Vyjádření Oskara k bezpečnostní chybě v IQ Testu

O kousek níž najdete velký článek o zjištěné bezpečnostní chybě v Oskarově hře IQ Test. Zatím v něm však chybělo oficiální vyjádření Českého Mobilu k tomuto problému. Nyní jsme jej získali. Oživeno 16.30: „Hacker cz“ získá od Oskara cenu fair-play: Nokii 8310!
Vyjádření Oskara k bezpečnostní chybě v IQ Testu

Pro ty, kterým se nechce číst rozsáhlý článek a ještě rozsáhlejší diskusi je určeno následující shrnutí událostí: V sobotu se u článku s tipy pro hraní IQ Testu objevil příspěvek, jehož autor tvrdil, že je schopný do výsledkové listiny zapsat jakékoli skóre. Protože tuto věc skutečně předvedl, nezpochybnitelně tím prokázal, že v Oskarově hře je bezpečnostní chyba.

Protože pro Oskara hru připravuje americká společnost Symblaze a komunikace proto nemohla být tak operativní, nebylo možné od operátora v průběhu víkendu získat oficiální odpověď na otázku, co bude s IQ Testem dál. Před chvílí jsme toto vyjádření získali od tiskového mluvčího Oskara, Igora Přerovského:

"Oskar představil znalostní soutěž Oskarův IQ Test. Soutěž se setkala s mimořádným zájmem, což dokládá i fakt, že za pět herních dní si ji vyzkoušelo několik tisíc hráčů. Hra je koncipována jako zábavné osvěžení v době nadcházejícího léta, je součástí interaktivního marktingového programu a slouží především jako inovativní komunikační prostředek se zákazníky Oskara i jeho příznivci. Výhry v soutěži tvoří kredit na volání nebo sleva z faktury a mobilní telefony.

V průběhu minulého víkendu byli identifikováni soutěžící, kteří bohužel místo získání bodů poctivým způsobem zmanipulovali své výsledky ve znalostní soutěži IQ Test. Na základě této skutečnosti budou ze hry vyřazeni ti hráči, u nichž Oskar zjistil skutečnosti, které prokazují, že bylo manipulováno s herním systémem či s dosaženými výsledky. Hráči budou mít možnost se proti vyřazení odvolat a před realizačním týmem soutěže dokázat, že jsou schopni poctivým způsobem výsledek zopakovat. Případné odvolání je možné zaslat na emailovou adresu oskarneval@oskarmobil.cz.

Současně dojde k úpravě herního systému a zvýšení bezpečnosti celé aplikace."

Otázka do diskuse: je podle vás toto řešení problému dostatečné?


Oživeno, pondělí 16.10: Právě jsem se telefonicky bavil s tiskovým mluvčím Oskara, Igorem Přerovským. Z rozhovoru vyplynuly některé zajímavé postřehy:

  • Oskar ví, že naprostá většina účastníků IQ Testu hraje poctivě, a rozhodně nemá zájem těmto lidem upírat jejich ceny. Mají na ně nárok, zaslouží si je.
  • Oskar ani nechce svádět vinu na „hackery“ a snažit se je nějak trestat. Oceňuje férový přístup uživatele „cz“ a způsob, kterým na chybu upozornil.
  • A to nejdůležitější: řešení zmíněné v oficiálním vyjádření není konečné. Zatím však ještě není vhodně sdělovat další podrobnosti, nebo slibovat termíny.

Až budou známy další konkrétní kroky, na MobilManii se je opět dozvíte jako první.


Oživeno, pondělí 16.30: Oskar se rozhodl našemu čtenáři, který vystupuje v diskusích pod přezdívkou „cz“ a který poukázal na bezpečnostní chybu ve hře, udělit cenu fair-play: Nokii 8310.

Oskar oceňuje nezištný způsob, kterým „cz“ na chybu upozornil, i když své skóre mohl napsat do hlavního výherního žebříčku a tiše zde čekat na výhru. Oskar našeho čtenáře zároveň přizval mezi Technoidy do GPRS fóra, kde by mohl pomoci při testování bezpečnosti dalších podobných aplikací.

Témata článku: Operátoři, Vodafone, Bezpečnostní chyba, Oskar

Určitě si přečtěte

Nokia 8 v prosincovém ceníku Vodafonu. „Pětka“ zlevnila pod 5 tisíc

Nokia 8 v prosincovém ceníku Vodafonu. „Pětka“ zlevnila pod 5 tisíc

** Ve zvýhodněné kategorii „pro věrné“ je tento měsíc 13 modelů ** Prosincovou novinkou je nejvybavenější Nokia s „čistým“ Androidem ** Pokud upíšete duši na dvě léta, dostanete slevu 2 000 Kč

4.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 3

Vánoce u operátorů. Kde se dá ušetřit a co nám dají zadarmo

Vánoce u operátorů. Kde se dá ušetřit a co nám dají zadarmo

** T-Mobile dá dva mobily za cenu jednoho (při podpisu smlouvy) ** O2 zlevní mobily (při podpisu smlouvy) ** Vodafone umožní streamovat video zdarma (v té správné aplikaci)

26.  11.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 14

Proč operátoři poškozují mobilní internet? Jejich tematické balíčky matou uživatele

Proč operátoři poškozují mobilní internet? Jejich tematické balíčky matou uživatele

** Operátoři slibují něco nového a fantastického ** Problém je, že to zřejmě odporuje pravidlům ** ...a hlavně to nedává velký smysl pro uživatele

25.  11.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 34

StreamOn a Video Pass: T-Mobile a Vodafone mají průšvih a měli by jej rychle napravit

StreamOn a Video Pass: T-Mobile a Vodafone mají průšvih a měli by jej rychle napravit

** T-Mobile s Vodafonem představili balíčky pro neomezené video ** Ale pozor, reklamy třeba na YouTube, ukrajují ze základního limitu ** Nevědomky tak můžete prosurfovat cenná data a dokupovat další

17.  11.  2017 | Pospíšil Aleš | 39