watchOS 6 umožní majitelům Apple Watch mazat některé předinstalované aplikace

Hlavním tahákem nového hodinkového systému Apple watchOS 6 má být větší nezávislost na iPhonu. Jako už víme, hodinky dostanou vlastní AppStore a umožní instalovat aplikace bez nutnosti mít jejich verzi nainstalovanou v telefonu. Jak ale ukazuje nová vývojářská beta watchOS 6, Apple s novým systémem umožní lidem odinstalovat i některé předinstalované aplikace.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Dlouhým podržením s watchOS 6 půjde odinstalovat i některé předinstalované aplikace. (obr. 9To5Mac)

Jak ukázal web 9To5Mac momentálně lze smazat aplikace: spoušť fotoaparátu, časovač, stopky, budík, dýchání, vysílačka, ekg, remote, rádio a přehrávání. Zbavit se můžete i nových aplikací jako je menstruační cyklus nebo sledování okolního hluku. Smazané aplikace jdou samozřejmě skrze AppStore v hodinkách opětovně nainstalovat. Je jasné, že některé klíčové aplikace asi nebude nejrozumnější odinstalovávat, nicméně je dobré, že uživatelé budou moci svou „aplikační plástev” výrazně redukovat. 

watchOS 6 je prozatím dostupná pouze jako vývojářská beta, tudíž je zatím jediným systémem, který Apple nespustil k testování veřejnosti. Vzhledem k problémům z minulých let a velmi složitému procesu obnovy bych ostatně běžným uživatelům aktualizaci ani nedoporučoval. Finální verze systému bude vypuštěna pro veřejnost pravděpodobně již v září.

Váš názor Další článek: Polovina dotázaných Američanů neví, jaký model iPhonu aktuálně používají

Témata článku: Apple, Chytré hodinky, Hodinky, Aplikace, Nositelnosti, Wearables, Apple Watch, Operační systémy, AppStore, Beta, watchOS, watchOS 6, Uživatelé, Předinstalovaná aplikace


Určitě si přečtěte

RECENZE: Garmin Forerunner 945 jsou hodinky nabušené k dokonalosti. Umí téměř vše!

RECENZE: Garmin Forerunner 945 jsou hodinky nabušené k dokonalosti. Umí téměř vše!

** Tohle je vrchol mezi sportovními hodinkami. ** Forerunner 945 umí prakticky vše, co se sportovního měření týká. ** Navíc jsou lehké a potěší i výdrž kolem 30 hodin při zapnuté GPS.

Pavel Tomek | 21

RECENZE: Samsung Galaxy A70 – Střední třída dospěla, do akce jde 25W nabíjení

RECENZE: Samsung Galaxy A70 – Střední třída dospěla, do akce jde 25W nabíjení

** Testujeme letošní druhý nejvybavenější model řady Galaxy A ** Super AMOLED displej narostl do větších rozměrů a trochu zasáhl i do poměrů stran displeje ** Vůbec poprvé jsme se u Samsungu dočkali 25W kabelového nabíjení

Martin Chroust | 16

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 125

RECENZE: Redmi 7 — když dáte Xiaomi vale, ale to dobré z něj si necháte

RECENZE: Redmi 7 — když dáte Xiaomi vale, ale to dobré z něj si necháte

** Oficiálně to sice není Xiaomi, ale poměr cena/výkon má skvělý ** Dobrá výdrž, pěkné fotky a spolehlivá čtečka jsou hlavní zbraně ** Zklame horší odladěnost prostředí a slabší výsledky videa

Jakub Vrbacký | 18