Vždy připojen: Oskar spustil GPRS

Máte-li tarifní program Oskara, můžete od dnešního dne využívat datových přenosů GPRS v jeho síti. Oskar nabízí tři základní tarify s různými poplatky za data. Chcete vědět víc?
Vždy připojen: Oskar spustil GPRS

Dnešním dnem byly ukončeny všechny dohady o datu komerčního spuštění GPRS v síti Oskara a poplatcích za tyto datové přenosy. Projekt Ověřeno na lidech vstoupil do své druhé fáze Vždy připojen. Zatímco v té první testovalo GPRS pouze 150 vybraných technoidů, v druhé fázi je už GPRS testováno opravdu na lidech – ale už ne zdarma, jde o běžnou komerční službu. Oskar připravil tři cenové programy, přičemž první dva jsou na první pohled velmi podobné těm, které nabízí Eurotel a Paegas; na pohled druhý už ale najdeme odlišnosti.

Co Basic Standard Business*
Měsíční poplatek (Kč) 

205 

Volné kB 

1024 

WAP (Kč/kB) 

0,42 

0,32 

0,32 

Internet 

0,42 

0,026 

0,026 

Ceny jsou uvedeny s DPH.
* Tarif Business je určen jen pro firemní zákazníky.

Doplněno: Program Standard můžete do 30. dubna využívat bez poplatků, za 1 kB zaplatíte pouze 1 haléř.

Služba GPRS> Vždy připojen je přístupná jen majitelům tarifních programů s výjimkou Slyším Vás; majitelé Oskaret přijdou na řadu později, hovoří se o začátku léta.

Co je GPRS?

Technologie GPRS jsou paketové datové přenosy, kdy neplatíte za čas strávený připojením, ale za přenesená data. Pokud při wapování nebo internetování přenesete třeba 20 kB dat, zaplatíte pouze a jen těchto 20 kB, nikoliv tu hodinu, co jste byli připojeni. Výhoda je evidentní a GPRS se hodí pro čtení článků, e-mailů apod. Pro rychlé klikání už ale ekonomické není - je to logické. Docela podrobný článek o GPRS jsme zveřejnili již koncem roku 2000, kdy GPRS spustil Eurotel. Zajímají-li vás podrobnosti o této technologii, můžete se nás ptát v diskusi. 

Návody, jak zprovoznit GPRS s Oskarem na různých operačních systémech (PalmOS, EPOC, Windows, Windows CE a Linux) najdete v naší rubrice Profi.

Jak na problémy

Zvláštně je rovněž řešena podpora zákazníkům. Aby Oskar měl méně práce, vybral 30 technoidů z původních 150, kteří se účastnili akce Ověřeno na lidech. Ti budou na webu www.gprsforum.cz poskytovat zákazníkům pomoc. Oskar je prostě filuta a výborně využil tříměsíčního testování GPRS ve své síti, kdy vznikla obrovská databáze nápadů, tipů a návodů. Na výše uvedené adrese najdete přehlednou databázi různých linků na články o GPRS, velkou databázi informací, diskusní fóra věnovaná nejen problémům s nastavením. Kromě tohoto na webu najdete pomoc i na bezplatné GPRS lince, která už běžela v době prvního testování.

Jak aktivovat GPRS u Oskara

Pokud jste s nabídkou Oskara spokojeni a chcete si GPRS na svém mobilu aktivovat, stačí, když zavoláte na Hlasovou Samoobsluhu (*077) nebo na OskarKontakt (*607 nebo 0800 777777), případně si aktivujete sami GPRS v Internetové Samoobsluze (www.oskarmobil.cz). Půjdete-li kolem Oskarova obchodu, můžete si rovněž aktivovat službu zde.

Nyní nabízí Oskar tyto mobilní telefony s podporu GPRS: Motorolu Talkabout 192 (5577 Kč), Siemens S45 (12977 Kč), Siemens ME45 (13977 Kč), Nokii 6310 (15977 Kč) a Nokii 8310 (16997 Kč). Na MobilManii najdete rovněž i přehled všech cen Oskarových mobilů.

Diskuze (70) Další článek: Siemens S46: novinka z Německa pro dvě sítě

Témata článku: Operátoři, Ostatní, Vodafone, Siemens ME45, Siemens S45, GPRS, Oskar

Určitě si přečtěte

Černá kronika ČTÚ. Tentokrát o tom, jak Vodafone bránil zákazníkovi v odchodu

Černá kronika ČTÚ. Tentokrát o tom, jak Vodafone bránil zákazníkovi v odchodu

** Bezpráví na zákaznícich se děje dnes a denně, regulátor pomáhá ** V tomto případě se zákazník marně dožadoval přenosu čísla ** ČTÚ operátora zchladil a napařil mu 30 000 Kč pokutu

19.  1.  2018 | Pospíšil Aleš | 32

Balíček StreamOn narazil u „německého ČTÚ“. Porušuje síťovou neutralitu

Balíček StreamOn narazil u „německého ČTÚ“. Porušuje síťovou neutralitu

** Balíčky Vodafone Video Pass a T-Mobile StreamOn se řeší i u nás ** Tuzemský regulátor naznačuje, že o verdiktu německých kolegů ví ** Vodafone Video Pass může mít problém kvůli redukci kvality videa

19.  1.  2018 | Pospíšil Aleš | 28

Vodafone v lednu začne prodávat Xiaomi a přidá velké povánoční slevy [ceník]

Vodafone v lednu začne prodávat Xiaomi a přidá velké povánoční slevy [ceník]

** Výkon za rozumnou cenu, takové jsou dle Vodafonu modely Xiaomi ** Top model Xiaomi Mi MIX 2 vyjde na necelých 15 tisíc korun ** Operátor v lednu výrazně zlevňuje, ceny jdou dolů o tisíce

31.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 14

Volali jsme jako jindy v neděli, o stovky procent vyskočily na Štědrý den data

Volali jsme jako jindy v neděli, o stovky procent vyskočily na Štědrý den data

** Selfíčko s dárečkem jedině přes messenger a přes Wi-Fi ** Nejvíce volali, SMSkovali a datovali zákazníci T-Mobilu ** Průměrná hodnota přenesených dat na SIM se pohybuje od 40 do 60 MB

25.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 17

Nokia 8 v prosincovém ceníku Vodafonu. „Pětka“ zlevnila pod 5 tisíc

Nokia 8 v prosincovém ceníku Vodafonu. „Pětka“ zlevnila pod 5 tisíc

** Ve zvýhodněné kategorii „pro věrné“ je tento měsíc 13 modelů ** Prosincovou novinkou je nejvybavenější Nokia s „čistým“ Androidem ** Pokud upíšete duši na dvě léta, dostanete slevu 2 000 Kč

4.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 3