WhatsApp následuje trendy. Od března nabízí zobrazení v tmavém režimu

Tmavý režim neboli Dark Mode je často využívanou funkcí jednotlivých aplikací nebo i celých uživatelských prostředí v mobilech. Nyní se k nim přidává také oblíbený „kecálek“ WhatsApp. Tvůrce poukazuje zejména na fakt, že u komunikačních aplikací, které používáme v průběhu celého dne včetně večerních hodin, je nežádoucí, aby do tmy zářily pronikavým světlem.

Při návrhu tmavého režimu se WhatsApp soustředil na dobrou čitelnost a volbu barev, která má blízko Dark Modu na obou hlavních platformách Android a iOS. Druhým hlavním požadavkem na vývojáře byla správná hierarchie informací – ty nejdůležitější mají uživatele „udeřit do očí“, další nemusí být tak výrazné.

2 miliardy uživatelů po celém světě

Tmavý režim WhatsApp je už v tuto chvíli dostupný pro oba hlavní operační systémy, u Androidu 10 a iOS 13 se aplikace ztmaví podle zvoleného Dark Modu v celém prostředí telefonu, u staršího Androidu 9 je možné téma změnit přímo v nastavení aplikace WhatsApp.

Americký WhatsApp je aktuálně nejrozšířenější platforma pro mobilní komunikaci. V únoru 2020 aplikaci aktivně používaly 2 miliardy uživatelů po celém světě. Na rozdíl od největšího konkurenta Messengeru je účet WhatsApp vázán na telefonní číslo. Obě aplikace patří americkému Facebooku. Třetí je podle počtu uživatelů čínský WeChat.

Diskuze (25) Další článek: Lady Gaga má nový klip. Je plný šílených kostýmů a natočený pouze iPhonem

Témata článku: Android, Mobilní aplikace, Aplikace, Facebook, WhatsApp, iOS, Messenger, Dark mode, Tmavý režim, WeChat, Zobrazení, Platforma, Režim, Uživatelé, Miliarda uživatelů


Určitě si přečtěte