Windows Mobile: Freeware, který zaujal (11)

Kde že jste slyšeli, že ani kuře zadarmo nehrabe? Máme pro vás dnes hned čtyři dobré důkazy, že to není pravda.

Software-týden nám uběhl jako voda a opět se shledáváme u dalšího dílu seriálu o zajímavých titulech z freewarové sekce downloads. Začneme pěkně zostra - freewarovým slovníkem Pocket Dictionary. Pokud na svém PDA chystáte novou synchronizaci, jistě vám přijde vhod PocketOutlook Eraser, jenž umí kompletně odmazat agendu. Pracujete-li s HTML, pak si nenechte ujít elegantní editor PocketHTML.Net. A pro příznivce SMS komunikace tu ještě na závěr máme program Insert Contacts vkládající čísla jiných kontaktů do SMS zpráv.

Pocket Dictionary

Když se řekne "kapesní digitální slovník", nemusí to ještě nutně znamenat komerční produkt v ceně mnoha tisíc korun. Rozhraní programu poskytuje přístup ke dvěma desítkám již existujících slovníků s více než 2 500 000 slov. Převládajícími jazyky jsou samozřejmě ty západnější, pokud ovšem ovládáte angličtinu, domluvíte se i v mnoha dalších zemích. Pocket Dictionary je určen minimálně pro Windows Mobile 2003 (nebo lepší) a k běhu vyžaduje i .NET CF knihovny. Samotná aplikace si vyžádá prostor o velikosti 4,38 MB, komplet se všemi slovníky je to ale 34,8 MB. A jaké slovníky zde vlastně nalezneme? Na prvním místě je to rozhodně Anglicko-německý (437 868 slov), dále francouzský (168 603), maďarský (63 183 slov), italský (73 361 slov), lékařský (9 270 slov), portugalský (194 639 slov), španělský (237 140 slov), oxfordský (182 688 slov) a ještě mnoho dalších. Mimochodem, slovníky, které vás nezajímají, můžete po instalaci smazat ze složky Dictionary.

Klepněte pro větší obrázek    

Hodnocení: 5/5
Stáhnout


 
PocketOutlook Eraser

Program PocketOutlook Eraser umí z PIM databází vymazat všechny schůzky, kontakty a úkoly. Je to užitečné zejména tehdy, když chceme naše zařízení znovu spárovat s desktopovým Outlookem. Pokud vše nesmažeme, budou všechny položky sloučeny, což je často nežádoucí. Také pozor na situaci, kdy se stejná položka nachází na PDA i na desktopu! Tyto po spárování totiž nesynchronizují. Praktická utilitka o velikosti 136 kB běží ve WM 5.0+ prostředí za podpory .NET CF v2.0 SP2. Po instalaci se nenechte zmást chybějící ikonou a spusťte program přímo zvolením Programs > PocketOutlook Eraser > PocketOutlook Eraser.exe.

Klepněte pro větší obrázek  

Hodnocení: 3/5
Stáhnout


 
PocketHTML.Net

Editor PocketHTML.Net je určen pro změnu i návrh HTML stránek, jejichž editaci se snaží maximálně zpříjemnit. Důraz je kladen zejména na rychlé zadávání tagů, které není nutno psát neustále dokola. Za zmínku stojí i funkce Quick Tag umožňující nastavit si ty skutečně nejpoužívanější tagy na tlačítka. Program plně podporuje vyhledávání i nahrazování textu. Autor pamatoval i na automatické odsazování. Zabudován je také HTML prohlížeč pro rychlý náhled hotové práce. PocketHTML.Net se spokojí s libovolným Pocket PC a .NET CF.

Klepněte pro větší obrázek  

Hodnocení: 4/5
Stáhnout


 
Insert Contacts

Jednoduchá utilitka pro všechny majitele Windows Mobile komunikátorů. Co umí? S jejím použitím lze do psané SMSky vložit číslo z jiného kontaktu. A proč vlastně vznikla? Protože při posílání kontaktu skrze vCard jej druhá strana často záhadně neobdrží. Aplikace k běhu vyžaduje Windows Mobile 5.0+ a .NET CF v2.0.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 3/5
Stáhnout
 

Klepněte pro větší obrázek

Váš názor Další článek: Mobility 4/08 – jak koupit levně mobil v zahraničí

Témata článku: Windows, Smartphony, Software pro mobily, Mobil, Windows Mobile, Jednoduchá utilitka, Free

Určitě si přečtěte