Vysílání České televize v mobilu - jde to i bez 3G

Na včerejší tiskové konferenci byla představena Videozóna, která přináší na naše mobilní telefony nejen zpravodajství České televize, ale také animované příběhy či třeba pěknou dávku bulváru.
Vysílání České televize v mobilu - jde to i bez 3G

Společnost U Turn se jako první v Česku pustila do nabídky streamovaného videa posílaného na mobilní telefony. Tato služba je v současné době technicky k dispozici na stávajících sítích českých mobilních operátorů.

Videozóna, jak se tato služba nazývá, bude v bezplatném testovacím provozu přístupná všem českým mobilistům - jediným základním předpokladem je vlastnictví patřičně vybaveného mobilního telefonu. V současné době je však základní software k dispozici pouze pro Nokii 7650; byli jsme ale ujištěni, že použitá technologie je natolik přizpůsobivá, že není problém jejího přizpůsobení na jakoukoli mobilní platformu, která bude vybavena barevný displejem a patřičně rychlý procesorem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Služba je - jak jsem již naznačil - přístupná všem patřičně vybaveným mobilistům - ve svém mobilním telefonu musíte mít kromě samotného ovládacího softwaru nainstalován takié Real Player. Ovládací software je k dispozici na Internetu na adrese www.videozona.cz včetně velmi podrobně zpracovaného návodu k instalaci a zprovoznění služby.

Prostřednictvím tohoto softwaru si  v menu telefonu vybíráte z aktuální nabídky programů, po jejichž označení se spoustí program Real Player upravený na míru této službě.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

V současné době jsou k dispozici především aktuální zprávy České televize z domova, zprávy ze zahraničí zajištuje agentura Reuters. Dále jsou zde zábavné klipy a videa, bulvární perličky z vyšší společnosti či sportovní zpravodajství a informace. Délky jednotlivých pořadů se pohybují od třicet vteřin do pěti minut.

Tato nabídka se však - po ukončení testovacího free provozu - stane součástí nabídek mobilních operátorů, kteří ji budou normálně zpoplatňovat; kromě ceny za program tak zaplatíte také odpovídající částku za objem přenesených dat. V nabídce Eurotelu by se Videozóna měla objevit ještě před koncem letošního roku.

Diskuze (20) Další článek: 14.11.2002 17:20 Další náhoda a dobroty ke stažení

Témata článku: Operátoři, O2, 3G, Základní software, Vysílání, Televize, Mobil


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

** Špička portfolia Huawei nepřipouští žádné kompromisy ** Má atraktivní, zapamatovatelný design a spoustu výkonu ** Hlavním lákadlem je unikátní fotoaparát Leica se třemi objektivy

Jan Láska | 70

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21