Vysílání České televize v mobilu - jde to i bez 3G

Na včerejší tiskové konferenci byla představena Videozóna, která přináší na naše mobilní telefony nejen zpravodajství České televize, ale také animované příběhy či třeba pěknou dávku bulváru.
Vysílání České televize v mobilu - jde to i bez 3G

Společnost U Turn se jako první v Česku pustila do nabídky streamovaného videa posílaného na mobilní telefony. Tato služba je v současné době technicky k dispozici na stávajících sítích českých mobilních operátorů.

Videozóna, jak se tato služba nazývá, bude v bezplatném testovacím provozu přístupná všem českým mobilistům - jediným základním předpokladem je vlastnictví patřičně vybaveného mobilního telefonu. V současné době je však základní software k dispozici pouze pro Nokii 7650; byli jsme ale ujištěni, že použitá technologie je natolik přizpůsobivá, že není problém jejího přizpůsobení na jakoukoli mobilní platformu, která bude vybavena barevný displejem a patřičně rychlý procesorem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Služba je - jak jsem již naznačil - přístupná všem patřičně vybaveným mobilistům - ve svém mobilním telefonu musíte mít kromě samotného ovládacího softwaru nainstalován takié Real Player. Ovládací software je k dispozici na Internetu na adrese www.videozona.cz včetně velmi podrobně zpracovaného návodu k instalaci a zprovoznění služby.

Prostřednictvím tohoto softwaru si  v menu telefonu vybíráte z aktuální nabídky programů, po jejichž označení se spoustí program Real Player upravený na míru této službě.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

V současné době jsou k dispozici především aktuální zprávy České televize z domova, zprávy ze zahraničí zajištuje agentura Reuters. Dále jsou zde zábavné klipy a videa, bulvární perličky z vyšší společnosti či sportovní zpravodajství a informace. Délky jednotlivých pořadů se pohybují od třicet vteřin do pěti minut.

Tato nabídka se však - po ukončení testovacího free provozu - stane součástí nabídek mobilních operátorů, kteří ji budou normálně zpoplatňovat; kromě ceny za program tak zaplatíte také odpovídající částku za objem přenesených dat. V nabídce Eurotelu by se Videozóna měla objevit ještě před koncem letošního roku.

Témata článku: Operátoři, O2, 3G

20 komentářů

Nejnovější komentáře

 • system 19. 11. 2002 22:48:38

  heh, zdravim, celkom sa mi paci humor autora tohoto clanku, na obrazku...

 • halem 19. 11. 2002 15:43:32
  som prekvapený že v tomto sa SK...
 • docky 18. 11. 2002 18:36:25

  Má někdo radu?

  VIDEOZONA nejde.Problémy s...

Určitě si přečtěte

Srpnový ceník O2: pět novinek a štědré slevy na iPhony a modely Huawei

Srpnový ceník O2: pět novinek a štědré slevy na iPhony a modely Huawei

** iPhone 7 32 GB nyní pořídíte těsně pod 20 tisíc korun ** Novinky náleží do střední třídy, Huawei Y6 2017 vyjde na 3 995 Kč ** Na konci léta nabízí O2 slevu až tři tisíce no nový mobil, za úpis

5.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 3

O2 bude O2 nejméně do roku 2022, Španělům za to zaplatí 900 milionů korun

O2 bude O2 nejméně do roku 2022, Španělům za to zaplatí 900 milionů korun

** Než tzv. rebranding, raději poplatek za právo užívat známku O2 ** Původně měl operátor právo používat jméno O2 do ledna 2019 ** 39 % telefonů v síti O2 umí LTE, kolik prodatují operátor neuvedl

28.  7.  2017 | Pospíšil Aleš, Láska Jan | 15


komerční sdělení

Komerční sdělení