Windows Mobile: Freeware, který zaujal (13)

Dnes to bude samá praktická pomůcka: komprimace, e-mailový klient, záznam GPS tras na internet a pomocník na nákupy.

Software Týden nám uběhl jako voda a opět se shledáváme u dalšího dílu seriálu o zajímavých titulech z freewarové sekce downloads. Jako první se nám představí mobilní verze komprimačního programu Pocket RAR. Pro příznivce alternativ tu máme e-mailového klienta QMAIL. Do třetice jsme pro vás připravili BikeTrack zaznamenávající naši GPS polohu na Internet. A dnešní přehled freewaru uzavřeme s programem HandyShopper; tím nejlepším společníkem pro nákupy, jakého si jeden může přát.

Pocket RAR

Mezi uživateli stolních PC patrně není osoby, která by neznala alespoň jeden komprimační program. Zatímco začátečníci a běžní uživatelé se obvykle omezují na dnes již překonaný ZIP, pokročilejší znají i výkonnější alternativy (RARy mívají o 8-30 % menší výsledný soubor). A právě jednou z nich je také program Pocket RAR Eugene Roshala. Tato verze se spokojí již s Windows CE (Pocket PC 2002) a také velikost instalačního souboru 264 kB není nic, s čím by bylo třeba si dělat hlavu. S ohledem na omezení mobilní platformy sice kapesní verze nenabízí všechny vlastnosti plnohodnotného WinRARu, ovšem ty nejdůležitější zde nechybí. Archivy RAR a ZIP zde můžeme procházet, vytvářet a rovněž v nich i mazat.

Klepněte pro větší obrázek  

Hodnocení: 5/5
Stáhnout


 
QMAIL

Pokud patříte mezi liberální majitele PPC, kteří se nebrání ničemu novému a nelpí na používání vestavěných aplikací, máme pro vás dnes jednu zajímavou alternativu k Pocket Outlooku. Jmenuje se QMAIL a do jeho 2MB velikosti se autorovi podařilo vtěsnat skutečně ohromné množství praktických vlastností. E-mailový klient Qmail podporuje POP3, SMTP, IMAP4, NNTP, RSS a Atom. Dále prohlížení HTML, filtrování zpráv, S/MIME, SSL/STARTTLS a řadu dalších funkcí. QMAIL sice oficiálně vyžaduje Windows Mobile 5.0 a novější, ovšem vzhledem k jeho spustitelnému souboru pro XScale procesory by čistě teoreticky mohl běhat i na WM 2003 (SE)...

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 4/5
Stáhnout


 
BikeTrack

Maličkatá aplikace, která umožní všem, komu to dovolíte, najít si online vaši polohu. Jak to funguje? Nejprve si vytvoříte účet na samostatných stránkách. Poté již stačí vlastnit GPSku a spustit aplikaci BikeTrack, která proměří naši GPS polohu a odešle tato data na Bike server. Na webu si pak následně můžeme prohlédnout svoje cesty a pochopitelně i aktuální pozici. BikeTrack má velikost 9 kB v podobě ZIPnutého souboru a oficiálně vyžaduje Windows Mobile 5.0.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 4/5
Stáhnout


 
HandyShopper

HandyShopper je perfektním kusem softwaru pro osoby stále zapomínající koupit to či ono. Nákupních lístků si zde můžeme vytvořit, kolik jen uznáme za vhodné. Program počítá s ovládáním v jediné ruce, není tak nutno pro základní operace vytahovat stylus. Aplikace si dokonce pamatuje, co jsme kupovali posledně a nabídne nám k využití již zadané položky i při dalším nákupu. Nechybí ani pokročilé funkce typu poznámky k produktům, informace, kde se zboží nachází a něco dalších věcí.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 4/5
Stáhnout

Klepněte pro větší obrázek

Diskuze (1) Další článek: Samsung uvádí: 10 optických klamů během dvou minut (video)

Témata článku: Windows, Smartphony, Software pro mobily, Windows Mobile, Free, Mobil, Dnešní přehled


Určitě si přečtěte

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

** Špička portfolia Huawei nepřipouští žádné kompromisy ** Má atraktivní, zapamatovatelný design a spoustu výkonu ** Hlavním lákadlem je unikátní fotoaparát Leica se třemi objektivy

Jan Láska | 70

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39