Windows CE 2.0 přede dveřmi

Nová verze Windows CE by měla být k dispozici už koncem měsíce září; očekává se, že bude uvedena na...
Windows CE 2.0 přede dveřmi
Nová verze Windows CE by měla být k dispozici už koncem měsíce září; očekává se, že bude uvedena na kongresu Embedded Systems Conference, kterého se tradičně zúčastní výrobci kapesních počítačů. S novou verzí hodlá Microsoft odpovídat především na výhrady vznášené k verzi první, a pochopitelně se bude snažit o větší konkurenci Javy. Poprvé budou Windows CE 2.0 podporovat barevné zobrazení, větší šíři různých rozlišení, síťové schopnosti a architekturu s čipy od Intelu. To by v důsledku mělo vést k větší segmentaci trhu, která je již cítit: desítky výrobců se snaží na něm nalézt nejrůznější díry a výsledkem je (už teď v dětských letech kapesních počítačů) neuvěřitelně široká škála těchto zařízení, či alespoň pokusů o ně. Viditelný trend ale není směrem k nejjednodušším zařízením typu "inteligentních hlídačů osvětlení", ale naopak k výkonným a nákladným strojům s cenou i vlastnostmi odpovídajícími subnotebookům.

Současně s touto zprávou přišlo i oznámení firmy Sharp, který bude rovněž vyrábět počítače s Windows CE. Na firmu Sharp se už dloho čekalo – firma byla jedním z posledních počítačových či elektronických gigantů, který dosud do tohoto oboru nevstoupil.

Témata článku: Software pro mobily, Software pro PC

Určitě si přečtěte

Android v srpnu 2017: Nougat na cestě k růstu

Android v srpnu 2017: Nougat na cestě k růstu

10.  8.  2017 | Láska Jan | 30

Apple iOS 11: velké grafické změny a pár šikovných vychytávek [vyzkoušeno]

Apple iOS 11: velké grafické změny a pár šikovných vychytávek [vyzkoušeno]

** Vyzkoušeli jsme první veřejnou betu iOS 11 ** Jaké novinky a změny systém přináší ? ** Vyplatí se aktualizovat nyní, nebo počkat na finální verzi?

4.  7.  2017 | Miksa Martin | 82


komerční sdělení

Komerční sdělení