Windows Mobile: Freeware, který zaujal (20)

Dnes prstem ovládneme systémovou hlasitost, dostaneme vás blíže k fotbalu, poradíme si s vyzváněním a CABy.

Týden uběhl jako voda a tak se opět shledáváme u dalšího dílu seriálu o zajímavých titulech z freewarové sekce downloads. Pro začátek nabízíme program MSCEInf, který odhalí soubory naplánované k instalaci přes CAB či TSK. Druhým do sbírky dnes bude SetVolume; velmi elegantní doteková náhrada systémové regulace hlasitosti. Příznivce Evropského fotbalového šampionátu dnes zřejmě potěší Mobile Football se stále aktualizovanými informacemi a zájemce o úpravu zvonění pro jednotlivé kontakty by mohl oslovit Mobiano Ringtone Box, který je umí spravovat rovnou ze stolního PC.

MSCEInf

Už jste si někdy v duchu říkali, jaké asi údaje a data do vašeho PDA zapisují instalační soubory typu CAB? V tomto kompresním formátu se nachází poměrně značná část software (freeware i shareware). Není proto od věci získat o jeho počínání trochu větší přehled. Po stažení a instalaci MSCEInf je problém minulostí. Program automaticky vyextrahuje 000 soubor z CAB / TSK archivu a podrobí jej analýze. Uživatel se vzápětí nato dozví, co a kam se CAB chystá uložit. Tento výstup lze exportovat do RTF formátu. Můžeme jej uložit i do INF souboru v textovém formátu a lze jej také zkopírovat do schránky pro další práci. Program se dá obecně využít i k dekomprimaci výše zmíněných archivů.

Klepněte pro větší obrázek  

Hodnocení: 4/5
Stáhnout


 
SetVolume

Velmi elegantní náhrada zabudovaného systémového zesilovače. SetVolume je dotekový a kruhově orientovaný. K zesilování a zeslabování tak lze použít buď jednotlivá tapnutí na plus a mínus, případně rovnou tapneme na požadovanou hodnotu. Utilitka umí přepínat mezi hlasitostí zvonění a reproduktoru. Vibrace se aktivují a deaktivují tapnutím do středu ovladače. Chceme-li repro zcela ztišit, alespoň dvě vtřetiny podržíme stylus na středním tlačítku. SetVolume se sám ukryje po třech vteřinách neaktivity. Program má velikost 577 kB v ZIPnutém stavu a spokojí se s libovolným Windows Mobile přístrojem.

Klepněte pro větší obrázek 

Hodnocení: 4/5
Stáhnout


 
Mobile Football

Díky dnes představenému Mobile Footballu může každý příznivec tohoto sportu sledovat stav Evropského fotbalového šampionátu přímo na PDA. V této mobilní aplikaci nalezneme vše od informací o týmech, přes výsledky utkání, až po plánované zápasy. A to pochopitelně zdaleka není vše (města, stadiony, statistiky, novinky, ...). Ovládání je velmi intuitivní, takže si na své přijdou i techničtí antitalenti. Pozor! Updaty obsahu probíhají skrze GPRS / EDGE / UMTS / HSDPA připojení. Mobile Football si po stažení ZIP archivu řekne o 936 kB prostoru. Program si vystačí s libovolným Windows Mobile handheldem.

Klepněte pro větší obrázek 

Hodnocení: 4/5
Stáhnout


 
Mobiano Ringtone Box

Po vzoru aplikace Mobiano Themes Box je i dnes prezentovaný Mobiano Ringtone Box velmi praktickou personalizační aplikací. Co to znamená? Mobiano Ringtone Box umí přímo ze stolního PC (alespoň Win 2000+) v našem Windows Mobile komunikátoru nastavit určitou melodii jako zvonění. Zvuky a melodie typu MIDI / MP3 / WAV lze stáhout přímo v prostředí aplikace z Internetu (tisíce položek). Dokumentace k aplikaci tvrdí, že vyžaduje Windows Mobile 5.0 a 2,1 MB místa na disku.

Klepněte pro větší obrázek 

Hodnocení: 4/5
Stáhnout

Klepněte pro větší obrázek

Diskuze (1) Další článek: Mobilní navigaci Garmin Nuvifone vyrobí Asus

Témata článku: Windows, Smartphony, Software pro mobily, Free, Win, Windows Mobile, Mobil, Wind, Windows!, MOBI, Kter, RTF


Určitě si přečtěte