Vysílání České televize v mobilu - jde to i bez 3G

Na včerejší tiskové konferenci byla představena Videozóna, která přináší na naše mobilní telefony nejen zpravodajství České televize, ale také animované příběhy či třeba pěknou dávku bulváru.
Vysílání České televize v mobilu - jde to i bez 3G

Společnost U Turn se jako první v Česku pustila do nabídky streamovaného videa posílaného na mobilní telefony. Tato služba je v současné době technicky k dispozici na stávajících sítích českých mobilních operátorů.

Videozóna, jak se tato služba nazývá, bude v bezplatném testovacím provozu přístupná všem českým mobilistům - jediným základním předpokladem je vlastnictví patřičně vybaveného mobilního telefonu. V současné době je však základní software k dispozici pouze pro Nokii 7650; byli jsme ale ujištěni, že použitá technologie je natolik přizpůsobivá, že není problém jejího přizpůsobení na jakoukoli mobilní platformu, která bude vybavena barevný displejem a patřičně rychlý procesorem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Služba je - jak jsem již naznačil - přístupná všem patřičně vybaveným mobilistům - ve svém mobilním telefonu musíte mít kromě samotného ovládacího softwaru nainstalován takié Real Player. Ovládací software je k dispozici na Internetu na adrese www.videozona.cz včetně velmi podrobně zpracovaného návodu k instalaci a zprovoznění služby.

Prostřednictvím tohoto softwaru si  v menu telefonu vybíráte z aktuální nabídky programů, po jejichž označení se spoustí program Real Player upravený na míru této službě.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

V současné době jsou k dispozici především aktuální zprávy České televize z domova, zprávy ze zahraničí zajištuje agentura Reuters. Dále jsou zde zábavné klipy a videa, bulvární perličky z vyšší společnosti či sportovní zpravodajství a informace. Délky jednotlivých pořadů se pohybují od třicet vteřin do pěti minut.

Tato nabídka se však - po ukončení testovacího free provozu - stane součástí nabídek mobilních operátorů, kteří ji budou normálně zpoplatňovat; kromě ceny za program tak zaplatíte také odpovídající částku za objem přenesených dat. V nabídce Eurotelu by se Videozóna měla objevit ještě před koncem letošního roku.

Témata článku: Operátoři, O2, 3G, Mobil, Televize

Určitě si přečtěte

O2 v říjnu: iPhone 8, Xperia XZ1 Compact a tajné tisícové slevy [ceník]

O2 v říjnu: iPhone 8, Xperia XZ1 Compact a tajné tisícové slevy [ceník]

** Nový iPhone 8 srazil ceny starších modelů zhruba o 4 000 Kč ** Další podzimní novinkou je nejmenší superphone Sony Xperia XZ1 Compact ** Nepřehlédněte slevy s programem Extra výhod, třeba na Nokie 3 a 5

16.  10.  2017 | Pospíšil Aleš | 1

O2 v září: Špičkový Samsung Galaxy Note 8 a četné slevy [ceník]

O2 v září: Špičkový Samsung Galaxy Note 8 a četné slevy [ceník]

** O 2 800 Kč šel s cenou dolů iPhone 7 s pamětí 256 GB ** O 2 500 Kč levnější můžete mít CAT S60 s termokamerou ** Sleva 2 300 Kč pak platí na loňský Samsung Galaxy S7

9.  9.  2017 | Pospíšil Aleš | 1

Zpátky do školy! Nejlépe s novým mobilem a výhodným tarifem, nejvýhodnější je...

Zpátky do školy! Nejlépe s novým mobilem a výhodným tarifem, nejvýhodnější je...

** Pokud vám ještě nebylo 27 let, máte dveře otevřené ** 10 GB s „občanským“ tarifem stojí přes tisícovku, pro mladé 499 Kč ** O2 připravilo akci na telefony, za úpis sleví až 3 000 Kč

24.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 18