Windows Mobile: Freeware, který zaujal (21)

Dnes dokonale ovládneme systém, pomůžeme turistům s GPS i zapomětlivým SMSkařům a zpřehledníme sbírku filmů.

Opět se shledáváme u dalšího dílu seriálu o zajímavých titulech z freewarové sekce downloads. Žádné systémové nastavení již nikdy nezůstane ukryto před utilitkou PocketToolman. Pro majitele GPSek nabízíme chtiGPS; šikovný navigátor po řadě evropských zemí. Zapomnětliví majitelé komunikátorů dnes patrně ocení perfektní nastavitelný připomínač prošlých SMS / hovorů jménem OS Remind Me. A o dohled nad naší sbírkou filmů se postará Digital Movie List.

PocketToolman

V kostce řečeno je PocketToolman typickou systémovou utilitou. Poskytuje nám totiž rychlý přístup k řadě funkcí, systémových programů a nastavení. Možnosti programu jsou skutečně úctyhodné, nejrůznějších vlastností program podporuje doslova desítky. Namátkou z nich vybíráme: přechod do suspend (uspí PDA bez klepání na On / Off tlačítko). Rychlá práce se sítěmi všeho druhu - Bluetooth, wi-fi i 3G HSDPA. Umí ukrýt SIM kontakty, a to dokonce i po soft resetu. Dokáže změnit systémovou cache pro různé věci (soubory, fonty, ...). Zajistí zobrazení připomínky pouze 1x. Ukazuje ikonku EDGE namísto GPRS. Změní dobu podsvícení klávesničky. Aktivuje / deaktivuje skripty či ClearType v PIE a tuny dalších věcí. PocketToolman je určen výhradně pro Windows Mobile 6 Professional (HTC TyTN II, HTC Touch, AT&T Tilt, ...). Proto pokud máte starší Pocket PC 2000 / 2002, Windows Mobile 2003 (SE) či Windows Mobile 5.0, je třeba namísto oficiální stáhnout tuto verzi jedničkové řady (56 kB). Ta ovšem pochopitelně neobsahuje některé nověji přidané vlastnosti.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 4/5
Stáhnout


 
chtiGPS

Aplikace primárně cílená na sportovce, jezdce na kolech či lyžaře. Ovšem praktická je pro všechny cestovatele, které informuje, jak daleko jsou od civilizace. Uživateli je po zadání cílové destinace sdělována vzdálenost a směr. Program obsahuje data celkem 7 zemí: Francie, Belgie, Švýcarsko, Lucembursko, Nizozemí, Německo a Velká Británie. chtiGPS zobrazuje veškeré základní navigační náležitosti - výšku nad mořem, zeměpisnou šířku i délku, rychlost, směr a kvalitu signálu. Velmi pohledně je zpracován tradiční kompas. O své cestě si také můžeme nechat vypsat některou ze statistik (průměrná rychlost, ujetá / ušlá vzdálenost, ...). Titul chtiGPS si řekne v archivované podobě o 7 MB prostoru. Po hardwarové stránce je poměrně nenáročný, stačí mu libovolné Pocket PC.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 4/5
Stáhnout


 
OS Remind Me

Funkčně jednoduchá, avšak užitečností mocná. I tak by se dala stručně popsat aplikace OS Remind Me. Jedná se o připomínač nepřečtených SMSek a nevyzvednutých hovorů. Připomínat se program může v nastavitelných intervalech - od 1 minuty, přes 2, 5, až k 10 a 15 minutám. Pokud jde o připomínací zvuk, ten je uložen jako soubor "message.wav" v adresáři "Program Files/OS Remind Me". Nic nám tím pádem nebrání nahradit jej čímkoliv uznáme za vhodným. OS Remind Me vyžaduje Windows Mobile 5.0+ a nejméně 600 kB prostoru na disku.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 4/5
Stáhnout


 
Digital Movie List

A na závěr něco pro příznivce filmového umění. Digital Movie List nám umožňuje vést si databázi filmů v naší sbírce. Tím ovšem nejsou schopnosti programu zdaleka vyčerpány. K filmům lze psát komentáře, hodnocení a dokonce i přehrávat upoutávky. Filmy lze třídit i vyhledávat dle kategorií. Naopak filmy zatím chybějící, avšak očekávané, lze mít zvlášť. DVDčka půjčená nám pohlídá vestavěný připomínač. A to nejlepší na konec. Data z Digital Movie Listu lze kdykoliv vyexportovat do .CSV souboru. Aplikace komprimované velikosti 2,8 MB je extrémně hardwarově nenáročná. Stačí jí již první archaická Windows CE 3.x+.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 3/5
Stáhnout

Klepněte pro větší obrázek

Váš názor Další článek: Jak se optimalizuje síť

Témata článku: Windows, Smartphony, Software pro mobily, HTC Touch, HTC Touch 3G, HTC Tytn, HTC Tytn II, Rychlá práce, Windows Mobile, Free, Program Files, Mobil, Ušlá vzdálenost

Určitě si přečtěte