Windows Mobile: další dávka programů, i těch zdarma

Mezi novými programy pro Windows Mobile se objevilo několik aplikací pro úpravu obrazovky Dnes. A příznivci freewaru si také přijdou na své.

Multi Desk 1.07

Pro Windows Mobile existuje nespočetné množství pluginů, kterými si můžete obohatit svou obrazovku Dnes. Pokud celkové rozměry aplikovaných pluginů překročí velikost displeje, objeví se na něm rolovací lišta, díky které se můžete po obrazovce posouvat. Osobně mi takové rozložení nepřijde moc efektní; pokud se mnou sdílíte stejný názor, určitě vám přijde vhod utilita Multi Desk od společnosti V2R Software, která umí vytvořit několik virtuálních obrazovek, mezi kterými se lze jednoduše přepínat.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ovládání pluginu; Konfigurace

Po nainstalování Mutli Desku je potřeba provést prvotní konfiguraci, ve které si nastavíte počet virtuálních obrazovek Dnes a vyberete pluginy, které se budou na jednotlivých záložkách zobrazovat. Záložky od sebe můžete odlišit i rozdílným schémátkem; výrobce jich navíc několik připravil již v základu, další si můžete stáhnout z oficiálních stránek. Po nastavení přibude na obrazovce Dnes nový plugin, ze kterého se můžete snadno přepínat mezi virtuálními položkami. Multi Desk je nenáročný na paměť, postačí mu půl megabajtu volné RAM.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Virtuální obrazovky Dnes

Demoverze je omezena na možnost používat pouze dvě virtuální obrazovky Dnes, po 14 dnech navíc aplikace přestane fungovat. Multi Desk je kompatibilní se všemi PocketPC s Windows Mobile 5.0 a 6, optimalizovaný je jak pro klasická QVGA rozlišení, tak i VGA a Square displeje.

Výrobce: V2R SoftwareCena: 13 USD
Kompatibilita: Windows Mobile 5.0/6 pro PocketPC
Download: Verze 1.07

 


 

FluidPDF 1.1

Pokud potřebujete přímo ve vašem Smartphonu či PocketPC zařízení vytvářet PDF soubory, vyzkoušejte aplikaci FluidPDF, která si s převodem poradí na výbornou. Problémy ji nedělá ani vytvoření složitějších dokumentů, které můžete obohatit o vlastní obrázky nebo zvukové poznámky. V případě potřeby je navíc možné vytvářet šifrované PDF soubory.

Klepněte pro větší obrázek

Pro spuštění programu je vyžadováno rozhraní .Net Compact Framework 2.0, které je standardně obsaženo v operačním systému Windows Mobile 6, do nižších verzí je potřeba jej doinstalovat.

Výrobce: Rain Effect
Cena:
20 USD
Kompatibilita: Windows Mobile 5.0/6 pro PocketPC a Smartphone
Download: verze 1.1 pro PocketPC / Smartphone, .NET Compact Framework 2.0

 


 

Calendar Bar 2.0

Pluginů zobrazujících aktuální položky z Kalendáře existuje pro Windows Mobile PocketPC celá řada. Dnes si představíme Calendar Bar, který oproti klasickému pluginu přináší několik zajímavých vylepšení, a na obrazovce Dnes mnoho místa nezabere. Calendar Bar nabízí dva zobrazovací režimy, mezi kterými se můžete jednoduše přepínat. 

Klepněte pro větší obrázek

V prvním režimu můžete procházet až 50 nadcházejících událostí z Kalendáře, v druhém vidíte měsíční náhled. Plugin je možné používat na všech PocketPC s Windows Mobile 2003 a vyšší. 

Výrobce: OmegaOneCena: 10 USD
Kompatibilita: Windows Mobile 2003/SE, 5.0, 6 pro PocketPC
Download: Verze 2.0 pro PocketPC

 


 

NullKeyboard 1.0

Pokud používáte PocketPC s hardwarovou klávesnicí, pravděpodobně vás při psaní nebo brouzdání na internetu občas vyruší vyskakující softwarová klávesnice. Pomocí NullKeyboard se klávesnice snadno zbavíte. Po nainstalování se v systému objeví nová klávesnice, která však na displeji nezabírá vůbec žádné místo; nic nikde nevyskakuje a vy můžete nerušeně psát. Utilita je dostupná pro všechna PocketPC s Windows Mobile 2002 a vyšší a je šířena jako freeware.

Klepněte pro větší obrázek 
Neviditelná softwarová klávesnice

Výrobce: BeemerCena: zdarma
Kompatibilita: Windows Mobile 2002, 2003/SE, 5.0, 6 pro PocketPC
Download: Verze pro WM2002, verze pro WM2003 a vyšší

 


 

XScale Monitor

Od stejného autora jako předchozí aplikace pochází také Xscale Monitor, se kterým můžete monitorovat aktuální zatížení procesoru, jeho frekvenci, stav baterie a její spotřebu a také stav volné paměti. Podle názvu programu by se mohlo zdát, že funguje pouze s Intel Xscale procesory, ale není tomu tak; autor připravil také verzi pro procesory TI OMAP.

Klepněte pro větší obrázekZjistěte o svém procesoru maximum

Výrobce: Beemer
Cena:
zdarma
Kompatibilita: Windows Mobile 2003/SE, 5.0, 6 pro PocketPC
Download: verze pro PocketPC s procesory Intel Xscale, verze pro TI OMAP

 


 

XIIZeal

XIIZeal je konverze akční letecké hry, kterou budou znát především majitelé konzole PlayStation 2. Jedná se o hru podobného typu jako například legendární Sky Force, i zde se tedy setkáte s velkým množstvím nepřátel, kteří na vás budou číhat v celkem osmi levelech. Na konci každého levelu budete navíc muset čelit zákeřnému bossovi. Kromě vyvážené hratelnosti dokáže hra zaujmout i propracovaným systémem ovládání a povedeným hudebním doprovodem. Hra je určena pro všechna PocketPC s Windows Mobile 2003 a vyšší. 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Výrobce: Eurosoft International
Cena:
15 USD
Kompatibilita: Windows Mobile 2003/SE, 5.0, 6 pro PocketPC
Download: Verze 1.0

 


 

Project GD

Pokud se vám nechce utrácet za předchozí titul, můžete vyzkoušet freeware hru Project GD, ve které se octnete v roli bojové rakety, se kterou budete brouzdat nekonečný vesmír a likvidovat nelítostné nepřátele.

Klepněte pro větší obrázek 

Výrobce: CClubCena: zdarma
Kompatibilita: Windows Mobile 2003/SE, 5.0, 6 pro PocketPC
Download: Verze 4.0

Váš názor Další článek: Nové iGo 8 už příští týden

Témata článku: Windows, Smartphony, Software pro mobily, Zdarma, Windows Mobile, Mobil, Předchozí aplikace, Program


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21