Výměnné moduly žijí dál. Motorola k nim uvedla novinkový smartphone Moto Z4

Motorola se při spuštění svého projektu přídavných modulů na smartphony Moto Mods zavázala, že je bude podporovat nejméně pět let. Tři roky už má za sebou a na světě je další nový smartphonů, který má opět na desetinu milimetru shodný půdorys, aby na něj všechny kryty pěkně pasovaly. Novinka se tentokrát zařadí do vyšší střední třídy a nazývá se Motorola Moto Z4.

Po stránce designu toho výrobce moc nového ani vymyslet nemohl, a přesto Moto Z4 vypadá zase o něco moderněji. Displej téměř eliminoval rámečky a obsahuje malý výřez pro 25Mpx selfie kameru. Telefon používá 6,4 palcový širokoúhlý OLED panel s Full HD+ rozlišením, jenž do sebe rovnou integroval také optickou čtečku otisků.

Výkon dodává nový procesor Snapdragon 675, prodávat se bude verze se 4 + 128 GB paměti s možností rozšíření pomocí karty. Baterie má kapacitu 3 600 mAh a podporuje rychlé kabelové dobíjení TurboPower 15 W. Bezdrátové dobíjení můžete získat díky jednomu z Moto Modů. Nechybí 3,5mm jack a USB-C konektor.

Zadní fotoaparát má tentokrát pouze jedinou čočku se světelností f1.7 včetně optické stabilizace obrazu (OIS) a 48Mpx senzor. Loňská Moto Z3 i její odlehčenější sestra Moto Z3 Play přitom zvládly do stejně velkého okruží objektivu vměstnat čočky dvě. Telefon běží na takřka čistém Androidu 9 Pie a podporuje všechny dosavadní Moto Mods včetně nejnovějšího 5G modulu, který telefon zprovozní pro sítě nové generace. Motorola bude novinku prodávat pravděpodobně pouze ve Spojených státech a Kanadě za cenu okolo 500 dolarů (cca 11 600 Kč bez daně).

Diskuze (7) Další článek: Samsung brzy představí Galaxy M40: Ještě více muziky za stále rozumnou cenu

Témata článku: Lenovo, Motorola, Android, Smartphony, Střední třída, Nákup a ceny, OIS, USA, Moto Mods, Moto, Modularita, Kanada, Dobíjení, Čočka, Telefon, Full HD + rozlišením, Modul, Moto Mod, Motto Mods, Full HD


Určitě si přečtěte