Windows Mobile: Freeware, který zaujal (16)

Zvelebíme obrazovku Dnes, otestujeme rychlost připojení komunikátoru k internetu, zkrotíme RSS, podcasty a hesla.

Týden nám uběhl jako voda a opět se shledáváme u dalšího dílu seriálu o zajímavých titulech z freewarové sekce downloads. Pro bezpečné uschování hesel aj. důvěrných dat dnes nabízíme aplikaci KeePass PPC. Pro otestování rychlosti připojení přímo z PDA pak program PocketSpeedTest. Pořídit si můžete také šikovný kalendář na Today obrazovku jménem Calendar for PokeP. A pro ctitele informací z RSS kanálů a podcastů tu máme BeyondPod; praktického správce obojího.

KeePass PPC

Na moderního člověka číhá množství dříve nevídaných nástrah. Namátkou: falešné e-mailové oznámení o výhrách, internetové viry a nebo i riziko zapomenutí některého z mnoha důležitých přístupových hesel či jiných přihlašovacích údajů. Nejrůznějších logů a hesel dnes digitální jedinec musí znát doslova desítky (diskuse, e-shopy, e-mailové účty...). Když už se tomu nemůžeme vyhnout, tak proč si situaci aspoň trochu neusnadnit? Dnes představený program KeePass PPC vám se zvládnutím záplavy podobných údajů může pomoci. A nejen s nimi. KeePass PPC je kapesní verzí programu pro Win32 desktopy. Je sice trochu omezen co do funkcí (hierarchické skupiny, generace hesel bez zahrnutí pohybů myši, ...). To ho ale nikterak neomezuje v základní funkčnosti - uschovávání tajných informací pod zámkem. KeePass PC si po stažení z našeho disku ukousne 900 kB a pro běh vyžaduje operační systém nejméně Windows Mobile 2003+.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 4/5
Stáhnout


 
PocketSpeedTest

PocketSpeedTest je praktická utilitka, která nám sdělí, nakolik rychlé je naše připojení. Můžeme tak rychle zjistit, zda je už dostupný žádaný datový přenos či jen zkontrolovat stávající datovou propustnost. Připojení může být libovolného typu - PocketSpeedTest pracuje s wi-fi stejně jako s nejmodernějším HSDPA modulem. Pozor! Program při měření stáhne 1 MB dat, tak jen opatrně, ať vám to nenaruší datový paušál. K rozběhnutí PocketSpeedTestu kolibřičí velikosti 18 kB je třeba nejméně Pocket PC 2003+ a .NET CF 2.0+.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 4/5
Stáhnout


 
Calendar for PokeP

Aplikace Calendar for PokeP není ani tak aplikací v pravém smyslu slova, jako spíše Today plug-inem. Co zobrazuje? Je to velmi prosté - kalendář, a to v rozlišeních 240 x 320 i 480 x 640 pixelů. Vítanou možností je funkce pro vlastní editaci prázdninových nebo svátečních dnů. Zobrazený úsek se chová jako běžný systémový kalendář - stačí na něj tapnout a spustí se OS Kalendář s nabídkou editace konkrétního dne. Calendar for PokeP zabírá v ZIPnutém stavu 160 kB a k jeho běhu jsou doporučeny aspoň Windows Mobile 5.0 nebo lepší.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 3/5
Stáhnout


 
BeyondPod

Šikovná RSS čtečka a podcaster v jednom. To znamená, že přímo v jedné aplikaci je uživateli dostupný jak RSS obsah, tak i přidružené podcasty. Vestavěný přehrávač sice není příliš přeplácaný funkcemi, praktický je ale ažaž. Pochopitelně, k plné funkci zmíněného programu je třeba vlastnit nějakou tu aktivní službu datového připojení. BeyondPod podporuje Atom, RSS 2.0 a OPML zdroje. U podcastů lze pro změnu nastavit, kolik jich maximálně stáhnout a jak dlouho udržet staré verze. Titul si před uložením řekne o 509 kB (komprimovaných) a kromě .NET CF 2.0 touží ještě po Windows Mobile 5.0+.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 4/5
Stáhnout

Klepněte pro větší obrázek

Témata článku: Windows, Smartphony, Software pro mobily

7 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Pavel Černík 22. 6. 2008 13:37:55
    mrtvý bude, až jeho uživatelská základna klesne hluboce pod ostatní... i...
  • Zoro 22. 6. 2008 13:29:22
    ...a prakticky mrtvý :-/
  • Pavel Černík 1. 6. 2008 19:37:48
    ano.. tak by se dal charakterizovat pristup nekterych lidi.. symbian...
Určitě si přečtěte

První smartphone slaví 23 let. Některé jeho triky používáme dodnes

První smartphone slaví 23 let. Některé jeho triky používáme dodnes

** Uměl neuvěřitelné věci, nebyl drahý, přesto díru do světa neudělal ** Simon měl některé prvky, které dodnes používají moderní smartphony ** Začal se prodávat v létě 1994, tedy před 23 lety

Dnes | Kůžel Filip | 1

Letošním cenám EISA kraluje Huawei. Smartphone roku má Samsung

Letošním cenám EISA kraluje Huawei. Smartphone roku má Samsung

** Evropské ceny odborníků na spotřební elektroniku mají své vítěze ** V mobilní sekci převládá Huawei, nejcennější trofej získal Samsung ** Ceny také objevují jednu neznámou značku

Dnes | Láska Jan

Huawei se dotahuje na Apple, Xiaomi slaví návrat do Top 5 [výsledky 2Q 2017]

Huawei se dotahuje na Apple, Xiaomi slaví návrat do Top 5 [výsledky 2Q 2017]

** Trh smartphonů roste pomaleji než v minulosti ** Jedničkou zůstává Samsung následovaný Applem ** Čínské značky se pomalu ale jistě derou vzhůru

17.  8.  2017 | Láska Jan | 6


komerční sdělení

Komerční sdělení