VYZKOUŠENO: Levná true wireless sluchátka Mpow M5

Mpow M5 patří do trendující skupiny true wireless sluchátek, která skutečně nemají žádné kabely a za pochodu se nabíjí z pouzdra s integrovaným akumulátorem. Velkým lákadlem právě tohoto modelu je cena, ale kolik příslovečné muziky za ni dostanete?

Výrobce vsadil na velkou baterii v pouzdře, takže nabíječku nebudete hledat hodně dlouho. Jen škoda, že jde stále o microUSB konektor. Pouzdro dokáže sluchátka nabít až 6× a jejich výdrž jsme v normovaném redakčním testu změřili na 4 hodiny a 46 minut. Kvůli tomu je celek větší a těžší, v kapse u kalhot byste si způsobili značnou bouli, vhodnější bude batoh nebo kabelka. Sluchátka v nabíjecích slotech drží magnety, nabíjení zdařile indikují LED.

Tělo samotných sluchátek je plastové, sice malé, ale ne úplně šťastně tvarované a lidé s menšíma ušima budou mít problém, nasazování chce cvik. Na každém sluchátku je tlačítko s tužším stiskem proti uchu, lze regulovat hlasitost a přehazovat skladby. Pohodlí ani snadná manipulace nejsou silné stránky tohoto modelu. M5 podporují standardy SBC, AAC a aptX, s telefonem komunikují přes Bluetooth 5.0. Výrobce udává zvýšenou odolnost proti vodě a prachu.

Ani po zvukové stránce to není žádná sláva. Daří se jim jednoduchý projev, který je prostý jakékoliv muzikálnosti. Hudební zvuk je plochý, místy plechový, výškám chybí detaily, při vysoké hlasitosti se snadno dostanete na limit. Filmový zvuk má silné efekty, ale chybí jim hloubka a dialogy jsou lehce zastřené. Sluchátka sice nedělají zásadní chyby, což je jejich plus, ale ořezat projev až takto, není dobré řešení. Na druhou stranu nenáročné posluchač bude možná rád, protože jej nebude nic rušit.

S cenou 1 700 Kč (www.ilin.cz) poslouží Mpow M5 jako levný vstup do světa true wireless sluchátek. Jedním dechem je však nutné dodat, že už za příplatek 500 Kč získáte výrazně lepší kousky.

Diskuze (12) Další článek: Tohle jsou největší technologické fenomény právě skončené dekády

Témata článku: Bezdrátová sluchátka, Bluetooth, aptX, Zvýšená odolnost, Sluchátka, True wireless, Pouzdro, AAC, Sluchátko, Vysoká hlasitost, Ucho, Hlasitost, Wireless, Zvuk


Určitě si přečtěte

RECENZE: Sony Xperia 5 – kompaktní provedení top modelu od Sony

RECENZE: Sony Xperia 5 – kompaktní provedení top modelu od Sony

** Spousta výkonu, skvělý displej a solidní zvuk, ideál na multimédia ** S průměrnou výdrží zamrzí absence bezdrátového nabíjení ** Vysoká cenovka zbytečně sráží jinak povedený telefon

Martin Herodek | 39

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 130