Windows Mobile: Freeware, který zaujal (16)

Dnes se vyznáme v městské dopravě, zkrotíme Wi-Fi, usnadníme život bateriím a pošleme zvuk přes modrý zub.

Týden nám uběhl jako voda a opět se shledáváme u dalšího dílu seriálu o zajímavých titulech z freewarové sekce downloads. Svoje kapsy dnes můžete obohatit o program Metro obsahující jízdní řád MHD mnoha světových metropolí (dokonce i pár měst ČR). Pro lovce wi-fi signálu tu máme PeekPocket s exportem informací. Do třetice se můžete těšit na velmi praktickou utilitku BlackMe, která zajistí, že se u činností nevyžadujících LCD zbytečně nebude vybíjet akumulátor. A pro příznivce bezdrátového poslechu ještě nabízíme BtMusic, který přesměruje audio na BT headset či sluchátka.

Metro

Nehynoucí hit mobilní freewarové scény se dočkal opět další verze. Titul disponuje interní databází obsahující jízdní řády pro více než 400 světových metropolí. A ano, najdeme tu i ČR (Praha, Brno, Hradec Králové, České Budějovice, ... ). Program umožňuje nosit s sebou pouze data, která opravdu potřebujeme (nakonec nač tahat při výletu do Mexika Argentinu, že ano...). Metro se dá šikovně prolinkovat i s naší databází kontaktů. Množství obsažených informací je u některých měst doslova gigantické. Třeba takové Tokio má 1 600 zastávek, Paříž 1 526! Metro s ohledem na svoji datovou obsáhlost zabírá 7,54 MB. Na druhou stranu ke spuštění mu stačí i to nejobyčejnější WM PDA (od PPC 2000 nahoru). A k zahození jistě není ani to, že Metro mluví 39 jazyky.

Klepněte pro větší obrázek 

Hodnocení:
Stáhnout


 
PeekPocket

Aplikace PeekPocket je jednoduchým a bezproblémově fungujícím programem pro hledání bezdrátových sítí. Jeho základní základní funkcí je tím pádem detekce wi-fi signálu poblíž majitele PDA + následné vypsání všech zdrojů. PeekPocket tak přijde k ruce jak při stavění domácí / pracovní sítě, tak i při hledání signálu někde na cestách. Aplikace dokonce disponuje různými zvukovými upozorněními na sítě zabezpečené nebo otevřené. Po klepnutí na jméno sítě se nám zobrazí podrobnější režim. A je tu ještě jedna příjemná vlastnost. Po ukončení aplikace vygeneruje soubor PeekPocket.txt obsahující uložené AP údaje. PeekPocket není třeba instalovat, jeho 124 kB ukrývá rovnou spustitelný soubor. Program se spokojí aspoň s PPC 2003 a samozřejmě je nutný i nějaký ten wi-fi adaptér.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení:
Stáhnout


 
BlackMe

Je až k neuvěření, jak často výrobci u řady svých hi-tech hraček za desítky tisíc korun zapomínají na základní funkce. Třeba takové Windows Mobile komunikátory. Málokterý umí standardně deaktivovat momentálně nepotřebné obrazové body. A že jsou situace, kdy i nepodsvícený LCD panel jen zbytečně vycucává akumulátor - datové přenosy, přehrávání muziky, GPS-logging a jiné. Pokud i vy tušíte, že by se vám podobná aplikace docela hodila, pak můžete zkusit utilitu BlackMe. Díky ní lze vypnout displej tehdy, kdy jej nepotřebujeme. BlackMe má velikost pouhé 4 kB. Autor sice mluví o provozním minimu v podobě Windows Mobile 5.0, předpokládáme však, že půjde i na starších přístrojích.

Klepněte pro větší obrázek 

Hodnocení:
Stáhnout


 
BtMusic

Ať již vlastníte speciální bluetoothová stereo sluchátka pro poslech hudby anebo jen s bezdrátovým handsfree cvičíte slovíčka, BtMusic je zde pro vás. Sice toho nenabízí mnoho, ovšem to co umí, dělá skutečně dobře. Aplikace BtMusic nám přesměruje veškeré audio na bezdrátový headset. Velmi praktickou vlastností je i to, že umí obnovit spojení po hovoru. BtMusic má v komprimovaném stavu 114 kB a vyžaduje k běhu .NET CF v2.0+ a tuto utilitu. Pokud jde o hardwarové nároky, autor mluví o libovolném Pocket PC.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení:
Stáhnout

Klepněte pro větší obrázek

Diskuze (4) Další článek: U:fon připravuje mobilní tarify, známe názvy

Témata článku: Windows, Smartphony, Software pro mobily, Podobná aplikace, Bezdrátový headset, Mobil, Windows Mobile, Tokio, Free


Určitě si přečtěte

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39