Výrobce Nokií přesouvá data uživatelů do Evropy. Místo Singapuru budou uložena ve Finsku

Výrobce Nokií přesouvá data uživatelů do Evropy. Místo Singapuru budou uložena ve Finsku

Výrobce Nokií, společnost HMD Global, ohlásila přesun datových center, která schraňují data uživatelů smartphonů Nokia, do města Hamina ve Finsku. Dosud data byla uchovávána v Singapuru prostřednictvím služeb Amazon Web Services. Cílem změny je ještě více posílit bezpečnost a soukromí uživatelů a dodávat vždy bezpečný a čistý operační systém Android.

HMD Global nově spolupracuje s konzultační společností CGI a službou Google Cloud pro uchovávání dat o aktivacích a výkonu uživatelských zařízení. Prvními chytrými telefony, které budou ukládat data do nového centra ve městě Hamina, budou Nokia 4.2, Nokia 3.2 a Nokia 2.2. Následovat budou také dříve představené modely, které se přesunu dočkají spolu s aktualizací na Android Q do konce roku 2020.

Nové datové řešení společnosti HMD Global, CGI a Google Cloud je i nadále v souladu s GDPR, přičemž veškerá data o výkonu a aktivacích telefonů jsou v plném rozsahu shromažďovány společností HMD Global. CGI vytvořila infrastrukturu pro přenos dat mezi back-end databází a chytrými telefony. HMD Global také využívá odborných znalostí společnosti CGI v oblasti pokročilých interních analytických služeb.

Diskuze (5) Další článek: Samsung zůstává jedničkou mezi výrobci displejů. Konkurenci ujíždí o parník

Témata článku: Nokia, Android, Bezpečnost, HMD Global, Zabezpečení, Byznys, Soukromí, Data uživatelů, Finsko, Uživatelé, Google Cloud, Soukromí uživatelů, Singapur, Evropa, Výrobce, Data, AWS, CGI


Určitě si přečtěte