Windows CE 2.0 přede dveřmi

Nová verze Windows CE by měla být k dispozici už koncem měsíce září; očekává se, že bude uvedena na...
Nová verze Windows CE by měla být k dispozici už koncem měsíce září; očekává se, že bude uvedena na kongresu Embedded Systems Conference, kterého se tradičně zúčastní výrobci kapesních počítačů. S novou verzí hodlá Microsoft odpovídat především na výhrady vznášené k verzi první, a pochopitelně se bude snažit o větší konkurenci Javy. Poprvé budou Windows CE 2.0 podporovat barevné zobrazení, větší šíři různých rozlišení, síťové schopnosti a architekturu s čipy od Intelu. To by v důsledku mělo vést k větší segmentaci trhu, která je již cítit: desítky výrobců se snaží na něm nalézt nejrůznější díry a výsledkem je (už teď v dětských letech kapesních počítačů) neuvěřitelně široká škála těchto zařízení, či alespoň pokusů o ně. Viditelný trend ale není směrem k nejjednodušším zařízením typu "inteligentních hlídačů osvětlení", ale naopak k výkonným a nákladným strojům s cenou i vlastnostmi odpovídajícími subnotebookům.

Současně s touto zprávou přišlo i oznámení firmy Sharp, který bude rovněž vyrábět počítače s Windows CE. Na firmu Sharp se už dloho čekalo – firma byla jedním z posledních počítačových či elektronických gigantů, který dosud do tohoto oboru nevstoupil.

Témata článku: Software pro mobily, Software pro PC

Určitě si přečtěte

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

9.  10.  2017 | Láska Jan | 2

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

** Od představení Androidu 8.0 Oreo uběhl více než měsíc ** Jak zareagovali výrobci a které telefony se něj mohou těšit? ** Začněmě hezky podle abecedy.

28.  9.  2017 | Miksa Martin | 8

CCleaner: Ještě větší průšvih, než jsme si mysleli

CCleaner: Ještě větší průšvih, než jsme si mysleli

** Nejprve to vypadalo jako vážný, ale jen izolovaný problém ** Pak se to nafouklo do obřích rozměrů ** CCLeaner má problém a Avast ostudu

24.  9.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 27

Jak udělat Wi-Fi hotspot z počítače

Jak udělat Wi-Fi hotspot z počítače

28.  8.  2017 | Kůžel Filip | 15


komerční sdělení

Komerční sdělení