Windows Mobile: Freeware, který zaujal (18)

Dnes zbavíme Windows Mobile zbytečných dočasných souborů, pohlídáme osobní finance a vylepšíme systémovou schránku.

Týden nám uběhl jako voda a opět se shledáváme u dalšího dílu seriálu o zajímavých titulech z freewarové sekce downloads. Pro stále čisté PDA bez dočasných souborů dnes nabízíme ClearTemp. Také si můžete stáhnout sympatického správce financí MoneyGoesAway. Skripty podobné BAT souborům z PC na našem PPC zajistí MortScript. A pokud po své systémové schránce požadujete více funkcí, vyzkoušejte Clipboard Tool s vyhledáním linků a dalšími funkcemi.

ClearTemp

Šikovná mikroutilitka nezbytná pro každého uživatele Windows Mobile přístrojů. ClearTemp zajistí, že veškeré dočasné a odkládací soubory budou smazány. Aplikace dokonce odstraní i nepoužívané klíče / hodnoty v registru. Aby toho nebylo málo, lze zrušit i výpis naposled spuštěných programů. A dále historii internetových adres i počítadlo bootů. ClearTemp umí pracovat s defaultními adresáři i vlastními. Tím myslíme fakt, že adresáře pro odkládací soubory lze specifikovat. ClearTemp má v ZIPnutém stavu pouhých 39 kB a spokojí se již s Windows Mobile 2003 nebo lepšími.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 4/5
Stáhnout


 
MoneyGoesAway

Jednou z věcí, v nichž operační systémy řady Windows Mobile právě neexcelují, jsou věstavění správci financí. To se snaží napravit řada nezávislých vývojářů se svými softwarovými produkty. Jedním z nich je i projekt MoneyGoesAway, na který dnes upozorňujeme. V kostce řečeno,jedná se o správce financí pro naše PDA (umí i anglicky). Aplikace v přehledném rozhraní sleduje naše příjmy a výdaje a na závěr období poskytne sumář všech hodnot. MoneyGoesAway lze ovládat stylusem či přímo prsty. Program zabírá 385 kB v podobě ZIP archivu. Vyžadována je kombinace Windows Mobile 5.0+ a .NET CF 2.0+. Aplikace pracuje ve VGA i QVGA rozlišení.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 4/5
Stáhnout


 
MortScript

Patrně každý z pokročilejších uživatelů chápe dobrodinní příkazové řádky. Možnost pracovat s pokročilými nastaveními, parametry příkazu i dávkovými soubory je v praxi často neocenitelná. Pokud vás již někdy zamrzelo, že po vzoru BAT souborů na PC nemáte podobné i pro svoje kapesní PC, pak dnes nabízíme řešení. Jmenuje se MortScript a slouží jako interpret jednoduchého skriptovacího jazyka. Příkazy, které zná, jsou poměrně zajímavé. Spusť, aktivuj, ukryj, zavři či zabij proces. Lze odesílat i tapnutím stylusem, pracovat se soubory, archivy, registrem, připojením a mnohým dalším. Podporována je dokonce struktura cyklů, rutin a logických dotazů (IF, SWITCH, ...). Balík s MortScriptem si řekne o 2,7 MB prostoru. Na druhou stranu se spokojí již s Pocket PC 2002 a libovolným ARM procesorem.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 5/5
Stáhnout


 
Clipboard Tool

Aplikace Clipboard Tool je zamýšlena jako nadstavba standardního systémového Windows Mobile clipboardu (schránky). A do něj přináší jednu důležitou a zásadní inovaci - stackovou strukturu uschovávání informací. Funguje to následovně. Pokaždé, když něco zkopírujeme, je to vloženo do "stacku" na hromádku již vložených dat. V případě, že chceme pro změnu něco vložit zpět ("pastnout"), stačí otevřít Clipboard Tool a zvolit požadovaná data. Mezi pokročilé vlastnosti patří přímá podpora odkazů (vyfiltruje nám z textu pouze webové odkazy) a podpora regulérních výrazů (praktické při složitějších vyhledáváních). Lze dokonce celý stack kdykoliv vyexportovat přímo do textového souboru. Clipboard Tool vyžaduje 323 kB z našeho datového úložiště a minimálně Windows Mobile 2003.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 4/5
Stáhnout

Klepněte pro větší obrázek

Diskuze (4) Další článek: Proč je MDA Compact větší a těžší než HTC Diamond

Témata článku: Windows, Smartphony, Software pro mobily, Přímá podpora, Windows Mobile, Free, Mobil

Určitě si přečtěte