Vyzkoušeli jsme Google Mapy v rozšířené realitě. Navigace funguje skvěle i v Česku

Google rozesílá pozvánky vybraným členům programu Local Guide, kteří se dostali na úroveň 5 a výše. Testovat mohou aktuální novinku – pěší navigaci v rozšířené realitě. Funkce je v alfa testu, ale i tak funguje pěkně.

Pro správné fungování vyžaduje AR (augmented reality, rozšířená realita) navigace telefon podporující buď ARKit (na iOS) nebo ARCore (na Androidu), což ji omezuje na novější a výkonnější zařízení (seznam zde). Restrikce jsou ale pochopitelné, funkce totiž vyžaduje přesné pozicování v prostoru, aby mohla jednotlivé šipky a prvky správně umístit.

AR navigace v centru Brna:

I když je funkce prozatím v alfa testování, vypadá, že funguje bez větších problémů. Po spuštění je nutné zmapovat okolní domy a poté již ukazuje cestu a další zatáčky. V horní části displeje je živý obraz z kamery, abyste viděli před sebe, i tak ale navigace při chůzi vybízí sklopit telefon níže a plně se věnovat světu před vámi. V tomto režimu ukáže klasickou mapu s trasou. Po zvednutí se opět zapne kamera s AR režimem.

Funkce je nyní dostupná jen pro omezený počet vybraných testerů. Kdy se dostane mezi všechny uživatele zatím není jasné.

 

 

Diskuze (10) Další článek: Veletrh MWC v Barceloně navštívilo 109 tisíc lidí. Známe termín příštího ročníku

Témata článku: Google, Android, Technologie, Navigace, Mapy, Google Mapy, Street View, Rozšířená realita, AR, Beta, Funkce, Restrikce, Alfa, Realita, Brno, Google Mapa, Česká republika


Určitě si přečtěte

RECENZE: Motorola One Vision – Android One v protáhlém provedení

RECENZE: Motorola One Vision – Android One v protáhlém provedení

** Průstřel zabírá zbytečně moc místa, výřez by byl lepší ** Na střední třídu více než štědré úložiště a podpora paměťovek navrch ** Ve všech směrech vyvážený telefon boduje cenou a Androidem One

Martin Herodek | 30

RECENZE: Samsung Galaxy A70 – Střední třída dospěla, do akce jde 25W nabíjení

RECENZE: Samsung Galaxy A70 – Střední třída dospěla, do akce jde 25W nabíjení

** Testujeme letošní druhý nejvybavenější model řady Galaxy A ** Super AMOLED displej narostl do větších rozměrů a trochu zasáhl i do poměrů stran displeje ** Vůbec poprvé jsme se u Samsungu dočkali 25W kabelového nabíjení

Martin Chroust | 17

RECENZE: Samsung Galaxy A50 — střední třída s minimem kompromisů

RECENZE: Samsung Galaxy A50 — střední třída s minimem kompromisů

** Samsung se letos zaměřil na střední třídu, a my jsme otestovali další výsledek jeho snažení ** Galaxy A50 vás naláká na skvělý displej, velkou baterii a trojitý fotoaparát ** Plastová konstrukce nevadí, vůbec poprvé jsme si Samsungů vyzkoušeli optickou čtečku otisků prstů.

Martin Chroust | 10