali. Oživeno 16.30: „Hacker cz“ získá od Oskara cenu fair-play: Nokii 8310!
Vyjádření Oskara k bezpečnostní chybě v IQ Testu

Pro ty, kterým se nechce číst rozsáhlý článek a ještě rozsáhlejší diskusi je určeno následující shrnutí událostí: V sobotu se u článku s tipy pro hraní IQ Testu objevil příspěvek, jehož autor tvrdil, že je schopný do výsledkové listiny zapsat jakékoli skóre. Protože tuto věc skutečně předvedl, nezpochybnitelně tím prokázal, že v Oskarově hře je bezpečnostní chyba.

Protože pro Oskara hru připravuje americká společnost Symblaze a komunikace proto nemohla být tak operativní, nebylo možné od operátora v průběhu víkendu získat oficiální odpověď na otázku, co bude s IQ Testem dál. Před chvílí jsme toto vyjádření získali od tiskového mluvčího Oskara, Igora Přerovského:

"Oskar představil znalostní soutěž Oskarův IQ Test. Soutěž se setkala s mimořádným zájmem, což dokládá i fakt, že za pět herních dní si ji vyzkoušelo několik tisíc hráčů. Hra je koncipována jako zábavné osvěžení v době nadcházejícího léta, je součástí interaktivního marktingového programu a slouží především jako inovativní komunikační prostředek se zákazníky Oskara i jeho příznivci. Výhry v soutěži tvoří kredit na volání nebo sleva z faktury a mobilní telefony.

V průběhu minulého víkendu byli identifikováni soutěžící, kteří bohužel místo získání bodů poctivým způsobem zmanipulovali své výsledky ve znalostní soutěži IQ Test. Na základě této skutečnosti budou ze hry vyřazeni ti hráči, u nichž Oskar zjistil skutečnosti, které prokazují, že bylo manipulováno s herním systémem či s dosaženými výsledky. Hráči budou mít možnost se proti vyřazení odvolat a před realizačním týmem soutěže dokázat, že jsou schopni poctivým způsobem výsledek zopakovat. Případné odvolání je možné zaslat na emailovou adresu oskarneval@oskarmobil.cz.

Současně dojde k úpravě herního systému a zvýšení bezpečnosti celé aplikace."

Otázka do diskuse: je podle vás toto řešení problému dostatečné?


Oživeno, pondělí 16.10: Právě jsem se telefonicky bavil s tiskovým mluvčím Oskara, Igorem Přerovským. Z rozhovoru vyplynuly některé zajímavé postřehy:

 • Oskar ví, že naprostá většina účastníků IQ Testu hraje poctivě, a rozhodně nemá zájem těmto lidem upírat jejich ceny. Mají na ně nárok, zaslouží si je.
 • Oskar ani nechce svádět vinu na „hackery“ a snažit se je nějak trestat. Oceňuje férový přístup uživatele „cz“ a způsob, kterým na chybu upozornil.
 • A to nejdůležitější: řešení zmíněné v oficiálním vyjádření není konečné. Zatím však ještě není vhodně sdělovat další podrobnosti, nebo slibovat termíny.

Až budou známy další konkrétní kroky, na MobilManii se je opět dozvíte jako první.


Oživeno, pondělí 16.30: Oskar se rozhodl našemu čtenáři, který vystupuje v diskusích pod přezdívkou „cz“ a který poukázal na bezpečnostní chybu ve hře, udělit cenu fair-play: Nokii 8310.

Oskar oceňuje nezištný způsob, kterým „cz“ na chybu upozornil, i když své skóre mohl napsat do hlavního výherního žebříčku a tiše zde čekat na výhru. Oskar našeho čtenáře zároveň přizval mezi Technoidy do GPRS fóra, kde by mohl pomoci při testování bezpečnosti dalších podobných aplikací.

Témata článku: Operátoři, Vodafone

105 komentářů

Nejnovější komentáře

 • fydo 31. 5. 2002 14:16:08
  to me Oskar teda pekne nasr.. takle to bez upozorneni utnout. sem se musel...
 • Tom 31. 5. 2002 12:35:49
  Tak dnes byl uzavren IQ test a jak oskar sliboval vyskrtnuti nepoctivych...
 • Patrik 30. 5. 2002 12:25:04
  Prisla vam uz e-mailem ta napoveda??? Mne ne!
Určitě si přečtěte

Vodafone obohatil nabídku o Nokii 3, starší modely zlevnily [ceník]

Vodafone obohatil nabídku o Nokii 3, starší modely zlevnily [ceník]

** Novou Nokii 3 můžete mít za necelé čtyři tisíce ** Zlevňovaly iPhony, Huawei P10 (lite) a Xperia XCompact ** Suveréně nejdražším zařízením se stal 12.9 iPad Pro za 37 777 Kč

31.  7.  2017 | Pospíšil Aleš | 1

Vodafone Smart V8: kdeže loňské sněhy jsou [recenze]

Vodafone Smart V8: kdeže loňské sněhy jsou [recenze]

** Vodafone Smart V8 je letošní jedničkou modelové řady od Vodafonu ** Svou výbavou se řadí do nižší střední třídy ** Lákat bude na kovové zpracování nebo čtečku otisků prstů

30.  7.  2017 | Měchura Milan | 9

Vodafone Smart N8: dravější konkurence mu bere vítr z plachet [recenze]

Vodafone Smart N8: dravější konkurence mu bere vítr z plachet [recenze]

** Evoluce osvědčeného konceptu bez výrazných chyb ** Konkurence nespí a pořádně Vodafonu zatápí ** Zajímavý poměr cena/výkon už není tak atraktivní jako dříve

27.  7.  2017 | Herodek Martin | 14

TOP 10: Nejprodávanější smartphony v Česku za červen 2017

TOP 10: Nejprodávanější smartphony v Česku za červen 2017

** V červnu jsme nejvíc kupovali modely s cenovkou do 7 tisíc ** Ze značek převládá Samsung a Huawei ** Nejoblíbenějším smartphonem od Applu je iPhone SE

21.  7.  2017 | Láska Jan | 8


komerční sdělení

Komerční sdělení