VYZKOUŠENO: Oral-B Genius X předvádí, jak umělá inteligence pomáhá čistit zuby

Chytré zubní kartáčky značky Oral-B nejsou na MobilManii nic nového, loni jsme testovali špičkový model Genius 10000N a zaměřili jsme se na jeho inspiraci světem mobilních telefonů. U letošní špičky s označením Oral-B Genius X nás zajímá hlavně umělá inteligence.

Díky mobilní aplikaci (Android/iOS) vidíte, jak kvalitně si chrup kartáčkem čistíte nebo to, jestli nějakou oblast nezanedbáváte či nevynecháváte úplně. Kartáček pomocí integrovaných senzorů detailně mapuje pohyb a polohu čistící hlavy v ústech, data potom analyzuje umělá inteligence a výsledkem je, že na displeji mobilu v reálném čase vidíte, jak se správně vyčištěné zuby postupně vybarvují bíle. Máte-li v čisticí technice mezery, Genius X vám poradí, jak čištění zlepšit podle pokynů zubních lékařů.

Senzor tlaku ohlídá, zda na kartáček příliš netlačíte – uvidíte to v mobilní aplikaci, ale i když zrovna čistíte bez ní. Pod hlavou kartáčku je svítící prstenec SmartRing, který s přehnaným tlakem vyvíjeným na zuby změní barvu, zároveň se sníží otáčky motoru, takže varování získá i akustický rozměr. Kartáček má šesti režimů čištění včetně bělicího režimu, péče o dásně či režimu čištění jazyka.

 

Kartáček s oscilačně-rotačně-pulzační technologií provede cca 58 tisíc pohybů během dvou minut. S manuálním kartáčkem je to zhruba 600.

 

Integrovaná Li-Ion baterie na jedno nabití bezpečně vydrží dva týdny, přičemž se počítá s čištěním dvakrát denně po dobu dvou minut. Součástí balení je cestovní pouzdro, které díky integrovanému USB portu zvládne nabíjet nejen kartáček, ale třeba i telefon.

Oral-B sází na kulatou hlavu se zaoblenými vlákny, která obklopí každý zub zvlášť. Díky oscilačnímu pohybu (tzn. točí se tam a zpět) stačí hlavu k zubu přiložit, zbytek práce udělá motor efektivněji než klasický ruční kartáček, takže dokonalé vyčištění trvá kratší dobu.

Orientace podle délky čištění je ošemetná (protože by se mělo čistit dokud budou zuby čisté), ale jednoduchá a srozumitelná, takže i Genius X má zabudovaný časovač. Pomůže čištění neodbývat a rovnoměrně ji rozdělí mezi jednotlivé „ústní kvadranty“. Přednastavené jsou dvě minuty, ale v aplikaci se dá interval měnit.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Genius X je nejvyšší model v nabídce Oral-B. Vybrat si můžete také z palety speciálních čisticích hlav. Na posledním screenshotu výrobce vysvětluje, k čemu je dobrá jeho mobilní aplikace.

Elektronický zubní kartáček Oral-B Genius X 20000N můžete mít v černé, bílé, nebo řůžově-zlaté barvě za 7 500 Kč.

Diskuze (16) Další článek: Dříve, než jsme čekali. Samsung spouští aktualizace smartphonů na Android 10

Témata článku: Mobilní aplikace, Aplikace, Chytré věci, Umělá inteligence, Gadget, Oral-B, Inteligence, Kartáček, USB, Čištění, Zub