Windows Mobile: Freeware, který zaujal (13)

Dnes to bude samá praktická pomůcka: komprimace, e-mailový klient, záznam GPS tras na internet a pomocník na nákupy.

Software Týden nám uběhl jako voda a opět se shledáváme u dalšího dílu seriálu o zajímavých titulech z freewarové sekce downloads. Jako první se nám představí mobilní verze komprimačního programu Pocket RAR. Pro příznivce alternativ tu máme e-mailového klienta QMAIL. Do třetice jsme pro vás připravili BikeTrack zaznamenávající naši GPS polohu na Internet. A dnešní přehled freewaru uzavřeme s programem HandyShopper; tím nejlepším společníkem pro nákupy, jakého si jeden může přát.

Pocket RAR

Mezi uživateli stolních PC patrně není osoby, která by neznala alespoň jeden komprimační program. Zatímco začátečníci a běžní uživatelé se obvykle omezují na dnes již překonaný ZIP, pokročilejší znají i výkonnější alternativy (RARy mívají o 8-30 % menší výsledný soubor). A právě jednou z nich je také program Pocket RAR Eugene Roshala. Tato verze se spokojí již s Windows CE (Pocket PC 2002) a také velikost instalačního souboru 264 kB není nic, s čím by bylo třeba si dělat hlavu. S ohledem na omezení mobilní platformy sice kapesní verze nenabízí všechny vlastnosti plnohodnotného WinRARu, ovšem ty nejdůležitější zde nechybí. Archivy RAR a ZIP zde můžeme procházet, vytvářet a rovněž v nich i mazat.

Klepněte pro větší obrázek  

Hodnocení: 5/5
Stáhnout


 
QMAIL

Pokud patříte mezi liberální majitele PPC, kteří se nebrání ničemu novému a nelpí na používání vestavěných aplikací, máme pro vás dnes jednu zajímavou alternativu k Pocket Outlooku. Jmenuje se QMAIL a do jeho 2MB velikosti se autorovi podařilo vtěsnat skutečně ohromné množství praktických vlastností. E-mailový klient Qmail podporuje POP3, SMTP, IMAP4, NNTP, RSS a Atom. Dále prohlížení HTML, filtrování zpráv, S/MIME, SSL/STARTTLS a řadu dalších funkcí. QMAIL sice oficiálně vyžaduje Windows Mobile 5.0 a novější, ovšem vzhledem k jeho spustitelnému souboru pro XScale procesory by čistě teoreticky mohl běhat i na WM 2003 (SE)...

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 4/5
Stáhnout


 
BikeTrack

Maličkatá aplikace, která umožní všem, komu to dovolíte, najít si online vaši polohu. Jak to funguje? Nejprve si vytvoříte účet na samostatných stránkách. Poté již stačí vlastnit GPSku a spustit aplikaci BikeTrack, která proměří naši GPS polohu a odešle tato data na Bike server. Na webu si pak následně můžeme prohlédnout svoje cesty a pochopitelně i aktuální pozici. BikeTrack má velikost 9 kB v podobě ZIPnutého souboru a oficiálně vyžaduje Windows Mobile 5.0.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 4/5
Stáhnout


 
HandyShopper

HandyShopper je perfektním kusem softwaru pro osoby stále zapomínající koupit to či ono. Nákupních lístků si zde můžeme vytvořit, kolik jen uznáme za vhodné. Program počítá s ovládáním v jediné ruce, není tak nutno pro základní operace vytahovat stylus. Aplikace si dokonce pamatuje, co jsme kupovali posledně a nabídne nám k využití již zadané položky i při dalším nákupu. Nechybí ani pokročilé funkce typu poznámky k produktům, informace, kde se zboží nachází a něco dalších věcí.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 4/5
Stáhnout

Klepněte pro větší obrázek

Témata článku: Windows, Smartphony, Software pro mobily, Windows Mobile, Mobil

Určitě si přečtěte

Jak dostat hudbu do iPhonu a neplatit za to

Jak dostat hudbu do iPhonu a neplatit za to

** iTunes už není taková hrůza, mp3 skrz něj totiž prohnat musíte ** Máte-li sbírku CD z dob minulých, můžete je poslouchat i v iPhonu ** Otázka je, zda vám všechna ta námaha stojí za 149 Kč měsíčně...

Dnes | Pospíšil Aleš | 1

Huawei Mate 10: Se špičkovým hardwarem a umělou inteligencí na palubě

Huawei Mate 10: Se špičkovým hardwarem a umělou inteligencí na palubě

** Huawei dělá krok do budoucnosti, Mate 10 má koprocesor pro umělou inteligenci. ** Modely jsou tři, všechny jsme je v Mnichově vyzkoušeli. ** Rozptyl cen je značný: 10 až 21 tisíc, a to nepočítáme Porsche design.

Včera | Láska Jan, Miksa Martin | 57

Tak nám zabili mobilní Windows

Tak nám zabili mobilní Windows

** Mobilní Windows a lumie umíraly už několik let ** Teď to přiznal i samotný Microsoft ** Už s nimi nepočítá, průšvih to ale není

15.  10.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 84


komerční sdělení

Komerční sdělení