Vzniká obří aliance s cílem dostat kvalitní internet na palubu letadel. Bude zadarmo!

Skutečně použitelnou Wi-Fi síť na palubě letadel, slibuje třicet společností sdružených v Seamless Air Alliance. Výrobce letadel Airbus, přepravce Delta Air Lines nebo výrobce satelitů Panasonic, Intelsat či telekomunikační firmy Nokia a Vodafone se přihlásili k protokolu, který má zajistit společnou infrastrukturu.

Podle šéfa Aliance Jacka Mandaly brání lepší konektivitě fakt, že každý přepravce řeší tuto službu samostatně s výrobcem letadla a svým internetovým providerem. Spolupráce má přinést řadu synergií. Cílem je integrovaný systém, kdy cestující po zalogování na letištním terminálu zůstává připojený a surfovat může při čekání na odbavení, v letadle, i na přestupu mezi jednotlivými lety. Zástupci aliance doufají, že další se postupně budou přidávat i další aerolinky. Připojení má být zdarma, zatímco dnes je zpravidla citelně dražší, než Wi-Fi na zemi.

Agentura Bloomberg, která se zprávě věnuje, upozorňuje na to, že standardizace této služby zpřístupní trh novým hráčům, zvýší konkurenci a všechna internetová řešení pro letadla by tak měla zlevnit.

 

Traveloka

Prohlédněte si aerolinky nejvíce nakloněné technologiím pro cestující. Žebříček sestavuje web Traveloka.com a sleduje připojení k internetu, možnost dobít si na palubě své elektronické zařízení, či možnost SMSkovat a telefonovat za letu. 

 

Aliance očekává, že standardizace připojení k Wi-Fi na palubách letadel a letištích zvýší počet dopravních letadel s připojením k internetu v následujících deseti letech ze současných deseti na 26 tisíc. Podle dat agentury Routehappy má dnes nějakou nabídku internetového připojení pro své cestující zhruba stovka aerolinek světa.

Diskuze (2) Další článek: Reklamace stručně a přehledně. Jak se vyhnout problémům a ochránit svá práva

Témata článku: Wi-Fi, Internet v letadle, Wi-fi síť, Agentura Bloomberg, Aerolinky, Bloom, Letadlo, Připojení, Paluba, Standardizace, Internet, Delta Air Lines, Airbus


Určitě si přečtěte