Windows Mobile: Freeware, který zaujal (16)

Zvelebíme obrazovku Dnes, otestujeme rychlost připojení komunikátoru k internetu, zkrotíme RSS, podcasty a hesla.

Týden nám uběhl jako voda a opět se shledáváme u dalšího dílu seriálu o zajímavých titulech z freewarové sekce downloads. Pro bezpečné uschování hesel aj. důvěrných dat dnes nabízíme aplikaci KeePass PPC. Pro otestování rychlosti připojení přímo z PDA pak program PocketSpeedTest. Pořídit si můžete také šikovný kalendář na Today obrazovku jménem Calendar for PokeP. A pro ctitele informací z RSS kanálů a podcastů tu máme BeyondPod; praktického správce obojího.

KeePass PPC

Na moderního člověka číhá množství dříve nevídaných nástrah. Namátkou: falešné e-mailové oznámení o výhrách, internetové viry a nebo i riziko zapomenutí některého z mnoha důležitých přístupových hesel či jiných přihlašovacích údajů. Nejrůznějších logů a hesel dnes digitální jedinec musí znát doslova desítky (diskuse, e-shopy, e-mailové účty...). Když už se tomu nemůžeme vyhnout, tak proč si situaci aspoň trochu neusnadnit? Dnes představený program KeePass PPC vám se zvládnutím záplavy podobných údajů může pomoci. A nejen s nimi. KeePass PPC je kapesní verzí programu pro Win32 desktopy. Je sice trochu omezen co do funkcí (hierarchické skupiny, generace hesel bez zahrnutí pohybů myši, ...). To ho ale nikterak neomezuje v základní funkčnosti - uschovávání tajných informací pod zámkem. KeePass PC si po stažení z našeho disku ukousne 900 kB a pro běh vyžaduje operační systém nejméně Windows Mobile 2003+.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 4/5
Stáhnout


 
PocketSpeedTest

PocketSpeedTest je praktická utilitka, která nám sdělí, nakolik rychlé je naše připojení. Můžeme tak rychle zjistit, zda je už dostupný žádaný datový přenos či jen zkontrolovat stávající datovou propustnost. Připojení může být libovolného typu - PocketSpeedTest pracuje s wi-fi stejně jako s nejmodernějším HSDPA modulem. Pozor! Program při měření stáhne 1 MB dat, tak jen opatrně, ať vám to nenaruší datový paušál. K rozběhnutí PocketSpeedTestu kolibřičí velikosti 18 kB je třeba nejméně Pocket PC 2003+ a .NET CF 2.0+.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 4/5
Stáhnout


 
Calendar for PokeP

Aplikace Calendar for PokeP není ani tak aplikací v pravém smyslu slova, jako spíše Today plug-inem. Co zobrazuje? Je to velmi prosté - kalendář, a to v rozlišeních 240 x 320 i 480 x 640 pixelů. Vítanou možností je funkce pro vlastní editaci prázdninových nebo svátečních dnů. Zobrazený úsek se chová jako běžný systémový kalendář - stačí na něj tapnout a spustí se OS Kalendář s nabídkou editace konkrétního dne. Calendar for PokeP zabírá v ZIPnutém stavu 160 kB a k jeho běhu jsou doporučeny aspoň Windows Mobile 5.0 nebo lepší.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 3/5
Stáhnout


 
BeyondPod

Šikovná RSS čtečka a podcaster v jednom. To znamená, že přímo v jedné aplikaci je uživateli dostupný jak RSS obsah, tak i přidružené podcasty. Vestavěný přehrávač sice není příliš přeplácaný funkcemi, praktický je ale ažaž. Pochopitelně, k plné funkci zmíněného programu je třeba vlastnit nějakou tu aktivní službu datového připojení. BeyondPod podporuje Atom, RSS 2.0 a OPML zdroje. U podcastů lze pro změnu nastavit, kolik jich maximálně stáhnout a jak dlouho udržet staré verze. Titul si před uložením řekne o 509 kB (komprimovaných) a kromě .NET CF 2.0 touží ještě po Windows Mobile 5.0+.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 4/5
Stáhnout

Klepněte pro větší obrázek

Diskuze (7) Další článek: Šéf německého Vodafonu nevidí budoucnost v placené mobilní televizi

Témata článku: Windows, Smartphony, Software pro mobily, Free, Mobil, Windows Mobile


Určitě si přečtěte

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40