Vzrušující xková série od Samsungu

V červenci vypustí Samsung dva mobily s netradičním vzhledem. Jedná se o triální telefony nesoucí označení X400 a X410. Jeden je určen pro hráče mobilních her, druhý je spíše pro manažery a podporuje Bluetooth!
Vzrušující xková série od Samsungu

Pochopili jste správně, žádné ladné křivky vás nečekají, ba přesně naopak. Celý design telefonů je proveden ve znamení těch nejostřejších hran. Bude se jednat o 2 téměř identické stylové telefony lišící se jen v drobnostech.

Jeden hot a druhý čehý

X400 je primárně určen notorickým hráčům mobilních her, což lze také vypozorovat ze zabarvení klávesnice. Mimo to je také vybaven FM rádiem. X410 vypadá poněkud decentněji, také je vybaven technologií bluetooth, což z něj činí první telefon Samsung s tímto standardem. Pokračujme společnými vlastnostmi. Oba telefony budou vybaveny dvěma displeji. Zatímco vnitřní bude barevný TFT s 65 536 barvami a rozlišením 128 x 160 bodů, vnější bude monochromatický s rozlišením 64 x 46 bodů.

Co se klávesnice týče, ta se bude skládat z plochých tlačítek, kromě číslic, * a # budou k dispozici tlačítka pro přijmutí hovoru a zavěšení, tlačítko C, dále 2 tlačítka pro orientaci a 4 tlačítka napodobující joystick. Telefony nebudou nikterak těžké, každý bude vážit 90 g a rozměry budou také příjemné, 86 x 46 x 20,2 mm. Nutno však vzít v úvahu přítomnost antény, která není integrovaná.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

MMS jen napůl

Telefony umí přijímat MMS, nikoli však odesílat. Umožňují také práci se zprávami EMS, podporují Nokia Smart Messaging a hromadné posílání SMS, T9 snad ani netřeba zmiňovat, stejně jako vibrační či polyfonní (40hlasé) vyzvánění. Standardně telefony obsahují 41 melodií, k čemuž si můžete přičíst 2 složené a 3 stažené.

K přenosu paketových dat telefony využívají GPRS (3+1). Co se WAPu týče, telefony podporují zatím jen verzi 1.2.1, což by časem mohlo vadit. Synchronizace s PC probíhá buď přes datový kabel nebo infraport, v případě x410 také Bluetooth. Další kapitolou je paměť. Ta je pro běžného uživatele dostačující, seznam kontaktů pojme 500 položek (ke každému jménu lze přiřadit až 5 telefonních čísel a jeden email). Kromě toho lze seznam rozdělit do 6 skupin.

Paměti není nikdy dost 

S pamětí na SMS to již tak slavné není. Na X400 se jich vejde 50, což je ještě dostačující počet, na X410 se jich však vejde jen 20. Příchozích, odchozích i zmeškaných hovorů lze zobrazit vždy posledních deset. V neposlední řadě je nutné zmínit také výdrž. Se standardní baterií Li-Ion 900 mAh by mělo být možné udržet telefon v provozu mezi 100 a 120 hodinami a nepřetržité volání by mělo trvat 3-6 hodin do vybití telefonu.

Poslední věcí je software, kterým je telefon vybaven. Standardně na telefonu nalezneme hodiny, budík, organizér, kalkulačku, stopky, odpočítávalo, konvertor měn a také 2 hry, Honey Ball a CityRacer. Nutno však ještě přičíst přítomnost Javy, která umožňuje instalaci dalších her či jiných, více či méně užitečných programů.

Témata článku: Samsung

Určitě si přečtěte

Týden mobilně 369: O zahnuté budoucnosti a budoucím bestselleru od Xiaomi

Týden mobilně 369: O zahnuté budoucnosti a budoucím bestselleru od Xiaomi

** Ohebné telefony nás patrně neminou. Chceme je vůbec? ** Představíme vám 4. řadu legendárních Xiaomi Redmi ** Po Mobilní pavlači dostanete malý ještě bezdrátový bonus

28.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 28

Toto je první fotka Samsungu Galaxy S8

Toto je první fotka Samsungu Galaxy S8

** První reálně vyhlížející snímek ze spolehlivého zdroje ** Potvrzuje hlavní spekulace z minulosti ** Displej zabírá 83 % čelní plochy. Xiaomi pro Mi Mix uvádí 91 %

27.  1.  2017 | Kůžel Filip | 39

In memoriam: 13 tech-věcí, o které jsme přišli v roce 2016

In memoriam: 13 tech-věcí, o které jsme přišli v roce 2016

** Inovace zažily skvělý rok. ** Ale neplatí to pro všechny technologické vychytávky. ** Takto třináctku ne/šťastných sepsal server CNN.

3.  1.  2017 | E15.cz , Filipová Hana | 43

Podívejte se, proč byl mobilní rok 2016 tak skvělý

Podívejte se, proč byl mobilní rok 2016 tak skvělý

** Rok 2016 byl ve znamení evoluce ** Prosadila se spousta nových technologií ** Došlo i na smutné konce

1.  1.  2017 | Miksa Martin | 13

Největší úlety mobilního roku 2016

Největší úlety mobilního roku 2016

** Příběhy, které nás zvedly ze židle ** Produkty, které vystoupily z řady ** Otázky, na které už na konci roku známe odpovědi

29.  12.  2016 | Kůžel Filip | 12