WinCE 2.0 dobývají území Javy

Sun argumentuje tenkostí a jednoduchostí Javy, aby ji prosadil do zařízení, kde není potřeba více...
Sun argumentuje tenkostí a jednoduchostí Javy, aby ji prosadil do zařízení, kde není potřeba více než několik funkcí – telefony, jednoduché diáře, navigační zařízení do aut a další. Window CE najdeme hlavně v počítačích do dlaně (HPC). Microsoft však útočí i do oblasti jednoduchých zařízení, kde chce uplatnit operační systém Windows CE 2.0.

Prvním z nich je diář téměř shodný s PalmPilotem od 3Comu, jen s tím rozdílem, že na něm poběží WinCE – zařízení nese hypermoderní jméno InfoGear. Hlavní rozdíl mezi PalmPilotem a InfoGearem je ve windowsovém prostředí shodným s HPC (handheld PC). Majitelé HPC však preferují komfort obsluhy (klávesnice a tudíž větší velikost) na úkor přenositelnosti (InfoGear nemá klávesnici, ovládá se dotykovým perem).

Dalším zařízením je InfoVehicle AutoPC od Samsungu – rozšiřujícím komfort auta o navigační systém, ovládání hlasem (doposud však nikoli řídit auto hlasem, ale nechat si přečíst e-mail nebo vytočit telefonní číslo hlasovým povelem). InfoVehicle se začne prodávat ve druhém čtvrtletí za 900 dolarů.

Třetím novým zařízením s WinCE, tentokrát již podle marketingových prohlášeních Sunu jako "stvořeným" pro Javu, je telefon s faxovými a e-mailovými schopnostmi SCS-100 SmartPhone. Zdá se, že WinCE jsou velmi přizpůsobivými – a hlavně na rozdíl od Javy reálně fungují (balíček aplikací v Javě Lotus eSuite stále ještě není na trhu).

Témata článku: Software pro mobily, Software pro PC

Určitě si přečtěte

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

9.  10.  2017 | Láska Jan | 2

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

** Od představení Androidu 8.0 Oreo uběhl více než měsíc ** Jak zareagovali výrobci a které telefony se něj mohou těšit? ** Začněmě hezky podle abecedy.

28.  9.  2017 | Miksa Martin | 8

CCleaner: Ještě větší průšvih, než jsme si mysleli

CCleaner: Ještě větší průšvih, než jsme si mysleli

** Nejprve to vypadalo jako vážný, ale jen izolovaný problém ** Pak se to nafouklo do obřích rozměrů ** CCLeaner má problém a Avast ostudu

24.  9.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 27

Jak udělat Wi-Fi hotspot z počítače

Jak udělat Wi-Fi hotspot z počítače

28.  8.  2017 | Kůžel Filip | 15