Vyzkoušeli jsme nejmenší chytrý telefon na trhu. Jako bonus dostanete zvýšenou odolnost

  • Levný, odolný a hlavně malý smartphone.
  • Není bez chyb, ale vzhledem k ceně mu nechybí nic zásadního.
  • Na konci článku najdete kód na 10% slevu

„Nikdo nebude kupovat velké telefony,“ řekl Steve Jobs v dobách, kdy měl iPhone displej o úhlopříčce 4". A byla to jedna z mála věcí, ve kterých se fatálně spletl. Tablety tehdy začínaly na 7". Dnes má průměrný telefon displej větší než 6". Ale co když nechcete v kapse nosit „pádlo“?

Nejmenší smartphone na současném trhu se jmenuje Cubot King Kong Mini. Má 4" displej o rozlišení, které dnes působí úsměvně (1080 × 540 pixelů), ale při takové ploše vlastně vypadá dobře. Procesor MediaTek Helio A22 nepatří k nejvýkonnějším (naměřili jsme 74 tisíc bodů v Antutu), ale graficky náročná hra běží plynule, jen si počkáte při načítání (konkrétně jsme zkusili Asphalt 8: Airborne).

Nečekejte zázraky, ale...

Baterie má na dnešní poměry nevalných 2 000 mAh, ale s malým displejem to stačí na běžnou výdrž 1 až 2 dny podle způsobu používání. A mimochodem – tenhle akumulátor si vyměníte sami, stačí šroubovák. Paměť má jen 32 GB, což aspoň částečně kompenzuje slot na paměťovou kartu. Čtečka otisků prstů chybí, telefon si budete muset zabezpečit PINem nebo gestem.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Ukázkové snímky z fotoaparátu. Kvalita výstupu odpovídá ceně telefonu, ale při dostatku denního světla jsou fotky bez zásadních chyb.

KK Mini už na první pohled dává vědět, že je odolný a tvrdou pryží obalené rohy s přehledem zvládnou běžné provozní pády. Pozor ale ne chybějící voděodolnost, resp. nižší stupeň krytí IP65.

Tolik zásadní rysy, zbývá cena a vymyslet, komu by tenhle telefon slušel a dobře posloužil. Stojí příjemných 2 990 Kč a nám jej zapůjčila Mobil Pohotovost. Líbit by se mohl všem, komu se protiví aktuální móda velkých telefonů a myslím, že dobře poslouží i rodičům školní mládeže. Není drahý, nerozbije se po prvním pádu a drobné dětské prsty si snadno poradí s přece jen titěrnou klávesnicí.


Kromě toho, že MobilPohotovost.cz zapůjčila telefon pro redakční test, připravila drobné ale příjemné lákadlo pro ty, kdo si mobil chtějí koupit. Je to sleva 10 % pro prvních 10 zákazníků, kteří při nákupu v košíku zadají kód mobilmania153. Cena tedy z 2 990 Kč padá na 2 691 Kč.


  

Diskuze (19) Další článek: Apple zavírá všechny Apple Story mimo Čínu, ruší konference a má prvního nakaženého zaměstnance

Témata článku: Cubot, Video, Týden mobilně, AnTuTu, Zvýšená odolnost, Chytrý telefon, Bonus, Steve Jobs, Velký telefon, Jak, Mediatek Helio, Telefon, Kód, Sleva, Odolnost


Určitě si přečtěte