Vyzkoušeli jsme Lenovo Z5 Pro GT: Rekordně tenké rámečky, rekordně velká paměť a rekord v Antutu

Lenovo si řeklo o pozornost. Na veletrh CES přivezlo model Lenovo Z5 Pro GT, který je výjimečný hned v několika ohledech. O to víc nás mrzí všudypřítomné nápisy „Dostupný pouze na čínském trhu“.

Závod v poměru plochy displeje k ploše čelní strany je natolik vyostřený, že jej Lenovo pro jistotu udává s přesností na setiny procenta: 95,06%. Selfie kamera a obvyklá sada senzorů musela ustoupit, přesunuly se do výsuvné spodní části. Takže opět vyvstává otázka, jestli jde o dobrý obchod. Aby výrobce mohl odstranit výřez, vymyslel komplikované mechanické vysouvání, které prakticky znemožňuje vodotěsnou úpravu, zvedá cenu a ubírá místo, které mohla obsadit větší baterie. Ale takový je trend, stejné dilema máte u Xiaomi Mi Mix 3 neb krásného Honoru Magic 2.

Čím však Lenovo konkurenty překonává, je osazený nový čipset Qualcomm Snapdragon 855. My jsme se s ním osobně potkali poprvé. Svižně běhající Android je v této kategorii telefonů povinnost, ale demo v rozšířené realitě, které má Lenovo na stánku připravené, je opravdu působivé. Stejně tak skóre v Antutu. Naměřili jsme přes 368 tisíc bodů, což zdaleka překonává současné nejvýkonnější Androidy (306 tisíc bodů, Huawei Mate 20), ale i dosud kralující iPhony s maximem na 355 tisících bodech.

I  díky čipsetu mohlo Lenovo instalovat 12 GB operační paměti. Reálná využitelnost je diskutabilní, ale aspoň si Lenovo mohlo připsat další světový primát – na takovou hodnotu ještě jiný mobil nedosáhnul. Čtečku otisků prstů integrovanou v displeji potkáváme stále častěji, na té v Lenovu Z5 Pro GT se nám líbila rychlost. Stále pomalejší než špičkové dedikované senzory, ale znatelně rychlejší než první generace integrovaných senzorů.

Lenovo Z5 Pro GT na veletrhu CES 2019:

Diskuze (34) Další článek: NÚKIB vysvětluje rizika spojená s Huawei. Firma může mít problémy ve výběrových řízeních

Témata článku: Lenovo, Android, AnTuTu, Čtečka otisků v displeji, CES, Qualcomm, Operační paměť, Rozšířená realita, Paměť, RAM, Rekordy, Zajímavosti, Výsuvná konstrukce, Integrovaný senzor, Čínský trh, Čelní strana, Velká paměť, Dobrý obchod, První generace, Vodotěsná úprava, Tenký rámeček, Nový čipset, Obvyklá sada, Tisící bod, ANT +


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi A2 — průbojnější pokračovatel rodu

RECENZE: Xiaomi Mi A2 — průbojnější pokračovatel rodu

** Displej 18 : 9 jde udělat bez výřezu, hurá! ** Zapomeňte na paměťovou kartu a jack ** Čistý Android One je hodně svižný

Ondrej Papánek | 49

Ohebný Samsung v prvních recenzích. Všichni křičí wooow! a ukazují na čáru uprostřed displeje

Ohebný Samsung v prvních recenzích. Všichni křičí wooow! a ukazují na čáru uprostřed displeje

** Představen byl v únoru, do rukou testerů se dostává až teď ** Řeč je o skládacím Samsungu Galaxy Fold ** Sesbírali jsme první dojmy z dvoudisplejové skládačky.

Martin Chroust | 47

RECENZE: Nokia 8.1 — tichá voda břehy mele

RECENZE: Nokia 8.1 — tichá voda břehy mele

** Nokia 8.1 je nejlepší Nokií v obnovené éře s Androidem ** Duální fotoaparát se chlubí umělou inteligencí ** Přes skleněná záda chybí bezdrátové dobíjení

Milan Měchura | 44

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 125

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 32