Windows Mobile: Freeware, který zaujal (18)

Dnes zbavíme Windows Mobile zbytečných dočasných souborů, pohlídáme osobní finance a vylepšíme systémovou schránku.

Týden nám uběhl jako voda a opět se shledáváme u dalšího dílu seriálu o zajímavých titulech z freewarové sekce downloads. Pro stále čisté PDA bez dočasných souborů dnes nabízíme ClearTemp. Také si můžete stáhnout sympatického správce financí MoneyGoesAway. Skripty podobné BAT souborům z PC na našem PPC zajistí MortScript. A pokud po své systémové schránce požadujete více funkcí, vyzkoušejte Clipboard Tool s vyhledáním linků a dalšími funkcemi.

ClearTemp

Šikovná mikroutilitka nezbytná pro každého uživatele Windows Mobile přístrojů. ClearTemp zajistí, že veškeré dočasné a odkládací soubory budou smazány. Aplikace dokonce odstraní i nepoužívané klíče / hodnoty v registru. Aby toho nebylo málo, lze zrušit i výpis naposled spuštěných programů. A dále historii internetových adres i počítadlo bootů. ClearTemp umí pracovat s defaultními adresáři i vlastními. Tím myslíme fakt, že adresáře pro odkládací soubory lze specifikovat. ClearTemp má v ZIPnutém stavu pouhých 39 kB a spokojí se již s Windows Mobile 2003 nebo lepšími.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 4/5
Stáhnout


 
MoneyGoesAway

Jednou z věcí, v nichž operační systémy řady Windows Mobile právě neexcelují, jsou věstavění správci financí. To se snaží napravit řada nezávislých vývojářů se svými softwarovými produkty. Jedním z nich je i projekt MoneyGoesAway, na který dnes upozorňujeme. V kostce řečeno,jedná se o správce financí pro naše PDA (umí i anglicky). Aplikace v přehledném rozhraní sleduje naše příjmy a výdaje a na závěr období poskytne sumář všech hodnot. MoneyGoesAway lze ovládat stylusem či přímo prsty. Program zabírá 385 kB v podobě ZIP archivu. Vyžadována je kombinace Windows Mobile 5.0+ a .NET CF 2.0+. Aplikace pracuje ve VGA i QVGA rozlišení.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 4/5
Stáhnout


 
MortScript

Patrně každý z pokročilejších uživatelů chápe dobrodinní příkazové řádky. Možnost pracovat s pokročilými nastaveními, parametry příkazu i dávkovými soubory je v praxi často neocenitelná. Pokud vás již někdy zamrzelo, že po vzoru BAT souborů na PC nemáte podobné i pro svoje kapesní PC, pak dnes nabízíme řešení. Jmenuje se MortScript a slouží jako interpret jednoduchého skriptovacího jazyka. Příkazy, které zná, jsou poměrně zajímavé. Spusť, aktivuj, ukryj, zavři či zabij proces. Lze odesílat i tapnutím stylusem, pracovat se soubory, archivy, registrem, připojením a mnohým dalším. Podporována je dokonce struktura cyklů, rutin a logických dotazů (IF, SWITCH, ...). Balík s MortScriptem si řekne o 2,7 MB prostoru. Na druhou stranu se spokojí již s Pocket PC 2002 a libovolným ARM procesorem.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 5/5
Stáhnout


 
Clipboard Tool

Aplikace Clipboard Tool je zamýšlena jako nadstavba standardního systémového Windows Mobile clipboardu (schránky). A do něj přináší jednu důležitou a zásadní inovaci - stackovou strukturu uschovávání informací. Funguje to následovně. Pokaždé, když něco zkopírujeme, je to vloženo do "stacku" na hromádku již vložených dat. V případě, že chceme pro změnu něco vložit zpět ("pastnout"), stačí otevřít Clipboard Tool a zvolit požadovaná data. Mezi pokročilé vlastnosti patří přímá podpora odkazů (vyfiltruje nám z textu pouze webové odkazy) a podpora regulérních výrazů (praktické při složitějších vyhledáváních). Lze dokonce celý stack kdykoliv vyexportovat přímo do textového souboru. Clipboard Tool vyžaduje 323 kB z našeho datového úložiště a minimálně Windows Mobile 2003.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 4/5
Stáhnout

Klepněte pro větší obrázek

Diskuze (4) | Proč je MDA Compact větší a těžší než HTC Diamond

Témata článku: Windows, Smartphony, Software pro mobily, Přímá podpora, Free, Windows Mobile, Mobil

Určitě si přečtěte

ČD aktualizovaly aplikaci, In karta může konečně do mobilu. Vytvoříte ji zdarma

ČD aktualizovaly aplikaci, In karta může konečně do mobilu. Vytvoříte ji zdarma

** Stojíte o In kartu, ale nikdy se vám nechtělo ji složitě vyřizovat? ** S aplikací Můj Vlak je to snadné, fyzicky už kartu potřebovat nebudete ** 25% sleva na tři roky vyjde na necelou tisícovku, pro mladé 490 Kč

16.  1.  2018 | Pospíšil Aleš | 19