WinCE 2.0 dobývají území Javy

Sun argumentuje tenkostí a jednoduchostí Javy, aby ji prosadil do zařízení, kde není potřeba více...
Sun argumentuje tenkostí a jednoduchostí Javy, aby ji prosadil do zařízení, kde není potřeba více než několik funkcí – telefony, jednoduché diáře, navigační zařízení do aut a další. Window CE najdeme hlavně v počítačích do dlaně (HPC). Microsoft však útočí i do oblasti jednoduchých zařízení, kde chce uplatnit operační systém Windows CE 2.0.

Prvním z nich je diář téměř shodný s PalmPilotem od 3Comu, jen s tím rozdílem, že na něm poběží WinCE – zařízení nese hypermoderní jméno InfoGear. Hlavní rozdíl mezi PalmPilotem a InfoGearem je ve windowsovém prostředí shodným s HPC (handheld PC). Majitelé HPC však preferují komfort obsluhy (klávesnice a tudíž větší velikost) na úkor přenositelnosti (InfoGear nemá klávesnici, ovládá se dotykovým perem).

Dalším zařízením je InfoVehicle AutoPC od Samsungu – rozšiřujícím komfort auta o navigační systém, ovládání hlasem (doposud však nikoli řídit auto hlasem, ale nechat si přečíst e-mail nebo vytočit telefonní číslo hlasovým povelem). InfoVehicle se začne prodávat ve druhém čtvrtletí za 900 dolarů.

Třetím novým zařízením s WinCE, tentokrát již podle marketingových prohlášeních Sunu jako "stvořeným" pro Javu, je telefon s faxovými a e-mailovými schopnostmi SCS-100 SmartPhone. Zdá se, že WinCE jsou velmi přizpůsobivými – a hlavně na rozdíl od Javy reálně fungují (balíček aplikací v Javě Lotus eSuite stále ještě není na trhu).

Témata článku: Software pro mobily, Software pro PC

Určitě si přečtěte

Program Upcycling dá druhý život odloženým telefonům. Třeba mohou vydělávat těžbou Bitcoinu

Program Upcycling dá druhý život odloženým telefonům. Třeba mohou vydělávat těžbou Bitcoinu

** Máte starší telefon který nepoužíváte? Nevyhazujte jej. ** S projekty UpCycling mu můžete dát nový smysl. ** Může z něj být třeba herní konzole, kamerový systém či stroj na těžbu Bitcoinu

5.  11.  2017 | Miksa Martin | 2

Co bychom chtěli od nového Microsoft Office?

Co bychom chtěli od nového Microsoft Office?

** Microsoft chystá novou verzi Office ** Co bychom od něj chtěli my? ** Jak by měly vypadat jeho součásti?

29.  10.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 4

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

9.  10.  2017 | Láska Jan | 2