Výrobce Nokií loni prodal 70 milionů telefonů. Navyšuje investice a chce dál růst

Výrobce Nokií loni prodal 70 milionů telefonů. Navyšuje investice a chce dál růst

Finská společnost HMD Global vydala zprávu shrnující hospodaření za loňský rok. Firma, která byla založena 1. prosince 2016 a nadále sama sobě říká start-up, v roce 2017 celosvětově distribuovala 70 milionů telefonů. Do tohoto objemu se počítají jak jednoduché mobily bez operačního systému, tak i smartphony.

Klepněte pro větší obrázek

Firma při celkových tržbách 1,8 miliardy eur sice skončila za celý rok 2017 v provozní ztrátě 65 milionů eur, ale ziskovost hned v prvním roce existence ani nikdo neočekával. Managementu se nyní podařilo získat investice ve výši 100 milionů amerických dolarů, které firma použije pro růst společnosti ve druhém (tedy letošním) roce provozu.

Strategickým plánem výrobce je rozšířit působení na trhu. Už nyní telefony Nokia distribuuje více než 600 obchodních partnerů a prodává je zhruba čtvrt milionu prodejců v 80 zemích včetně České republiky. HMD Global chce síť dále rozvíjet a počítá s rozšířením portfolia chytrých telefonů, přičemž jedinou platformou smartphonů bude čistý Android One, resp. Android Go u ultralevných modelů.

Diskuze (7) Další článek: Budoucnost je za rohem! Vivo v červnu představí finální verzi futuristického Apexu

Témata článku: Nokia, Android, Hospodaření a finance, HMD Global, Chytrý telefon, Zisky, Byznys, Start-up, Investice, Finská společnost, Dolar, Strategický plán, Obchodní partner, Výrobce, Celý rok, Operační systém, Česká republika, Euro, Loňský rok, První rok, Provozní ztráta, Rozšíření portfolia, Jednoduchý mobil, Telefon, Milión telefonů


Určitě si přečtěte