Vyzkoušeli jsme ohebný Huawei Mate X. Tohle dává smysl!

Skládací displeje mají být největší inovací v smartphonech od uvedení prvního iPhonu. Jako první představil svůj produkt Samsung, krátce po něm následoval Huawei. V tomto pořadí je měli i uvést na trh, ale Samsung start svého Galaxy Foldu minulý týden odložil, takže šanci na tržní prvenství získává Huawei Mate X.

Telefon už jsme viděli v únoru na barcelonském veletrhu, ale to byl ještě schovaný za sklem. Až teď si jej kolegové ze slovenské MobilManie mohli krátce vyzkoušet. Prototyp byl k vidění na bratislavském IXPO a tady jej máte na videu:

Čtvrt kila telefonu: Huawei Mate X není výrazně větší než současné velké konvenční smartphony, rozměry má asi jako Galaxy Note 9. Zaujme však vysoká hmotnost a na dnešní poměry i značná tloušťka. To je však daň za skládací displej a nevšední koncepci.

Diskuze (42) Další článek: Huawei představuje nejnižší letošní model Y5. Může mít buď plastová nebo koženková záda

Témata článku: Huawei, Čína, Ohebný displej, Skládací konstrukce, Flexibilní displej, Prototyp, Uživatelské prostředí, SOB Top, Hybridy, Huawei Mate X, Česká republika, Poloha, Huawei Mást X, Galaxy Fold, MobilManie, Telefon, Ohyb, Evropa, Displej