VYZKOUŠENO: Revolut spustil obchodování s akciemi. Teslu nebo Apple koupíte už od 1 dolaru

Revolut nedávno spustil obchodování s akciemi. Dva měsíce šlo o výsadu nejvyššího tarifu Metal, nyní se přidává i levnější tarif Premium a bezplatné účty Standard. Premium má nárok na osm bezplatných obchodů za měsíc, Standard pouze tři. Obchodování funguje i nad rámec limitu, jen si pak za každý obchod Revolut strhne provizi ve výši 1 britské libry (29 Kč).

Obchodování akcií na Revolutu je přelomové svou dostupností. Obchodovat lze i části akcií (systém je dělí až na 8 desetinných míst) a minimální investice je pouhý 1 dolar. Na výběr jsou stovky společností. Nutno dodat, že z pohledu burzy je faktickým majitelem akcie Revolut, vy si pouze kupujete podíl v jeho systému.

Pro aktivaci stačí v aplikaci odsouhlasit spoustu nutných podmínek, vyplnit původ příjmů, DIČ (u fyzických osob, odvádějících daně v České republice jde o rodné číslo s předponou CZ), předpokládaný objem investic atd, a pak počkat na schválení účtu. Obchodování akcií probíhá výhradně v páru s dolarem, tudíž před nákupem musíte nabité koruny převést na dolary. Pak už jen vybrat požadovanou společnost a můžete obchodovat.

Diskuze (23) Další článek: Vyrobit baterii se 7× kapacitou prý není problém. Vědci z UIC ji teď naučili nabíjet

Témata článku: Mobilní aplikace, Smartphony, Akcie, Platba mobilem, Revolut, Tesla, Fintech, Schválení, Metal, Tarif, Dolar, Obchodování, Standard, Premium, Česká republika


Určitě si přečtěte