Windows 10 umí nové triky: Reagovat na notifikace a ovládat hudbu v mobilu

Aplikace Váš telefon je součástí Windows 10 s slouží k propojení smartphonu s počítačem. Od prostého přenášení fotografií se posunula k užitečnému pomocníkovi a nově se naučí i reagovat na příchozí notifikace. Ve výhledu jsou i další novinky.

Aplikace sice zobrazí notifikace, mohli jste je smazat, což se projevilo i na smartphonu, ale nešlo na ně reagovat. To se mění, Microsoft přidal interakci, na příchozí zprávy je možné rovnou odepsat. Tedy s předpokladem, že takovou reakci dovoluje i notifikace v mobilu (ale to je dnes standard). Společně s tím přišla i podpora ovládání hudby z telefonu, kdy se ve spodním rohu aplikace objeví miniaturní přehrávač.

Microsoft připravuje další novinky. V následujících měsících by měla přijít podpora režimu vždy navrchu, který nedávno získala i kalkulačka. Díky tomu bude možné si udržet SMS konverzaci nad dalšími otevřenými okny a mít ji tak vždy po ruce. Také se pracuje na možnosti kopírovat text z přijatých fotografií – tedy něco podobného, co umí třeba Google Lens. Informoval o tom web Windows Latest.

Obě novinky mají být dostupné pro všechny uživatele, stejně jako možnost volání. To ale neplatí o možnosti vzdáleně ovládat telefon – tato funkce je stále omezena na vybrané modely telefonů.

Váš názor Další článek: Velký únik specifikací Samsungu Galaxy Fold 2. S Pen bude zřejmě chybět

Témata článku: Android, Windows, Aplikace, Google Lens, SMS, Počítače, Notifikace, Mobil, Nový trik, Telefon, Novinka, Trik, Hudba


Určitě si přečtěte