Vyjádření Oskara k bezpečnostní chybě v IQ Testu

O kousek níž najdete velký článek o zjištěné bezpečnostní chybě v Oskarově hře IQ Test. Zatím v něm však chybělo oficiální vyjádření Českého Mobilu k tomuto problému. Nyní jsme jej získali. Oživeno 16.30: „Hacker cz“ získá od Oskara cenu fair-play: Nokii 8310!
Vyjádření Oskara k bezpečnostní chybě v IQ Testu

Pro ty, kterým se nechce číst rozsáhlý článek a ještě rozsáhlejší diskusi je určeno následující shrnutí událostí: V sobotu se u článku s tipy pro hraní IQ Testu objevil příspěvek, jehož autor tvrdil, že je schopný do výsledkové listiny zapsat jakékoli skóre. Protože tuto věc skutečně předvedl, nezpochybnitelně tím prokázal, že v Oskarově hře je bezpečnostní chyba.

Protože pro Oskara hru připravuje americká společnost Symblaze a komunikace proto nemohla být tak operativní, nebylo možné od operátora v průběhu víkendu získat oficiální odpověď na otázku, co bude s IQ Testem dál. Před chvílí jsme toto vyjádření získali od tiskového mluvčího Oskara, Igora Přerovského:

"Oskar představil znalostní soutěž Oskarův IQ Test. Soutěž se setkala s mimořádným zájmem, což dokládá i fakt, že za pět herních dní si ji vyzkoušelo několik tisíc hráčů. Hra je koncipována jako zábavné osvěžení v době nadcházejícího léta, je součástí interaktivního marktingového programu a slouží především jako inovativní komunikační prostředek se zákazníky Oskara i jeho příznivci. Výhry v soutěži tvoří kredit na volání nebo sleva z faktury a mobilní telefony.

V průběhu minulého víkendu byli identifikováni soutěžící, kteří bohužel místo získání bodů poctivým způsobem zmanipulovali své výsledky ve znalostní soutěži IQ Test. Na základě této skutečnosti budou ze hry vyřazeni ti hráči, u nichž Oskar zjistil skutečnosti, které prokazují, že bylo manipulováno s herním systémem či s dosaženými výsledky. Hráči budou mít možnost se proti vyřazení odvolat a před realizačním týmem soutěže dokázat, že jsou schopni poctivým způsobem výsledek zopakovat. Případné odvolání je možné zaslat na emailovou adresu oskarneval@oskarmobil.cz.

Současně dojde k úpravě herního systému a zvýšení bezpečnosti celé aplikace."

Otázka do diskuse: je podle vás toto řešení problému dostatečné?


Oživeno, pondělí 16.10: Právě jsem se telefonicky bavil s tiskovým mluvčím Oskara, Igorem Přerovským. Z rozhovoru vyplynuly některé zajímavé postřehy:

  • Oskar ví, že naprostá většina účastníků IQ Testu hraje poctivě, a rozhodně nemá zájem těmto lidem upírat jejich ceny. Mají na ně nárok, zaslouží si je.
  • Oskar ani nechce svádět vinu na „hackery“ a snažit se je nějak trestat. Oceňuje férový přístup uživatele „cz“ a způsob, kterým na chybu upozornil.
  • A to nejdůležitější: řešení zmíněné v oficiálním vyjádření není konečné. Zatím však ještě není vhodně sdělovat další podrobnosti, nebo slibovat termíny.

Až budou známy další konkrétní kroky, na MobilManii se je opět dozvíte jako první.


Oživeno, pondělí 16.30: Oskar se rozhodl našemu čtenáři, který vystupuje v diskusích pod přezdívkou „cz“ a který poukázal na bezpečnostní chybu ve hře, udělit cenu fair-play: Nokii 8310.

Oskar oceňuje nezištný způsob, kterým „cz“ na chybu upozornil, i když své skóre mohl napsat do hlavního výherního žebříčku a tiše zde čekat na výhru. Oskar našeho čtenáře zároveň přizval mezi Technoidy do GPRS fóra, kde by mohl pomoci při testování bezpečnosti dalších podobných aplikací.

Témata článku: Operátoři, Vodafone, Oskar, Bezpečnostní chyba

Určitě si přečtěte

Vodafone rozsekal internet. Dílky jsou neomezené, první dva stojí po 99 Kč

Vodafone rozsekal internet. Dílky jsou neomezené, první dva stojí po 99 Kč

** Vodafone hlásá revoluci, ale jednoduché to mít nebude ** Pass jsou příplatkové balíčky pro sociální sítě, chatovací aplikace, hudbu a video ** Uživatelé budou zmatení, který provoz se kam počítá

5.  10.  2017 | Kůžel Filip, Posejpal Jan | 81

V říjnu se u Vodafonu urodilo: iPhone 8, nebo nejmenší superphone Xperia XZ1 Compact

V říjnu se u Vodafonu urodilo: iPhone 8, nebo nejmenší superphone Xperia XZ1 Compact

** Nový iPhone 8 startuje na ceně 20 977 Kč, starší modely padly o tisíce ** Další podzimní novinkou je Xperia XZ1 od Sony včetně verze Compact ** Ostatní modely šly s cenou dolů až o tisícovku, třeba Huawei P9 lite

3.  10.  2017 | Pospíšil Aleš | 5

Smart Tab N8: Konkurence spí, Vodafone podřimuje [recenze]

Smart Tab N8: Konkurence spí, Vodafone podřimuje [recenze]

** Nový tablet od Vodafonu má 10palcový displej a podporuje LTE ** Konkurenční výhodou je téměř čistý Android 7.0 Nougat ** Na jedno nabití bez problémů vydrží i celý týden

29.  9.  2017 | Měchura Milan | 27

Vodafone v září: Samsung Galaxy Note 8 a akce na modely S8 a S8+

Vodafone v září: Samsung Galaxy Note 8 a akce na modely S8 a S8+

** Za 8 377 Kč pořídíte solidně vybavený LG Q6 s 13 MPx fotoaparátem ** Za solidních pět a půl tisíce je k mání hliníková Nokia 5 ** Chcete-li slevu, pár měsíců starý LG G6 zlevnil o 3 000 Kč

30.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 3