WAP-KAMERA: sledování čekohokoliv na mobilu

--PR-- Server :-) mojelogo představuje další novinku! Služba WAP-KAMERA umožňuje všem majitelům novějších typů mobilních telefonů on-line sledovat libovolnou WWW kameru přímo na displeji svého mobilu.
WAP-KAMERA: sledování čekohokoliv na mobilu

Službu lze sice zařadit do kategorie služeb zábavných, ale je velmi jednoduché si představit mnoho zajímavých a užitečných způsobů využití například v oblasti bezpečnosti.

Jak to vlastně funguje?

WAP-KAMERA funguje na jednoduchém principu. Nejdříve si vyberete libovolnou WWW kameru, která je dostupná na internetu. Může to být kamera, která snímá místo na opačné straně světa nebo třeba Vaše vlastní kamera, umístěná v kanceláři. URL kamery vložíte do editačního pole na stránce www.mojelogo.cz/wapkamera.asp. Jakmile se objeví náhled, můžete provést základní úpravy obrázku. Z celého obrázku, který kamera zobrazuje lze například vyříznout pouze určitou důležitou část, kterou chcete sledovat na mobilu. Velikost výřezu následně přizpůsobíte velikosti displeje svého mobilního telefonu a jste u konce.

Server :-) mojelogo Vám automaticky vygeneruje WAP adresu, kterou si zadáte jako WAPovou záložku do telefonu a od této chvíle již lze kameru kdykoliv sledovat přímo z mobilního telefonu.

Viděl jsem něco podobného jako aplikaci pro MMS

Ano. Sledování dopravních kamer poskytuje například Eurotel a obrázky zasílá formou MMS. Dovolím si ovšem malé srovnání této služby se službou WAP-KAMERA, kterou poskytuje :-) mojelogo.

  1. WAP-KAMERA umožňuje sledování libovolné WWW kamery kdekoliv na světě, zatímco Eurotelí kamery sledují pouze dopravní situaci. Otázkou je, zda je potřeba, abych se každý den ráno díval na zácpu na Barandovském mostě. Ta tam přece bude ráno vždycky :-)
  2. Na svou WAP-KAMERU se mohu podívat velmi jednoduše a kdykoliv. Nemusím nikde nic dalšího definovat. Jediným klikem na WAPovou záložku ihned zobrazím aktuální obrázek.
  3. Cena za zobrazení aktuálního snímku z kamery je naprosto nesrovnatelná. Za přijatou MMS zaplatím něco kolem 10 Kč (Dle ceníku Eurotelu přesně 9,45 Kč), zatímco zobrazení snímku z WAP-KAMERY mě stojí třeba jen 1,50 Kč (Dle sazby za připojení na WAP. 1,50/min platím například při přístup na Oskarův WAP a za minutu si stihnu zobrazit i 3 své definované kamery.)
  4. Kvalita obrázku na displeji mobilu je při zobrazení MMS a kamery na WAPu naprosto stejná. Vždy je totiž výsledek zobrazen na stejném displeji. Je ovšem potřeba si uvědomit, že kamery snímají obraz, jehož celkové rozměry mohou být mnohdy větší než je velikost displeje. Vzhledem k tomu, že WAP-KAMERA umožňuje definovat výřez z původního obrázku, je možno dosáhnout použitím WAP-KAMERY daleko lepší kvality vybraného detailu.
Diskuze (11) Další článek: Legend Palm 168: vznikne nová legenda na platformě Palm OS?

Témata článku: Operátoři, Ostatní, Mobil, WAP, Kamera, Malé srovnání, Sledování

Určitě si přečtěte