Windows Mobile: Freeware, který zaujal

Určíme polohu hvězd, obsah alkoholu v krvi, máme něco pro diabetiky a obohatíme ty, kdo neznají mapy od Google.

Opět se shledáváme u dalšího dílu seriálu o zajímavých titulech z freewarové sekce downloads. Dnešní přehled zahájí astronomická aplikace SatCE počítající polohy lidmi vytvořených umělých družic Země. Poté nám Phone Alcol Test poradí, zda jsme již dostatečně střízliví pro řízení vozidla. Zmíníme i perfektní navigační a mapovou aplikaci Google Maps Mobile. A diabetikům a lékařům dnes ještě nabídneme program Diabetic Diary.


 
SatCE

Aplikace určená především lidem zajímajícím se o astronomii, avšak jistě přijde vhod i milovníkům konspiračních teorií. SatCE totiž o sobě tvrdí, že je nejrychlejším a nejpřesnějším určovatelem pozic lidmi vytvořených umělých družic Země pro platformu Windows Mobile. Pochybovat o jeho přesnosti není třeba, jelikož poziční data doporučuje stáhnout vždy max. 5 dní stará. Po nastavení několika základních údajů (časová zóna, zeměpisná šířka a délka, ...) si lze nechat vypsat jen některé satelity ze známých nebo klidně až 150 kousků najednou. SatCE vyžaduje jakýkoliv operační systém od Pocket PC 2002 nahoru a alespoň 1 MB pro data.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení:
Stáhnout


 
Phone Alcol Test

Šikovná aplikace, jež nám na základě naší váhy a typu vypitých alkoholických nápojů spočítá, zda můžeme opět bezpečně zasednout za volant. Titul využívá nejmodernějších tabulek z 30. 7. 2008. Rozhraní aplikace je přehledné, avšak doporučujeme si před stažením zopakovat pro jistotu pár italských slovíček... Phone Alcohol Test se spokojí s libovolným Windows Mobile přístrojem a nejméně 723 kB pro svůj ZIPnutý archiv.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení:
Stáhnout


 
Google Maps Mobile

Aplikace Google Maps Mobile je mobilní verzí dobře známé googlovské služby Google Maps. Stejně jako "velká" verze, i tato "malá", zobrazuje mapy, hledá cesty i body zájmu a informuje o provozu. Google Maps Mobile samozřejmě vyžaduje velmi benevolentní datový tarif, jelikož prakticky neustále něco stahuje z Internetu. Google Maps Mobile rozběhneme na Windows Mobile 2003 či lepším OS a ani základní paměťové nároky nejsou nijak hrozivé - velikost aplikace je jen 765 kB.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení:
Stáhnout


 
Diabetic Diary

Program slouží k evidenci a zpětnému prohlížení diabetických krevních testů udávajících hladinu glukózy v krvi. Lze si nechat zobrazit graf, vypsat položky nad/pod určitou hodnotou a dokonce i údaje kategorizovat (před obědem, po večeři, ...). Záznamů je možno pro každý den uložit, kolik jen uznáme za vhodné. Diabetic Diary je zatím ve veřejné betaverzi, která bude brzy pouze komerční. Pokud jde o nároky, pak je tvoří kombinace jakékoliv Pocket PC a 7,3 MB na disku.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení:
Stáhnout

Klepněte pro větší obrázek

Diskuze (2) Další článek: Freewarové hrátky s Palm OS

Témata článku: Windows, Smartphony, Software pro mobily, Velká verze, Mobil, Diabetik, Dnešní přehled, Free, Windows Mobile

Určitě si přečtěte

ČD aktualizovaly aplikaci, In karta může konečně do mobilu. Vytvoříte ji zdarma

ČD aktualizovaly aplikaci, In karta může konečně do mobilu. Vytvoříte ji zdarma

** Stojíte o In kartu, ale nikdy se vám nechtělo ji složitě vyřizovat? ** S aplikací Můj Vlak je to snadné, fyzicky už kartu potřebovat nebudete ** 25% sleva na tři roky vyjde na necelou tisícovku, pro mladé 490 Kč

16.  1.  2018 | Pospíšil Aleš | 20