Vyzkoušeli jsme notebooky Huawei MateBook. Na dotyk si povídají se smartphonem

Matebook X Pro (2019)

Hlavní novinkou je inovovaný MateBook X Pro (2019), který designově vychází z loňského modelu, ovšem má vylepšenou výbavu. Těšit se tedy můžete znovu na kvalitně zpracované hliníkové šasi a bezrámečkový 13,9" displej s 3K rozlišením (3 000 × 2 000 pixelů, který zabírá skvělých 91% čelní strany. Jeho dotyková plocha podporuje multi-touch až na 10 prstů.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Nový MateBook X Pro navazuje na loňský model, jen zlepšuje výbavu a dostává nové logo. Do Česka se zatím nedostane.

Pohánět jej bude procesor Intel Core i7 7865U (případně i5-8265U) spolu s grafikou NVIDIA Geforce MX250. Nechybí ani pokročilý systém chlazení, který se podle výkonu přepíná mezi aktivním a pasivním. Uživatele potěší také kvalitní zvuk díky čtveřici reproduktorů s podporou Dolby Audio. Nezapomnělo se ani na čtečku otisků prstů 2. generace integrovanou do zapínacího tlačítka. Proti loňské verzi má i 2× rychlejší Wi-Fi. Notebook běží na operačním systému Windows 10 Home.

Klepněte pro větší obrázek
Stačí telefon přiložit k notebooku a dojde ke sdílení souborů.

Huawei sem však přináší i zajímavé vychytávky pro propojení s chytrým telefonem. Hodit se bude funkce Share 3.0 OneHop pro rychlé sdílení souborů. Stačí si jen připravit data ke sdílení a přiložit smartphone přiložit k NFC umístěnému vedle touchpadu notebooku a data se ihned přenesou. Přenos navíc funguje obousměrně. Potřebujete však smartphone Huawei/Honor s NFC a EMUI 9.0 či novějším. Zatřesením telefonu pro změnu můžete vyvolat minutové nahrávání obrazovky PC a video se poté pošle přímo do smartphonu. Hodit se může také sdílená schránka pro kopírovaný text. 

Funkce OneHop v praxi:

MateBook X Pro (2019) se bude prodávat ve dvou konfiguracích:

  • i5+8GB RAM+512GB SSD za 1 599€ (41 500 Kč)
  • i7+16GB RAM+1TB SSD za 1 999€ (52 000 Kč)

Vzhledem k tomu, že firma teprve v posledních dnech začala na našem trhu prodávat loňský model, novinku si prozatím nechá pro zahraniční trhy.

Diskuze (4) Další článek: XPhone bude první blockchain telefon. Decentralizace má mít spoustu výhod

Témata článku: Huawei, Smartphony, Software pro mobily, CES, Barcelona, Wi-Fi, Intel, MWC, FullView, Notebooky, Veletrhy, Matebook, Model, Huawei Mate, Loňský model, Geforce, Notebook, SSD, Nvidia Geforce, Smartphone Huawei, Huawei Matebook, MateBook x pro, Mat X, Dolby Audio, Dolby Atmos


Určitě si přečtěte