Webový iCloud je nově dostupný nejen pro iOS, ale i zařízení s Androidem

Apple konečně spustil podporu své služby iCloud i na mobilních zařízeních. Svá data tak můžete pohodlně spravovat bez nutnosti využít jakoukoli aplikaci, a to nejen na iPhonech a iPadech, ale i telefonech a tabletech s Androidem.

Do svého iCloudového účtu se tak plnohodnotně přihlásíte v prostředí používaného mobilního internetového prohlížeče. Dostanete zde k dispozici nástroje Fotky, Poznámky, Najít iPhone ale i Připomínky, pokud je používáte. Nechybí ani základní nastavení vašeho účtu. Poznámky a Připomínky můžete zadávat nové a editovat stávající, stejně jako sdílet, mazat a jinak pracovat s fotkami na iCloudu.

Nejzajímavějším faktem je zde to, že ve fotkách najdete nabídku Nahrát. Díky ní tak můžete do iCloudu nahrát fotografie i z jakéhokoli zařízení s Androidem. Tímto krokem se tak Apple zase o něco více otevírá uživatelům konkurenční platformy (v Google Play už najdete aplikaci Apple Music), kteří např. používají více zařízení od více výrobců, nebo těm, kteří používají soukromé a firemní zařízení zároveň.

Diskuze (9) Další článek: Rakuten Mini je maličký telefonek od majitelů Viberu. Váží jen 80 gramů

Témata článku: iPhone, Android, Aplikace, iOS, Cloud, Apple Music, Záloha, Zařízení, ICloud, Web


Určitě si přečtěte