Windows CE 2.0 přede dveřmi

Nová verze Windows CE by měla být k dispozici už koncem měsíce září; očekává se, že bude uvedena na...
Nová verze Windows CE by měla být k dispozici už koncem měsíce září; očekává se, že bude uvedena na kongresu Embedded Systems Conference, kterého se tradičně zúčastní výrobci kapesních počítačů. S novou verzí hodlá Microsoft odpovídat především na výhrady vznášené k verzi první, a pochopitelně se bude snažit o větší konkurenci Javy. Poprvé budou Windows CE 2.0 podporovat barevné zobrazení, větší šíři různých rozlišení, síťové schopnosti a architekturu s čipy od Intelu. To by v důsledku mělo vést k větší segmentaci trhu, která je již cítit: desítky výrobců se snaží na něm nalézt nejrůznější díry a výsledkem je (už teď v dětských letech kapesních počítačů) neuvěřitelně široká škála těchto zařízení, či alespoň pokusů o ně. Viditelný trend ale není směrem k nejjednodušším zařízením typu "inteligentních hlídačů osvětlení", ale naopak k výkonným a nákladným strojům s cenou i vlastnostmi odpovídajícími subnotebookům.

Současně s touto zprávou přišlo i oznámení firmy Sharp, který bude rovněž vyrábět počítače s Windows CE. Na firmu Sharp se už dloho čekalo – firma byla jedním z posledních počítačových či elektronických gigantů, který dosud do tohoto oboru nevstoupil.

Témata článku: Software pro mobily, Software pro PC, Barevné zobrazení

Určitě si přečtěte

Program Upcycling dá druhý život odloženým telefonům. Třeba mohou vydělávat těžbou Bitcoinu

Program Upcycling dá druhý život odloženým telefonům. Třeba mohou vydělávat těžbou Bitcoinu

** Máte starší telefon který nepoužíváte? Nevyhazujte jej. ** S projekty UpCycling mu můžete dát nový smysl. ** Může z něj být třeba herní konzole, kamerový systém či stroj na těžbu Bitcoinu

5.  11.  2017 | Miksa Martin | 2

Co bychom chtěli od nového Microsoft Office?

Co bychom chtěli od nového Microsoft Office?

** Microsoft chystá novou verzi Office ** Co bychom od něj chtěli my? ** Jak by měly vypadat jeho součásti?

29.  10.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 4

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

9.  10.  2017 | Láska Jan | 2